Учитель року-2023: як проходитиме конкурс та хто може взяти участь
Міністерство освіти та науки розробило та опублікувало рекомендації щодо проведення цьогорічного конкурсу “Учитель року”. Головними умовами стали:
- постійне основне місце роботи учасника: заклад середньої або професійно-технічної освіти;
- стаж: на момент подання кандидатури не менше 3 років;
- брати участь можуть вчителі незалежно від фаху.
Конкурс у 2023 році матиме чотири номінації:
- Основи здоровʼя,
- Захист України (беруть участь вчителі, які викладають за тематичним планом №1),
- Початкова освіта,
- Фізична культура.
Педагоги-конкурсанти проходитимуть два тури, під час яких їх чекатимуть пʼять випробувань:
- майстер-клас: проведення майстер-класу для педагогічних працівників або студентів на визначену тему, що демонструватиме вміння адаптувати свої уроки до специфіки навчальної теми та вікових особливостей учнів.
- методичний практикум: виконання методичних завдань, що продемонструє компетентність вчителя.
- практична робота: письмова робота з виконання практичних завдань у межах дисципліни, що продемонструє знання та вміння вчителя виконувати такі задачі.
- тестування: комп’ютерне тестування — перевірка знань вчителя, що передбачає питання на знання предмета та методики його викладання.
- урок: демонстрація уроку вчителя у 1-11 класах на підтвердження власної педагогічної компетенції та досвіду.
Таким чином, журі за визначеними критеріями оцінюватимуть всебічно діяльність вчителя, його знання, комунікативні навички та вміння застосовувати це все на практиці. Крім того, цінним є творчий підхід до викладацької діяльності.
Освітяни, які хочуть взяти участь у конкурсі “Учитель року-2023” мають у визначені МОН терміни подати реєстраційну заяву на офіційній сторінці, а потім — подати свою інформаційну картку. Приклад такої є в нещодавно опублікованому розʼясненні від міністерства.
Вчитель-переможець та два лауреати, які посіли друге та третє місця визначаються на основі рейтингу. Він буде складеним на основі оцінок на фінальному етапі, що передбачає випробування “Методичний практикум” та “Урок”.
До речі, стати вчителем року, принаймні для своїх учнів, викладачі англійської можуть, покращивши свої навички на платформі Grade University. Там фахівці викладацької справи нещодавно опублікували новий курс, що допоможе покращити свої навички вчителювання онлайн, а також дізнатись про корисні інструменти, що зроблять уроки більш інтерактивними та ще більш захопливими для учнів.