Уявіть, що ви вирішили піти на заняття з йоги, але випадково потрапили до групи професійних акробатів.
Замість того, щоб насолоджуватись плавними рухами та дихальними вправами, ви відчайдушно намагаєтеся зробити складний трюк на одній руці. Звісно, ви будете намагатися тягнутися за ними, але це призведе лише до стресу і розчарування.
Так само і з англійською мовою: вибір неправильного рівня може перетворити процес навчання на справжню боротьбу, замість того, щоб стати приємною подорожжю до вашої мети.
Розберімось, чому важливо обирати курс англійської, який відповідає вашому рівню, і як це впливає на прогрес у навчанні!
Як визначити свій рівень англійської?
Перш ніж обирати навчальний курс, важливо точно зрозуміти, на якому рівні англійської ви перебуваєте. Це дозволить уникнути надмірного навантаження або, навпаки, недостатньої складності матеріалу, що уповільнить прогрес.
Визначити рівень англійської можна самостійно або за допомогою викладача.
Онлайн-тести на безплатних ресурсах — це хороший варіант, проте, варто памʼятати, вони стандартизовані та не враховують індивідуальні потреби та слабкі сторони студента.
Саме тому, варто обирати мовні школи, де ви маєте можливість поспілкуватися з викладачем/іншим фахівцем або пройти персоналізований тест перед початком навчання.
Це значно підвищить ефективність навчання, оскільки викладач розуміє, де ваша помилка — незнання матеріалу, а де — випадкова одруківка чи неуважність.
Програма курсу англійської має також відповідати вашим навичкам, адже хтось швидко говорить, але зовсім не розуміється в граматиці, а комусь дуже потрібно навчитись добре читати англійською.
Все це добре ілюструє саме розмова, тож окрім тестових питань варто шукати можливість поговорити з релевантним фахівцем.
Чому не варто обирати групу з вищим рівнем англійської?
Якщо ви колись задумувалися про те, щоб піти на курс вищого рівня, сподіваючись, що це допоможе «тягнутися» за сильнішими студентами, ми можемо вас зрозуміти.
Такий підхід здається логічним — більше викликів, більше мотивації, швидший прогрес.
Проте на практиці все виглядає зовсім інакше.
Ось кілька причин, чому обирати групу з вищим рівнем може бути не найкращим рішенням!
Постійний тиск, замість комфорту
Обираючи групу з вищим рівнем, ви автоматично опиняєтесь у середовищі, де вимоги та темп занять значно складніші.
Замість того, щоб крок за кроком удосконалювати свої знання, ви мусите постійно наздоганяти інших.
Як наслідок — стрес, розчарування і відчуття, що ви не встигаєте.
Навчання має бути комфортним, і перш за все — мотивувати, а не виснажувати.
Втрата базових знань
Мова — це як будинок: без міцного фундаменту всі інші поверхи можуть легко завалитися. Якщо пропустити базові теми, ви ризикуєте зіткнутися з серйозними прогалинами в майбутньому.
Навчання на рівні, що вам не відповідає, — це як будувати хмарочос, не заклавши надійний фундамент.
Викладачі завжди підбирають матеріал під рівень знань групи, тож для вас є ризик, що ці важливі основи залишаться поза увагою.
Ба більше, темп навчання — також індивідуальне поняття. І якщо у групі, де всі студенти одного рівня, вчитель може приділити більше часу поясненню того чи іншого матеріалу, то для одного студента з групи знайти цей час значно складніше.
Зниження впевненості
Ніхто не любить відчувати себе тим, хто відстає або не розуміє матеріал.
Коли ви перебуваєте серед студентів, які вже опанували складніші аспекти мови, це може викликати відчуття невпевненості у власних знаннях.
Часто це призводить до того, що ви уникаєте активної участі в заняттях або відкладаєте навчання на потім.
Замість того, щоб розвивати свої навички, ви ризикуєте просто втратити бажання вчитися, а також збільшити страх робити помилки.
Виснаження
Навчаючись у групі, де рівень вище вашого, ви, найімовірніше, будете постійно намагатися наздогнати матеріал.
Вам буде складніше зосередитися на реальному прогресі.
Краще рухатися поступово, отримуючи реальні результати й впевнено проходячи кожен етап, ніж відчувати себе перевантаженим і втрачати інтерес до мови.
Як зрозуміти, що час змінити групу та перейти на новий рівень?
Вивчення англійської — це як підйом на гору: спочатку все йде важко, але з кожним кроком стає легше.
Та що робити, коли вершина вашого рівня вже підкорена?
Ось кілька ознак, що підкажуть вам, коли настав час «підняти планку»!
Уроки стали надто простими
Ви швидко виконуєте всі завдання і відчуваєте, що матеріал більше не викликає у вас труднощів. Це сигнал, що вам потрібні нові виклики для подальшого розвитку.
Однак, будьте уважні та довіряйте вашому вчителю. Рекомендуємо не ухвалювати такі рішення самостійно, адже інколи ми необʼєктивно оцінюємо свої здібності.
Відсутність прогресу
Якщо протягом кількох місяців ви не відчуваєте покращення своїх навичок, можливо, ви досягли «стелі» на цьому рівні. Час рухатись далі.
Проте врахуйте, що студентів рівня B2 може спіткати проблема — «мовне плато». Це стан, коли людині здається, що її прогрес зупинився, однак він просто став менш помітним, ніж на рівнях нижче.
Рекомендація викладача
Найважливіший показник — це порада вашого викладача. Саме він бачить ваш прогрес найкраще і може об’єктивно оцінити, коли ви готові перейти на новий рівень.
Коли викладач радить змінити групу, це означає, що ваші знання вже дозволяють підняти складність і розширити горизонти.
Отже, якщо ви прагнете отримати ґрунтовні знання з англійської — не поспішайте. Приділіть кожному рівню належну увагу та не намагайтеся опанувати все й одразу.
Тож, підсумуймо найголовніше:
- У середньому для впевненого засвоєння одного рівня людині потрібно понад 400 годин активної роботи з мовою.
- Важливо не лише поступово рухатися вперед, але й звертати увагу на те, де і як проходить ваше навчання.
- Регулярно проходьте тести після кожної теми, щоб переконатися, що ви дійсно засвоїли матеріал, і не бійтеся отримувати зворотний зв’язок від викладача.
Памʼятайте: оцінювання — це цінний інструмент, який допоможе побачити свої сильні сторони та виявити ті аспекти, які ще потребують опрацювання.
Обирайте свій темп, удосконалюйтеся на кожному етапі та пам’ятайте: якісне навчання — це не перегони, а тривалий процес зростання!
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)