☀️ Канікули у школах от-от розпочнуться, а це означає, що настане час перезарядити свої соціальні батарейки та відпочити від гамірних класів.
Літо для викладача англійської мови може бути не лише часом для розслаблення, але і для розвитку. Одним зі способів чудово провести час влітку є читання. Це заняття допомагає відпочити, відволіктись від буденних справ і зрештою — покращити свої професійні skills!
З цим погоджуються і наші фахівці, авторки курсів та навчальних програм, академічні директорки Grade Education Centre. Вони зібрали свої книжкові чек-листи, які дійсно варті вашої уваги. Обирайте, з якою книгою проведете це літо!
Professional development влітку
Недарма кажуть «вік живи — вік учись». Для того, щоб стабільно показувати якісний результат, потрібно стабільно багато працювати над собою, вивчати нові техніки, методики та інтерактиви.
Окрім курсів, тренінгів та семінарів, з цим може допомогти професійна література. Ми запитали в академічних директорів освітнього центру Grade, які книги на літо вони можуть порадити викладачам англійської мови.
Повірте, там багато цікавенького!
Про експерименти
Young Learners Academic Director, сертифікована CELTA та DELTA викладачка Лідія Сімак радить до прочитання серію книг викладача Кріса Роланда, який прекрасно розуміє дітей і підлітків, а тому його практичні поради допомагають працювати з цими віковими категоріями.
Коли читаєш Роланда, то розумієш, що усе, про що він пише, — це його пережитий досвід, як позитивний, так і негативний. Тобто, перед тобою жива людина, яка теж інколи помиляється, але дуже любить своїх учнів і свою роботу, а також щиро хоче поділитися знаннями. Читаючи, ти ніби розмовляєш з Крісом в учительській кімнаті після заняття, коли ви один одному розказуєте, як у кого пройшов урок.
Крім того, Лідія звертає увагу на книгу Скота Торнбері «Uncovering Grammar». За словами академічної директорки, цей посібник допомагає змінити думку та по-іншому поглянути на граматику та її викладання.
У книжці є багато прикладів і порад, як краще презентувати різні граматичні структури і явища. Лідія каже, що свого часу ця книжка дуже надихнула її та підштовхнула до експериментів.
Професійна література, яку радить Лідія:
- Understanding Teenagers in the ELT Classroom,
- Structuring Fun for Young Learners in the ELT Classroom,
- Understanding Teenagers Bundle,
- Uncovering Grammar.
Про базові знання
Assistant Director of Studies Інна Тарахан розповіла, що під час навчання на курсі ТКТ їй дуже допомогла книга «Essential Teacher Knowledge Book» Джеремі Хармера.
Це основний посібник базового рівня для вчителів загальної англійської мови. Тут представлена теорія, практичні поради щодо навчання та ідеї для занять.
Про підхід
Academic Director, сертифікована CELTA та DELTA викладачка Олена Бочкарьова радить звернутися до старих-добрих посібників.
Книга «Teaching Unplugged. Dogme in English Language Teaching» Scott Thornbury, Luke Meddings — не нова, але вона може бути корисною викладачам. У ній йдеться про підхід Dogme у викладанні англійської та багато інших цікавих активностей.
Олена наголошує, що у книзі акцентують саме на потреби студентів та обмежене використання підручників чи інших навчальних матеріалів. Це дозволяє викладачу бути більш гнучким та реагувати на те, що відбувається на занятті тут і зараз. До речі, більше про цей підхід можна почитати у блозі.
Про дієслова
Academic Director of Corporate Department, сертифікована CELTA та DELTA викладачка Наталія Щербакова розповіла про дві must-read книги на це літо для викладачів англійської мови.
Перша — «The English Verb» Майкла Льюїса. За словами Наталії, основна тема книги — це дієслова. Тут розглядають семантичне значення різних форм дієслова в англійській мові.
Ця книга призначена для викладачів, які прагнуть покращити свої власні знання мови. Вона змінила моє бачення щодо того, як працює англійська граматика і допомогла покращити ефективність викладання.
Друга книга — «Unlocking English Learners′ Potential: Strategies for Making Content Accessible» by Diane Staehr Fenner, Sydney Snyder.
Цей посібник пропонує комплексний підхід, щоб зробити контент доступним для студентів, які вивчають англійську мову. Він охоплює такі теми, як оцінювання учнів, вибір діяльності та призначення відповідних рівнів навчання.
Наталія запевняє, що стратегії та інструменти, які представлені в книзі, можна застосовувати для усіх вікових категорій.
Про граматику
Assistant Director of Studies та кваліфікована CELTA та DELTA викладачка Ірина Чернівчан радить звернути увагу на книгу «Concept checking questions and timelines» Грема Воркмана.
Цей підручник просто скарб! Він підійде для кожного викладача, який прагне правильно пояснювати граматичний матеріал своїм студентам легко та доступно. Підручник охоплює всі часи, а також додаткові граматичні теми, які не пов’язані з часами.
Не викладанням єдиним…
Якщо ви шукали цікаві книги, щоб відволіктися від викладання, то у нас в запасі є ще кілька цікавинок. Романи, фантастика та психологія — які книги читають фахівці Grade Education Centre? Нумо розбиратися!
Антиутопія
Нещодавня книга, яку Лідія прочитала, — це «Джулія. 1984» Сандри Ньюман.
Я дуже люблю «1948» Орвела, тому коли вийшла «Джулія» одночасно і дуже хотіла її прочитати, щоб більше дізнатися про похмурий світ роману, і боялася, що книга мене розчарує. Однак я все ж її прочитала, і дуже цьому тішуся, бо отримала те, що хотіла — Ньюман доповнює світ Орвела, також дає дуже цікавий і цінний опис того, як в жахливих умовах тоталітаризму і терору жилося жінкам.
Якщо ви не читали «1984» Орвела, то не переймайтеся — «Джулія. 1984» — це самостійний твір. Проте будьте обережні — Лідія застерігає, що контент місцями чутливий.
Фантастика
Якщо ви хочете зануритися у світ космосу та фантастики, то рекомендація від Інни Тарахан вам точно сподобається.
Викладачка радить прочитати книгу «Франческа. Володарка офіцерського жетона» Доржа Бату.
Герої його книжки, працівники NASA, відповідають за траєкторії і орієнтацію сателітів, а також за підведення космічних кораблів на підхідні орбіти до міжнародних космічних станцій. Це надзвичайно цікава книга, яка максимально пробуджує фантазію, і ти поринаєш в незвичайний світ космосу.
Психологія
Академічна директорка Олена Бочкарьова поділилась чудовою книгою, яка справді здатна змінити життя.
Я сама її не прочитала, але вона у моєму читацькому віш-листі — це «Атомні звички» Джеймса Клір. Книга розповідає про те, як сформувати звички та змінити поведінку у бажаний спосіб. Вона може бути корисною не лише для особистого життя, а й для професійного.
Детектив
Наталія — затятий поціновувач детективних романів і трилерів. Тому для того, щоб розслабитися і відійти від вчительських методичок, вона рекомендує до прочитання книгу Тесс Ґеррітсен «The Silent Girl».
Це захопливий детективний роман, що розповідає про розслідування загадкового вбивства молодої жінки у Бостоні. Головні герої, детектив Джейн Ріццолі і лікар-судовий експерт Маура Айлз, виявляють, що це вбивство має дивні зв'язки з китайською міфологією та таємничим минулим.
Книга варта уваги, оскільки пропонує захопливий сюжет, гарно прописаних персонажів і непередбачувані повороти подій, що тримають читача в напрузі до останньої сторінки.
Комедія
Викладачка Ірина Чернівчан розповідає, що у квітні мала нагоду відвідати зворушливу комедію «Зірка без імені» за твором румунського драматурга Михаїла Себастьяна у Чернівецькому музично-драматичному театрі.
До речі, ця комедія доступна до прочитання англійською мовою. Це історія про мрійника-вчителя і красуню, яка втекла з великого міста і, за збігом обставин, опинилася у провінції.
Це цікава історія про соціальну нерівність, кохання та гроші, тому багатьом вона має припасти до душі.
Reading list для кожного
Сподіваємося, що наша добірка припала до душі й ви вже визначили, яка з книжок радуватиме цього літа. А, можливо, і кілька з них? Діліться своїми фаворитами у коментарях!
Ну а для того, щоб ви не загубили та могли зручно зберегти рекомендації академічних директорів Grade, ми зібрали всю літературу в один список.
- Understanding Teenagers in the ELT Classroom,
- Structuring Fun for Young Learners in the ELT Classroom,
- Understanding Teenagers Bundle,
- Uncovering Grammar,
- Essential Teacher Knowledge Book,
- Teaching Unplugged. Dogme in English Language Teaching,
- The English Verb,
- Unlocking English Learners′ Potential: Strategies for Making Content Accessible,
- Concept-checking questions and timelines,
- Джулія. 1984,
- Франческа. Володарка офіцерського жетона,
- Атомні звички,
- The Silent Girl,
- Зірка без імені.
Памʼятайте, що літні канікули — це час, аби відпочити від галасу, насолодитися спокоєм та отримати максимальну дозу вітаміну D. Ну а якщо ще залишиться трохи часу, то витратьте його на професійний розвиток.
До речі, ми в Grade Education Centre цінуємо баланс між self-development та life, тож, якщо ви також — welcome в команду! Залишайте своє резюме за посиланням.
Happy summer holidays!
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)