Як користуватись ChatGPT під час навчання? OpenAI створила гайд для вчителів
Компанія OpenAI випустила посібник для вчителів, які використовують ChatGPT під час навчального процесу. Цей гайд включає підказки щодо роботи чат-бота, його обмеження та ефективність детекторів штучного інтелекту.
У довіднику зібраний реальний досвід чотирьох викладачів. Вони розповідають як ChatGPT допомагає полегшити викладання матеріалу та перевірку студентських робіт.
Рольові ігри
Професорка технології навчання в Університеті Старого Домініону Гелен Кромптон заохочує своїх студентів використовувати ChatGPT як заміну для конкретної персони.
До прикладу, це може бути партнер на дебатах, який вкаже на слабкі сторони опонентів. Або ж це може бути рекрутер чи керівник, який надає відгуки щодо роботи.
Гелен переконана, що ChatGPT допомагає студентам та викладачам поглянути на навчальний матеріал з іншого боку та побачити нові перспективи в освітньому процесі.
Формування тестів і планів уроків
Фран Беллас — професор Університету да Корунья в Іспанії — рекомендує вчителям використовувати ChatGPT як помічника у складанні тестів, іспитів і планів уроків для занять.
Він радить спершу розповісти чату про навчальну програму, а потім на її основі скласти тести чи плани уроків.
Професор підкреслює, що інформація від ChatGPT буде доволі актуальною та новою, адже він зберігає дані зокрема і від 2021 року.
Допомога під час вивчення англійської мови
Керівник наукового відділу Університету Йоганнесбурга Ентоні Казібоні навчає студентів, для яких англійська мова не є рідною.
Власне, він заохочує своїх студентів використовувати ChatGPT для покращення навичок письма, говоріння та перекладу.
Чат-бот також може надавати користувачам пояснення граматичних правил, різноманітні вправи для відпрацювання здобутих навичок або ж перелік корисних ресурсів для вивчення англійської мови.
Розвиток критичного мислення
Гіта Венугопал — вчителька інформатики в американській міжнародній школі в Індії — вважає, що учні та вчителі повинні навчитись використовувати штучний інтелект так само, як навчились користуватись інтернетом.
У своєму класі вона наголошує школярам, що відповіді ChatGPT можуть бути не завжди точними.
Тому важливо навчитися критично мислити та, зрештою, вміти перевіряти інформацію чат-бота за допомогою надійних ресурсів.
Гіта стверджує, що ChatGPT допомагає учням вдосконалювати критичне мислення та самостійно розвʼязувати проблеми.
Які підказки є у посібнику?
Розробники гайда створили 4 варіанти запитів для викладачів на основі вищенаведених прикладів.
За цим посиланням ви знайдете текст запиту, який потрібно надіслати чат-боту. Однак памʼятайте, що інформація може бути неточною, або ж не підходити для ваших учнів.
Втім, ви можете використати ці підказки, як рекомендації, надихнутись ідеями штучного інтелекту та використати їх під час викладання.