Чи не кожен студент, який вивчає англійську, бажає наблизити свій speaking до рівня носія мови. І це абсолютно реально!
Проте цей процес повинен бути комплексним, адже потрібно працювати як з вокабуляром, так і вимовою. У цьому матеріалі розглянемо 10 щоденних вправ, які допоможуть покращити ці аспекти мовлення.
Тут ви не побачите такі знайомі рекомендації, як перегляд англомовних серіалів або прослуховування подкастів. Ми спробували підібрати цікавіші варіанти, які органічно впишуться у ваш щоденний графік.
Чітко вимовляйте звуки
Вправа, без якої немає сенсу виконувати всі наступні — звертайте особливу увагу на звуки, які ви вимовляєте. А особливо на те, як ви їх вимовляєте.
Один з моментів, який відрізняє носія мови від інших людей — це акцент, а точніше — його відсутність. Правильне звучання мови забезпечує знання звуків, з яких вона складається.
Як відомо, в англійській абетці 26 букв. Проте звуків, які вони позначають — 44. Пропонуємо вам ознайомитись з вимовою кожного з них за допомогою підбірки навчальних відео від BBC.
Приділяючи увагу вивченню двох звуків кожного дня, ви вивчите їх усі вже за три тижні! Також рекомендуємо звернути увагу на цікаві випадки слів в англійській мові, в яких звуки можуть змінюватись. Всі вони зібрані у нашому тематичному блозі!
Також рекомендуємо перевіряти транскрипцію слів, якщо ви не впевнені в їх вимові. Зробити це можна на сайті Cambridge Dictionary. Просто введіть потрібне слово в пошуковому рядку!
Приділяйте багато уваги вашій вимові, якщо бажаєте звучати, як її носій!
Вивчайте сленгові слова та ідіоми
Ще одна деталь, яка є особливою для мовлення native speakers — використання сленгових слів, ідіом та фразових дієслів. Без цих елементів ваша англійська може здаватися занадто формальною або штучною.
До того ж через незнання поширених фразових дієслів або ідіом ви можете не зрозуміти співрозмовника. Наприклад, почувши пропозицію «pick up by car» ви подумаєте, що співрозмовник сказав «вибрати машиною», що призведе до плутанини.
Можливо, ви поїдете додому на метро, так і не дізнавшись, що насправді вас хотіли «забрати на машині» 🙂
Тож радимо вам приділяти кожен день вивченню 5-10 таких слів або ідіом!
А про те, які щоденні вправи допоможуть вчитися вставляти ці та інші фрази у своє мовлення, та загалом поповнити вокабуляр — далі!
Підспівуйте пісням
Скільки пісень ви слухаєте щодня? Впевнені, немало. А тепер уявіть яку користь можна отримати, поєднавши процес прослуховування улюбленої музики та навчання.
Більшість із нас насолоджується англомовною музикою, не вслуховуючись у текст. Радимо вам змінити це: подумки або ж вголос повторюйте текст за виконавцем, спробуйте зрозуміти сенс пісні, запамʼятайте деякі фрази.
Це дозволить не тільки краще розуміти думку автора, а й поповнити вокабуляр фразами з улюблених музичних творів.
Якщо минулу вправу можна практикувати як у метро, так і на касі в супермаркеті, то наступну краще виконувати вдома. Спробуйте проспівати текст пісні, яку слухаєте.
Зверніть увагу на те, як багато слів ви пропустили та які з них для вас є незрозумілими.
До речі, цю вправу на покращення вимови можна практикувати з друзями за принципом TikTok-тренду «Blind caraoke challenge»!
Копіюйте інших
Якщо вже заговорили про повторення за іншими людьми — маємо ще один цікавий спосіб!
Спробувати скопіювати мову інших — це цікава техніка для покращення говоріння. Вона дозволяє не тільки поповнити словниковий запас, а й розуміти інших людей, який би акцент або вимова у них не були.
Ви можете спробувати повторити вимову та інтонацію персонажа будь-якого фільму в процесі його перегляду. А можете спробувати відтворити стиль мовлення героя улюбленого відео чи навіть мему.
Також цей спосіб корисний в емоційному контексті, адже можливість почути свій голос у непритаманному вам стилі дозволить подивитися ширше на свої мовленнєві можливості.
Розкажіть про свій день
Цю вправу можна практикувати абсолютно кожен день, адже її мета — просто розповісти про сьогоднішні події, почуття, враження.
Уявіть, що розповідаєте про перебіг дня своїй близькій людині. Використовуйте просту мову та конструкції!
До речі, вправу можна виконувати будь-де: як у душі перед сном, так і в ліжку.
Якщо ж вам нічого розповісти про цей день — розкажіть про плани на завтрашній. Якщо ж і на цю тему монолог не вʼяжеться, то варто звернути увагу на наступну вправу!
Обирайте тему дня
Це завдання не потребує наявності співрозмовника, проте розвиватиме важливу навичку — вміння підтримати чи не будь-яку тему!
Створіть картки або папірчики для кожного дня наступного місяця, та напишіть на них популярну тему для розмови: погода, робота, улюблена страва. Кожен день витягайте один та намагайтеся декілька хвилин говорити на цю тему, розкажіть свою думку або враження від неї.
Намагайтеся використовувати та підбирати ті слова, які знаєте. За бажанням, після виконання вправи перегляньте та вивчіть нові терміни з цієї теми!
Cambridge.ua створив для вас перелік з 30 тем, аби ви якнайшвидше перейшли до виконання цієї вправи:
- погода,
- робота мрії,
- улюблена страва,
- подорож мрії,
- остання прочитана книга,
- улюблений музичний жанр,
- улюблений виконавець,
- домашні тварини,
- спорт,
- фільми та серіали,
- мрії та цілі,
- хобі та інтереси,
- свята та сімейні традиції,
- освіта,
- кольори,
- мода та стиль,
- ранкові звички,
- виховання дітей,
- останні новини в житті,
- плани на вихідні,
- спогади з дитинства,
- житло мрії,
- соціальні мережі,
- штучний інтелект,
- пори року,
- кулінарія та рецепти,
- компʼютерні ігри,
- догляд за шкірою,
- квіти та рослини,
- шкільні роки.
Опишіть фотографію
Якщо ж вам нічого сказати й на минулі теми — маємо ще одну подібну вправу! Вона точно надихне вас, адже легко говорити про те, що знаходиться прямо перед очима.
Створіть підбірку з 30 фотографій чи відомих картин. Кожного дня навмання витягайте одну з них, або просто обирайте зі створеної теки. Ваша задача — описати, що ви бачите.
Поділіться думками та почуттями, на які вас надихає фотографія. Спробуйте поміркувати про те, що відчуває її головний герой.
До речі, ви можете створити підбірку з особистих фотографій. Це надасть можливість розповісти не тільки про події на них, а й про день та період, коли вона була створена. До того ж особисті фотографії викликають сильніші та яскравіші емоції!
Записуйте себе
Ця порада може стати чудовим доповненням до минулих. Таким чином ви вбʼєте двох зайців одним пострілом — і практикуватимете розмовну англійську, і проаналізуєте свої помилки.
Усе просто: записуйте на камеру або диктофон те, як ви говорите англійською.
Обовʼязково прослухайте запис та проаналізуйте свої помилки — саме ці кроки й сприятимуть покращенню вимови.
Спробуйте цю вправу, навіть якщо незадоволені своїм pronunciation. Вона допоможе боротися з цією проблемою та забути про неї у майбутньому!
Спілкуйтеся з найцікавішими співрозмовниками
Якщо ж з людьми ви говорити англійською поки не готові, а розмова з самим собою результатів не дає — маємо для вас цікаве рішення.
Чи не кожен власник кота або собаки розмовляє зі своїм улюбленцем, чи не так? А чи задумувалися ви про те, що це можна робити англійською?
Якщо серйозно, цей спосіб дозволяє практикувати розмовну мову, при цьому не боячись осуду іншої людини та не розмовляючи в порожнечу. Також він допомагає запамʼятовувати фрази, корисні конструкції та вчитись будувати речення.
Проте довго на цьому не затримуйтесь, адже вчитесь ви задля спілкування з людьми, а не тваринами.
Використовуйте розмовні відеочати
Погодьтеся, спілкуватися з людьми інколи все ж таки цікавіше. У цьому може допомогти ще один спосіб повʼязаний із камерою — використання спеціалізованих відеочатів.
На жаль, чи на щастя, speaking високого рівня не може розвинутись без постійної практики. А відеочати з незнайомцями надають можливість спілкуватися з людьми зі всього світу.
Звісно, більшість із них не є носіями мови. Проте це не заперечує можливість розвитку ваших розмовних навичок завдяки цьому способу.
Якщо у вас немає англомовних знайомих, з якими б можна було практикувати мову, використання відеочатів — мастхев!
Отже, хотіти говорити як носій може кожен. Проте не кожен може досягнути цього!
Для того, аби не зупинитися на етапі бажання — використовуйте наші прості та цікаві вправи. А для ще ефективнішого та швидшого результату завітайте на курс «Розмовна англійська».
Grade Education Centre завжди готовий підтримати вас на шляху до розвитку!
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)