Зворотній дзвінок
7.02.2019
Вперше зустрівшись з потенційним роботодавцем, у вас є тільки один шанс, щоб справити правильне враження. Тому важливо бути готовими навіть до на перший погляд банальних запитань. Як правильно розповісти про себе, як підкреслити свої сильні сторони, а слабкі перетворити в переваги? Сьогодні розберемося саме в цьому.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 правил ділової англійської, без яких не вижити в офісі
Роботодавець в будь-якому випадку попросить вас розповісти про себе. Він очікує, що ви чітко та структуровано подасте інформацію про свою освіту та попередні місця роботи.
Щоб побудувати свою розповідь відповідно до цілей компанії, вивчіть її профіль, продукти або послуги, цінності. І відповідно до цього розповідайте про себе.
Звичайно, ви можете згадати, що вчилися, наприклад, в 187 школі або гімназії. Особливо, якщо ви заздалегідь промоніторили соціальні мережі керівництва і побачили, що ключові люди в компанії теж випускники цього навчального закладу. Але детальна розповідь про початкову освіту в цьому випадку мало кого цікавить.
Не варто починати свою розповідь з першого місця роботи, це і так зазначено в вашому резюме. Говоріть тільки про ті позиції, які пов’язані з бажаним місцем роботи.
Сором’язливість і скромність на співбесіді повинна бути в міру. Однак про досягнення і навички говорити потрібно.
Наприклад, якщо ви працювали у сфері продажів, не забудьте згадати: I know different sales techniques and know how to sell you a product you did not even intend to buy.
Я хочу працювати в компанії, яка прагне бути лідером і візіонером на ринку, яка помічає і заохочує успішних працівників.
Я постійно розвиваю себе та вчуся, хоч це і не вимагає робота.
Я працюю над тим, щоб розвивати себе і вдосконалювати свої навички, щоб з кожним днем ставати краще та рости.
Я націлений на розвиток, роблячи акцент на загальний результат, а не на особистий.
Я відповідальний за свої дії, і якщо щось йде не так, не шукаю винних, а намагаюся знайти рішення, які допоможуть в майбутньому запобігти помилкам.
Виберіть кілька фраз, які підкреслять ваші сильні сторони. Наприклад:
Я можу назвати три слова, які найкращим чином мене характеризують.
Мої життєві принципи — це …
Багато роботодавців на співбесіді питають, які ж ваші слабкі сторони. Пам’ятайте: про свої недоліки завжди потрібно говорити в контексті сильних сторін!
Наприклад:
Я приділяв багато уваги та часу, щоб переконатися, що клієнт задоволений. Я знаю про це, тому зараз встановлюю часові ліміти.
Пам’ятайте, що впевненість у своїх силах і знаннях, спокій і професіоналізм — гарантія успішної співбесіди.
Якщо ви відчуваєте, що заради роботи мрії потрібно підтягнути англійську, записуйтеся на курси англійської для дорослих. Тоді точно всі козирі будуть у вас на руках.