Як не розгубитися, складаючи усний іспит

Как не растеряться, сдавая устный экзамен

Для багатьох із нас одним із найстрашніших завдань, які ставляться під час складання міжнародних тестів, є їхня усна частина. Адже мало хто може похизуватися тим, що часто тренує розмовну англійську, і саме на нашу спроможність висловлювати свої думки усно зазвичай найбільше впливає хвилювання.

Декілька порад, які допоможуть успішно подолати завдання, дає наш викладач з IELTS Андрій Пігарєв:

Щонайперше, не бійтеся витратити час на іспиті, щоби накидати ідеї та більш докладно спланувати відповідь. Спочатку це тяжко, але коли «наб’єте руку», буде легше.

Для кращої відповіді слід частіше читати на різноманітні теми та поповнювати словниковий запас. Особливо корисні онлайн джерела мовою оригіналу на актуальні теми. Гарними прикладами для цих цілей можуть бути: The Times, BBC, CNN.

Щоб не розгубитися на іспиті, необхідно уважно слухати інструкції до завдання та обговорювати запропоновані аспекти з різних боків. Можливість концентруватися на темі, аргументувати власний вибір та взаємодіяти з партнером під час прийняття рішень – важливі нюанси під час оцінювання відповіді. На них слід звернути особливу увагу.