Професія вчителя на межі кризи: як зберегти майбутнє освіти?
Навчальні заклади в усьому світі стикається з серйозними викликами.
Як повідомляє The Economist, у більшості країн кількість педагогів скорочується, а нові спеціалісти не поспішають замінювати тих, хто йде на пенсію.
Дослідження показує, що більша частина вчителів в Естонії — одній із передових країн за освітніми стандартами PISA — старші за 50 років.
А за останні десять років тут підготували лише 13 учителів фізики.
У Німеччині нестача кадрів змушує школи скорочувати уроки з англійської та музики, а в Англії педагоги залишають професію швидше, ніж приходять нові.
За даними дослідників, кожен третій вчитель залишає професію протягом перших трьох років роботи, а половина — протягом п’яти
Серед основних причин кризи — низькі зарплати: у США вчителі отримують на 26% менше, ніж працівники з аналогічною освітою, а в Англії їхні доходи зменшилися на 12% за останнє десятиліття.
До цього додаються високий рівень стресу, відсутність підтримки у роботі з дітьми з особливими потребами та негативне ставлення до професії серед молоді та їх батьків.
- Лише 37% батьків вважають, що викладацька діяльність була б гарною кар’єрою для їхніх дітей.
- Серед учнів старшої шкоди цей відсоток ледве сягає 10%.
У своєму новому матеріалі The Economist наголошує: без негайних реформ система освіти ризикує опинитися у ще глибшій кризі.
Необхідно підвищувати зарплати, змінювати підхід до організації роботи та робити професію привабливою для молодих спеціалістів.
Бо без системних змін система освіти може постане перед труднощами, але цілеспрямовані реформи й інноваційні підходи здатні створити міцний фундамент для розвитку майбутніх поколінь.
Інші новини
Уряд ухвалив рішення про надбавку до заробітної плати вчителів: розповідаємо деталі
12.11.2024
«Спільнота, спілкування — це надважливо…»: як пройшла «НЕметодична конференція» від Grade Education Centre?
11.11.2024
Людям з іноземним акцентом пробачають граматичні помилки — результати дослідження
7.11.2024