☝ Серед викладачів кваліфікація CELTA відома не лише авторитетністю, а й інтенсивним графіком — близько 8 годин навчання кожного робочого дня протягом місяця. Проте не всі знають, що існує два формати отримання кваліфікації — full-time та part-time.
CELTA — це міжнародно визнана кваліфікація для викладачів англійської мови як іноземної, що видається підрозділом Кембриджського університету.
Отримати її можна лише в авторизованих центрах у 70 країнах світу, одним із яких є Grade Education Centre!
Якщо ж ви відмовляли собі в підвищенні викладацьких навичок через неможливість поєднання навчання на CELTA з роботою або сімейними обовʼязками — зверніть увагу на part-time формат навчання.
Про нього, а також про шлях молодого викладача, стрес під час отримання кваліфікації та новий етап у карʼєрі завдяки CELTA розповість сертифікована викладачка Grade Леся Смик.
Початок карʼєри
Леся народилась та виросла у місті Самар, що на Дніпропетровщині. Розповідає, що в підлітковому віці вона не приділяла багато часу вивченню англійської мови, проте цей процес їй завжди подобався!

Не скажу, що я все знала, у школі у мене був середній рівень. Проте я цікавилась мовами та літературою! Як результат, те що мені подобалось — на те я й пішла вчитися в університет.
Не бачивши можливостей для розвитку в рідному містечку, дівчина переїхала до столиці, де вступила до Київського Національного університету ім. Т. Г. Шевченка на спеціальність «Англійська філологія та переклад».
Протягом перший двох курсів Леся старанно вчилася та присвячувала себе виключно навчанню, проте на третьому курсі вона зрозуміла, що настав час шукати роботу!

Я вирішила спробувати викладання, тому що ця професія допомагає і рівень мови підтримувати, і когнітивні навички розвитати.
Свій шлях Леся розпочала з викладання дітям та підліткам, а пізніше зʼявилися й дорослі учні. Розповідає, що такий підробіток було дуже зручно поєднувати з навчанням.
У такому темпі Леся не лише набиралася викладацького досвіду, а й закінчувала університет! Проте після отримання диплома бакалавра, вона вступила на магістратуру та вирішила спробувати іншу сферу діяльності.

Я спробувала себе в ролі менеджера викладацьких проєктів.
Хоч ця сфера не припала мені до душі, проте я точно зрозуміла, що викладання — це моє покликання. Ця справа дозволяє водночас розвиватися самій й навчати інших людей.
Про новий етап у карʼєрі та кваліфікацію CELTA
Усвідомлення свого покликання допомогло Лесі також змінити ставлення до викладання і почати сприймати його не як підробіток, а як основну та улюблену роботу.
Як це часто буває, база учнів почала набиратися через друзів та знайомих, а також допомогли спеціалізовані онлайн-платформи для репетиторів.

З часом я налагодила цей процес, у мене були постійні учні, поки я закінчувала магістратуру. Я мала до 10 учнів: хтось новий приходив, хтось йшов, а з деякими я займаюся досі.
Викладачка розповідає, що до бажаного результату вона зі студентами приходила завжди, проте в процесі іноді виникали труднощі.

Я намагалася інтуїтивно будувати урок, окрім цього, слідувала прикладу своєї викладачки з університету. Зараз я розумію, що планування у минулому могло бути трохи хаотичними.
З часом Леся зрозуміла, що професійні знання повинні бути підкріплені чимось, наприклад, сертифікатами або навчанням. Тоді вона й побачила інформацію про кваліфікацію СELTA!

Я побачила, що це корисно і для мене, і для мого бренду: CELTA дає розуміння того, як планувати урок, як його структурувати, які вправи виконати та на чому сфокусуватися.
Я подумала, що треба йти!
Серед варіантів місця отримання кваліфікації у Лесі були як закордонні, так і українські центри. Проте зупинилась вона все ж таки на других, обравши Grade.

Я знаю, що наші люди проходять в іноземних центрах, проте для мене різниці не було — методика та сама! В Україні я була більш впевнена в успішному результаті.
Пізніше я побачила Grade і зрозуміла, що це найкращий варіант!
Про part-time формат та стрес під час навчання
Як вже було зазначено, CELTA відома своїм активним графіком — 8 годин навчання кожного робочого дня протягом місяця. Проте Леся не була готова відмовлятися від можливості працювати на такий довгий період, тож обрала part-time формат!
Отримання кваліфікації в режимі part-time — це 10 годин навчання на тиждень протягом чотирьох місяців: 3 години в пʼятницю та 7 у суботу.

Я хотіла навчатися і паралельно працювати — для мене це комфортніший формат.
Про умови отримання кваліфікації в режимі «part-time» ви можете прочитати за посиланням!
Леся отримала кваліфікацію близько 6 місяців тому. Розповідає, що після проходження CELTA навчання не закінчується!

Коли ти використовуєш отриману інформацію на CELTA під час уроків — це нелегко, адже потрібно одночасно виконувати дуже багато процесів та памʼятати про методику. Тому після проходження кваліфікації, кожен урок — це, можна сказати, відпрацювання.
Проте вже зараз викладачка абсолютно чітко розуміє позитивний вплив кваліфікації на свої професійні навички.

CELTA дала розуміння, що кожний урок має свою ціль. Коли я починала викладати, я наповнювала заняття великою кількістю активностей без акценту на щось конкретне.
А слухаючи тренерів та інших викладачів я зрозуміла важливість структури та цілі уроку.
Щодо колег на курсі Леся зазначає, що викладачі були з абсолютно різним досвідом. Проте мета у всіх була одна — покращити рівень професійних навичок та структурувати наявні знання.

У моїй групі були усі з досвідом, хтось з більшим — пʼять, десять років, у когось досвіду було менше. Була навіть викладачка, що мала свою школу, і вона прийшла підкріпити свій досвід.
Адже CELTA не тільки для початківців, а й для людей, які працюють багато років.
Окрім різної кількості викладацького досвіду, на CELTA також приходять люди з інших сфер діяльності.

Була одногрупниця, що викладала лише рік. Взагалі, вона — фінансист, проте вирішила перейти у викладання.
Такі випадки доводять, що отримати кваліфікацію можуть викладачі з абсолютно будь-якою кількістю досвіду, та й навіть без нього. Проте на думку Лесі, рано чи пізно пройти цей шлях повинен кожен, якщо може дозволити це собі фінансово!

CELTA дуже важлива для розуміння методики викладання! Окрім цього, навчання повинно бути когнітивним, і кваліфікація фокусується саме на цьому.
CELTA — це must-have!
Якщо ж ви надихнулись прикладом або словами Лесі та бажаєте отримати кваліфікацію CELTA — викладачка рекомендує бути готовим до критики та складних письмових завдань!
Окрім цього, Леся поділилась, на її думку, основною порадою для вчителів, які бажають отримати кваліфікацію.

Головне, максимально виділяйте час на навчання та будьте уважним до наданої інформації. В іншому випадку — це гроші на вітер!
Також важливо, на думку Лесі, вміти справлятися зі стресом та не брати помилки близько до серця під час навчання.

Я знаю історії, коли люди плакали через навантаження. Особливо, коли не зараховували письмові завдання, і їх треба було перероблювати.
За словами викладачки, під час навчання потрібно повністю заглиблюватися в процес, адже тільки так можна отримати бажаний результат!

Потрібно бути готовим до того, що варто подумати над завданнями, над уроками — вкладатися в навчання!

Підписка для викладачів
Один раз на тиждень ви будете отримувати нові ідеї для уроків, поради з методики і професійного розвитку. А ще ми регулярно анонсуємо цікаві події, конференції та вебінари.
Про нову роботу завдяки CELTA та вільний час
Період отримання кваліфікації був для Лесі переломним етапом не лише через навчання, а й через нове місце роботи. Під час реєстрації на CELTA, викладачка отримала запрошення стати частиною команди Grade, від чого не змогла відмовитись!

Люди, які тут працюють, завжди прагнуть розуміти більше, розвиватися у викладанні, їм не байдуже на роботу. Саме тому ми знайшли спільну мову!
Рід діяльності, звісно, для викладачки новим не був, а от до системи роботи та організаційних моментів навчання у мовному центрі треба було пристосовуватись. Проте з допомогою колег цей процес відбувся швидко!

На щастя, ти завжди можеш звернутися за допомогою — тобі все покажуть та розкажуть.
Наразі Леся працює в групах із різноманітним рівнем знань: від А2 до С1. Найкращий урок для викладачки — це коли студенти в хорошому настрої та активно залучені до процесу.

Найцінніше — це реакції студентів на те, що ми проходимо та їхні думки в кінці уроку. Коли вони кажуть «дякую за урок, було дуже цікаво» — це найкраще, що можна почути.
Леся зізнається, що дуже сфокусована на роботі, адже завжди намагається детально підготуватися до уроку та вигадати цікаві активності для студентів.
Проте й на улюблені справи та відпочинок викладачка знаходить час!

Мені подобається читати, також дивлюсь фільми та серіали! Окрім цього, люблю розмальовки — вони дуже заспокоюють. Звісно, не забуваю й про прогулянки!
Сертифіковані викладачі допомагають нам здійснювати мовні та навчальні бажання, проте в кожного з них є й власні мрії. Леся — не виключення!

Я хочу завести собаку! Вони дуже добре знімають стрес, погладиш — і ти вже щасливий!
Якщо ви надихнулися історією Лесі — детальніше ознайомтесь із кваліфікацією та залиште заявку, аби наші менеджери звʼязалися з вами для детальнішої консультації.
І в майбутньому, можливо, героєм подібного матеріалу станете саме ви! ❤️
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)