Чим DELTA відрізняється від CELTA?

CELTA Delta

Нарешті ви це зробили. І тепер ви точно готові. Адже ви так довго до цього йшли. Викладали англійську впродовж деякого часу після закінчення курсу CELTA, і зараз рішуче налаштовані зробити наступний крок – стати старшим викладачем, або академічним директором, або ж навіть навчати колег-викладачів, чи складати власні навчальні програми та розробляти оцінювання. Ви прийняли для себе остаточне рішення  –  поринути з головою у DELTA. Чого ж слід очікувати?

Що таке Delta?

А пам’ятаєте (сподіваюся, що так) як був організований курс CELTA, де ви здобували одну із своїх перших міжнародних кваліфікацій? Ймовірно, це були: практика викладання, що обов’язково оцінювалася, інтерактивні, живі  input sessions на різноманітну тематику, та неймовірний обсяг роботи. Деякі з цих речей залишаються важливими для DELTA. Втім багато із того, з чим вам доведеться зустрітися на своєму шляху, буде зовсім іншим.

Кваліфікація DELTA включає три модулі, і кожен із цих модулів зосереджується на чомусь іншому, на відміну від одного цілісного курсу, такого як CELTA. Така різна спрямованість визначається Кембриджем, і охоплює наступні напрямки:

Module 1: Theory and Methodology, що оцінюється у форматі іспиту, який можна скласти незалежно від того, де ви проходили підготовчий курс, чи готувалися самостійно. 

Module 2: Practical Component, де оцінюється викладацька практика.

Module 3: ELT Specialism включає розробку навчальних програм та планування курсів, якщо ви не оберете менеджмент в ELT.

То про які inputs йде мова? Про яку практику викладання? Усе це є частиною курсу DELTA Module 2, який прийнято вважати найскладнішим модулем DELTA. Однак, якщо у вас за плечима є CELTA, то загалом ви вже маєте  поняття про організацію курсу DELTA Module 2. А що ж у інших модулях?

Основні відмінності

Перша різниця, з якою ви зустрінетеся, якщо вирішите здобути сертифікат  DELTA Module 1 чи DELTA Module 3, полягатиме у тому, що тут буде набагато більше роботи, яку доведеться виконувати саме вам. У цій статті ми в основному зосередимося на DELTA Module 1, тому що процес підготовки до цих двох модулів загалом схожий. Оскільки перший модуль зосереджується на методиці, то вам доведеться багато читати та самостійно опрацьовувати матеріал. На таких курсах як CELTA, ви отримуєте теоретичні знання, які мають вигляд чітких, стислих, вже “перетравлених” фрагментів інформації, що дають вам найнеобхідніше. В DELTA, вам доведеться зануритися в читання текстів, книжок, статей, які ваші тренери використовували для того, щоб створити ті самі inputs. Що це означає? Вам відкриються теорії та ідеяї, які лежать в основі всіх технік, які ви вже звикли використовувати на своїх уроках (і, як і мені у свій час, навіть більше!). Для того, щоб досягти успіху в цих модулях, потрібно справді багато читати, і ви повинні бути готові приділити цьому час.

Через те, що суттєво зросте кількість роботи (я вже не кажу про інформацію), зміниться і роль вашого тренера. До прикладу, під час підготовки до DELTA Module 1 основна роль тренера полягає у тому, щоб показувати вам куди рухатися, які ключові праці, теорії та ідеї вам потрібно знати, а також допомогти зрозуміти, “переварити” та навчити застосовувати їх в контексті іспиту. Це означає, що більшість часу ви будете взаємодіяти із тренером через фідбек, який ви будете отримувати після виконання завдань. DELTA Module 1, врешті решт, оцінюється за допомогою іспиту. Тож і підготовка полягає у тому, щоб вивчити та навчитися застосовувати потрібні теорії, а також знати як правильно виконувати екзаменаційні завдання, щоб вони відповідали критеріям іспиту, і щоб у день іспиту ви могли продемонструвати свої глибокі знання. Час від часу деякі слухачі курсу вважають, що другий вид зворотного зв’язку є дещо поверхневим або навіть педантичним, але він не менш важливий, ніж теоретичні знання, якщо ви хочете досягти найкращого результату.

Усе це не означає, що ваш тренер не втручатиметься в підготовку – безперечно, у вас також будуть інпути та консультації, де ви матимете можливість поставити питання та де вас проведуть через тони інформації, що рине на вас.  Втім це буде лише вступ до того, що ви вивчатимете – лише старт, а не фініш, і після консультацій вам все ще буде потрібно  багато та добре почитати про основні теми. Якщо у вас вже є сильний лінгвістичний бекграунд, то може виявитися, що деякі теми вам вже відомі, але тепер ви будете досліджувати їх глибше. Якщо у вас немає великого досвіду викладання, і  у вас за плечима лише те, що ви вивчили на курсі CELTA, як це було зі мною, коли я прийшов на DELTA у свій час, то будьте готові опинитися у світі нових ідей. Для того щоб осягнути та повністю осмислити ці ідеї знадобиться час, з власного досвіду. 

Є, звичайно, хороші новини. Вони полягають в тому, що ми маємо команду професійних, кваліфікованих викладачів, які готові допомогти вам у вашому розвитку. Якщо ви вважаєте, що DELTA для вас і ви готові зробити все, що потрібно, зв’яжіться з нами сьогодні!

DELTA, but fun, but DELTA!