Як не складати ДПА з англійської у 2019

Актуальна інформація про ЗНО та ДПА на нашому сайті.
ДПА з англійської не обов’язкове для жодної з вікових груп. Учні 4-х класів його взагалі не складають, а для 9-х і 11-х він є одним із доступних на вибір предметів. Втім, англійська й досі залишається найпопулярнішою з необов’язкових дисциплін, яких обирають для ДПА та ЗНО.
Як відомо, учні 9-х класів проходитимуть ДПА, але не у формі ЗНО, а у вигляді письмових іспитів. Це ж стосується й англійської, якщо її обирає клас (на даний момент, за твердженням МОН, готується документ, який дозволить кожному учневі обирати предмет індивідуально). Письмовий іспит з англійської для 9-х класів буде складатися з трьох частин: читання, аудіювання та використання мови.
Але його зможуть не складати ті, хто минулого або поточного календарного року встигли здобути міжнародний сертифікат відповідних рівнів. Для загальноосвітніх шкіл мінімальний рівень – це A2, і його може підтвердити, наприклад, Кембриджський іспит A2 Key (133–139). Для шкіл з англійським ухилом мінімальний рівень – B1. Задля його підтвердження згодяться сертифікати: A2 Key (140+), B1 Preliminary (140–159), IELTS 4.0–5.0, TOEFL iBT (42). Їхні володарі автоматично отримають 12 балів за ДПА з англійської.
Автоматично отримати свої 12 балів за ДПА з англійської мови замість складання його у формі ЗНО можуть 11-класники, які встигли здобути у 2018 або 2019 календарних роках міжнародний сертифікат. Для учнів загальноосвітніх шкіл підходять вказані вище сертифікати рівня B1, а для шкіл із поглибленим вивченням іноземних мов – рівня B2 та вище: B2 First (160–179), IELTS 5.5–6.0, TOEFL iBT (72). Головне – вчасно зареєструвати свій сертифікат та отримати його до 28 травня 2019 року.
Докладніше – в документі на сайті МОН.