Підніміть руку, якщо ви любили виконувати домашні завдання у школі. Ні? Як не дивно, я теж. Втім, не зважаючи на те, що студенти не дуже воліють працювати за межами класу, практика англійської поза школою ще нікому не нашкодила. Крім того, такі завдання допомагають студентам взяти відповідальність за навчання на себе і помічати власний прогрес.
Перед нами, як перед вкиладачами, стоїть завдання зробити домашку “meaningful, relevant, and engaging” – тобто вона має посідати важливе місце в житті студента, бути корисною та практичною, а ще цікавою. Якщо студент знатиме відповідь на питання “Навіщо я це роблю?” (і бажано не тому, що її перевірятиме вчитель), то примушувати виконувати домашні завдання не доведеться. Тож якими можуть бути завдання для домашньої роботи, щоб учні просили ще? Пропонуємо кілька ідей.
Дивимося серіали та шоу
Виберіть один із серіалів англійською з субтитрами чи без. Він має відповідати рівню та віку ваших студентів. На домашнє завдання студенти мають переглянути один з епізодів та:
- записати короткий зміст епізоду;
- характеристику певного персонажа;
- дати відповіді на питання;
- записати нову та/або цікаву лексику (зокрема сленг), яку вони чують під час перегляду;
- інтерв’ю з одним із героїв фільму або зіграти роль цього персонажа, поки однокласник бере у них інтерв’ю;
- обговорити з напарником що їм сподобалося, а що не сподобалося у фільмі;
- написати відгук на фільм тощо .
Ось наш список кращих серіалів для підлітків дорослих, за допомогою яких можна вивчати англійську:
A1 – A2 Elementary
- Extra English
- The Simpsons
- Peppa Pig
- Sarah & Duck
- Katie Morag
- Friends
- How I Met Your Mother
- Desperate Housewives
B1 – B2 Intermediate
- Sex Education
- The Misfits
- The Office
- Game of Thrones
- House of Cards
- Grey’s Anatomy
- Doctor Who
- Black Mirror
- Vikings
- The Crown
- Broadchurch
Нові групи підготовки до іспиту TKT Module 1, 2, 3!
C1 – C2 Advanced
- Black Adder
- Peaky Blinders
- Suits
- Sherlock
- A Downton Abbey
- Happy Valley
- Fleabag
- After Life
Готуємося до тесту
Це завдання найкраще працює з підлітками та дітьми. А ще це чудовий привід для повторення вивченого вдома і однозначно набагато цікавіше, ніж індивідуальний тест.
Якщо ви хочете, щоб ваші студенти краще запам’ятали нові дієслова, часові форми чи нову лексику, попросіть учнів повторити все вдома і скажіть їм, що наступного разу ви об’єднаєте їх у команди. Команди будуть відповідати на запитання вікторини. Команда-переможець отримує приз.
Слухаємо
Попросіть студентів вибрати кілька англійських пісень для домашнього завдання, а потім виконати наступне:
- відтворити інтонацію та ритм;
- звернути увагу на сленг та культурні особливості;
- намалювати які відчуття викликає у них музика і поділитися з класом;
- поділитися своїми улюбленими текстами та тим, що для них означає конкретна пісня.
Це чудовий спосіб ближче познайомитися зі своїми студентами. Ви дізнаєтеся про їхні музичні смаки, і, можливо, знайдете щось спільне. Або ж, можливо, вони поділяться особистою історією, яка додається до тієї чи іншої пісні.
Також ви можете надсилати студентам короткі відео для тренування розуміння на слух або довші подкасти для загальної практики аудіювання – це чудовий спосіб допомогти студентам вийти на новий рівень розуміння. Знову ж таки, важливо робити це максимально доречно та відповідно до віку, інтересів та рівня володіння англійською.
Деякі з наших улюблених веб сайтів:
TED Talks, The Do Lectures і The School of Life
З подкастами трохи складніше, оскільки вони зазвичай довші та дуже конкретні, але їх тисячі. Швидкий пошук у Google допоможе вам знайти безкоштовний подкаст, який ідеально підходить для ваших студентів.
Створюємо креативні відео
Ще одне веселе та змістовне домашнє завдання — попросити учнів зняти коротке відео на свій телефон (до 2 хвилин).
Якщо ви можете це зробити, то це приємне і корисне завдання. Студентам потрібно лише знімати та розповідати, звісно англійською. Відео можуть бути про домашніх тварин, інших членів сім’ї, огляд їжі, яку вони скуштували, робочий день, місце, де вони живуть тощо.
На наступному уроці учні діляться своїми відео одне з одним та задають питання про зміст побаченого.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 7 онлайн-інструментів для розвитку навичок аудіювання ваших студентів
Ділимося своєю експертністю
Наші студенти можуть справді багато знати і навіть бути справжніми експертами. Дозвольте їм поділитися своїми знаннями з усіма. Запропонуйте студентами підготувати 5 must-know фактів про їх захоплення, і креативно про них розповісти одногрупникам. Нехай кожен студент представить свій творчий проект перед класом, а потім дайте усім п’ять хвилин, щоб поставити запитання.
Встановіть певні вимоги, наприклад, потрібно говорити повними реченнями або щоб кожен учень ставив принаймні два запитання після презентації.
Студентам сподобається ділитися своїми захопленнями, і вони отримають чудову інформацію для обговорення, а також навчать решту класу цікавої лексики.
Flipped Classroom
Раніше ми вже писали про цей популярний підхід, також відомий як змішане навчання. Він користується популярністю у багатьох закладах, адже може пов’язати шкільне життя студентів з їхнім життям вдома.
Нова інформація спочатку вводиться за допомогою домашнього завдання, тому учні самостійно працюють над таким контентом, як відео, аудіювання чи читання. Теоретично потім вони приходять на урок з деякими попередніми знаннями і, можливо, деякими питаннями чи ідеями, якими вони можуть поділитися з класом. Для цього потрібні добре мотивовані студенти, тому ми радимо іноді використовувати цей підхід, але не для кожного домашнього завдання. Також варто подумати про часові рамки, а також про можливості виконувати завдання для всіх учнів.
Сподіваємося, ви знайдете застосування нашим ідеям у роботі зі своїми студентами.
ЧИТАТИ ДАЛІ: Топ 7 помилок на ЗНО, ЄВІ та FCE
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)