7 способів легко та надовго запам’ятовувати англійські слова

Как легко и надолго запоминать английские слова

Ви досі прописуєте слова по кілька рядків? Асоціюєте новий вокабуляр з наявними поняттями? Вигадуєте зображення та секретні символи для позначення нового англійського слова? Молодці!

Фантазія та творчий підхід до вивчення англійської мови дуже Однак, все не так просто. У певний момент нового вокабуляра стає так багато, що все в голові плутається і виходить справжня лінгвістична каша. А вам це точно не потрібно.

Як же легко і надовго запам’ятовувати англійські слова? Потрібно комбінувати політ фантазії та системний підхід до вивчення. Запам’ятовуйте сім дієвих порад, які допоможуть раз і назавжди вчити англійські слова.

Трохи математики

Доведено, що за годину мозок людини здатний запам’ятати 10-20 нових слів. Тобто нехитрим методом можемо визначити, що за 15 хвилин людина якісно вчить в середньому 4 слова. Якщо ви будете приділяти чверть години щодня на новий вокабуляр, то за тиждень засвоїте близько 30 слів. Уже хороший початок.

Універсальність наше все

Звичайно, ви можете вивчити слова для вигадливих речень, але чи знадобляться вони вам в побуті? Радимо в першу чергу вчити універсальні слова та фрази, які ви можете брати з фільмів, слухаючи радіо, читаючи книги.

Якщо ви будете відчувати в собі силу побудувати граматично правильні речення з завершеною думкою — це буде прекрасне досягнення. А далі вашій досконалості немає меж.

Англійська, англійська і ще раз англійська

Коли вчите нові слова, спробуйте не перекладати їх рідною мовою. Користуйтеся одномовними словниками та намагайтеся зрозуміти значення з опису. Це покращить ваше відчуття мови, контексту, плюс дасть можливість підсвідомо вивчити ще пару слів.

Вивчайте і розбивайте слова

У процесі вивчення нових слів ви можете поводити себе, як справжній лінгвіст. Візьміть уявну лупу і погляньте через неї на слово. Дослідіть, з чого воно складається, спробуйте здогадатися, яке у нього може бути значення.

Незабаром ви почнете помічати закономірності, виведете їх в правила і будете застосовувати в мові.

Наприклад: disagreement.

Dis — це префікс заперечення, agree — погоджуватися, ment — суфікс, який вказує на те, що це іменник. Значить disagreement — суперечка.

Пам’ятайте про контекст

Вчити окремі слова звичайно непогано, але чи зможете ви їх потім застосовувати на практиці? Іноді слова мають значення, яке вам потрібно, але вживаються зовсім інакше. Причина цього — різні культурні, соціальні, історичні особливості, які вплинули на розвиток мови. Саме тому найкраще англійські слова вчити в контексті — як фрази, словосполучення або відразу в реченнях.

Будьте будівельниками

Цей пункт перегукується з тим, де вам слід розбивати слова. Тільки тут все навпаки — вам потрібно будувати. Завжди шукайте похідні слова, не зупиняйтеся на базовому.

Наприклад, ви знаєте слово thank (дякувати). Разом з ним вивчіть також thankful, thankfully, thankfulness, thankless, thanklessly, thanklessness.

Вигадуйте історії

Щоб надовго запам’ятати нові англійські слова, помістіть їх в такий контекст, який за жодних обставин не забудете. Це може бути захоплива історія або казка.

Наприклад, ваша мета вивчити слова magnificent, ceremony, bridegroom, bride, hand in hand, pearl.

Тоді можна придумати щось подібне до історії Оскара Уайльда.

It was a magnificent ceremony, and the bride and bridegroom walked hand in hand under a canopy of purple velvet embroidered with little pearls.

Який би з інструментів для вивчення англійських слів ви не обрали, пам’ятайте, що тільки повторюючи та практикуючи, ви зможете закріпити нові лексичні одиниці як активний вокабуляр. Тому не втрачайте свій шанс і сміливо реєструйтеся на курси англійської.