Платиновий партнер Cambridge Assessment English

Ліцензія UA007

Ярославів Вал, 13/2-б
  Золоті Ворота
info@grade.ua
confirm

Дякуємо!

Наш менеджер звяжеться з вами.

callback-phone-icon

Зворотній дзвінок

  • Ім'я та прізвище
  • Телефон

Даю згоду на обробку моїх персональних даних з метою визначення рівня англійської мови та надання інших освітніх послуг

confirm

Дякуємо!

Наш менеджер звяжеться з вами.

19.08.2019

Юлія Чорна - photo
Юлія Чорна
Контент-менеджер
Eye icon Spinner

Додаємо більше рухів: як навчати за методом повного фізичного реагування або TPR

Добавляем больше движений: как обучать английскому по методу полного физического реагирования или TPR

Якщо ви перебуваєте в пошуках методу навчання, який змусить ваших учнів стрибати від радості чи із захопленням танцювати, або ж ви просто хочете проводити незабутні уроки англійської мови, тоді ви, ймовірно, шукаєте TPR.

TPR розшифровується як Total Physical Response або метод повного фізичного реагування. Він розроблений професором Джеймсом Ашером. Основна його ідея полягає в тому, що нові слова та фрази краще запам’ятовуються, якщо нові знання підкріпити діями.

Суть методу полягає в запам’ятовуванні нових слів, фраз і лексичних конструкцій за допомогою жестів, виконання команд, пантоміми та гри. Замість того, щоби просити своїх учнів тихо сидіти на місці, ви вимагатимете від них встати, пересуватися класом і виконувати фізичні вправи! Давайте дізнаємось більше про TPR та завдання, які ви зможете використовувати на уроках!

Чому можна навчити

TPR можна використовувати для навчання та практики таких мовних одиниць:

  • Дієслова/Verbs (переважно тих, що позначають рух)
  • Прислівники та прикметники/Adverbs and adjectives
  • Часи/Tenses past/present/future and continuous aspects
  • Предмети, що є в класі/Classroom language
  • Наказовий спосіб дієслова та інструкції/Imperatives/Instructions
  • Сторітелінг та читання/Storytellingand reading
  • Пісні та римівки/Songs and chants

Ще даний метод можна підлаштувати під практично всі види навчальних ситуацій, просто потрібно увімкнути власну уяву!

Плюси та мінуси 

Як і будь-який інший метод навчання, TPR можна та рекомендується ефективно використовувати в поєднанні з іншими методами. У нього є свої переваги та недоліки:

tpr advantages and disadvantages

Міцний горішок / Last One Standing

Учні стають у коло навколо вас. Ви кажете слово, наприклад, turn around. Студент, який виконує названу дію останнім, виходить із гри. Далі він стоїть позаду вас і стежить за рештою учнів. Якщо хтось виконує дію останнім, він вибуває з гри. Зрештою, залишається один учасник, який і є переможцем.

Драбинки / Ladders

Посадіть учнів на підлогу так, щоби вони сиділи у двох лініях обличчям один до одного, торкаючись стопами ніг. Кожній парі, що торкається стопами, покажіть флеш-карту, яку вони повинні запам’ятати. Коли ви називаєте слово, яке було на їхній картці, вони встають і перебігають поміж ногами інших учнів, наче по драбині, а потім поза їхніми спинами повертаються на свої місця. Перший, хто повертається на своє місце, виграє очко для свого ряду (команди).

Якщо учні дуже жваві, ви можете робити це стоячи, щоб уникнути травмування! У такому випадку учасникам слід триматися за руки, а пробігати слід під руками.

Інсценування оповідань / Action Stories

Подивіться, як Герберт Пухта залучає групу зовсім юних учнів, використовуючи інсценування оповідання. Даний спосіб навчання був розроблений ним та Гюнтером Гернгроссом і чудово демонструє, як використовувати метод повного фізичного реагування (TPR) із дуже маленькими учнями.

Якщо вас зацікавив цей метод навчання і ви хочете дізнатися більше про те, як використовувати його у своїй викладацькій практиці, переходьте за посиланнями:

— 5 Total Physical Response (TPR) Activities That Every Language Teacher Should Know (5 завдань за методом TPR, які повинен знати кожен викладач англійської)

— Total Physical Response (TPR) – Teacher Training Film (Методичний фільм про TPR)

— TPR Activities With Adults (Як використовувати TPR у навчанні дорослих)

— TPR Tips & Tricks (Поради та фішки щодо використання TPR)

Короткі TPR-завдання, інтегровані з іншими, можуть бути як дуже мотивуючими, так і лінгвістично цілеспрямованими. Якщо ви ретельно підберете корисні та комунікативні мовні одиниці для початкового рівня, цей метод обов’язково працюватиме у вашому класі. Здебільшого учні добре реагують на кінестетичні вправи та ігри, які базуються на принципах TPR. Бажаємо вам провести незабутні уроки англійської мови з вправами, які ми запропонували сьогодні.

Rate this post