За вікном мінус і сніг, на вулицях загоряються вогники й пахне мандаринами, і ви вже відчуваєте чари у повітрі, а все тому, що скоро Різдво і Новий рік. А ще День Святого Миколая, який так полюбляють діти.
Цього року долучаємось до європейських традицій та відзначаємо свято 6 грудня. Тож дізнаємося, як воно виникло, які існують традиції, чому шанують Святого Миколая, і чим він відрізняється від Санта Клауса. А також підготуємо тематичний урок з відповідною лексикою та активностями.
So, let a miracle happen!
Хто такий Святий Миколай?
У 4-му столітті у місті Мира Турція мешкав єпископ Миколай. Його знали за добре серце та неабияку щедрість. Він часто таємно допомагав нужденним та особливо дітям.
За добрі справи Миколая проголосили Святим на початку 9-го століття, а в 13-му столітті католицька церква почала святкувати 6 грудня у деяких країнах 5 грудня День Єпископа Миколая.
Тепер ми знаємо Святого Миколая як покровителя та захисника дітей, моряків, полонених, мандрівників, дівчат на виданні, робітників, і навіть злодіїв, а також численних міст і регіонів, де можна знайти церкви, названі на його честь.
Святий Миколай чи Санта Клаус?
Протягом століть після його життя про єпископа Миколая не згадували в Європі, однак памʼять про нього берегли у Голландії, де звали його Sinterklaas.
Це були казки про старця у червоній єпископській ризі, що їде верхи на коні або віслюці з мішком подарунків для слухняних дітлахів або вугіллям, картоплею та лозинами для неслухняних.
Голландці привезли цю традицію за океан в американські колонії Нового Амстердаму, тодішній Нью-Йорк де Sinterklaas трансформувався англомовним населенням у Santa Claus.
Остаточно образ доброго старого, який дарує дітям подарунки, сформувався та закріпився у ролі головного покровителя Різдва в 19-му столітті. А у Великій Британії його знають під іменем Father Christmas.
Дізнатися більше цікавих фактів про Санта Клауса ви можете, наприклад, прослухавши разом з учнями тематичний подкаст. А додаткова мініісторія або обговорення теми дозволить попрактикувати розмовну англійську.
Подкаст знайдете тут.
Як святкують День Святого Миколая у різних країнах?
Шанування Святого Миколая та святкування цього Дня притаманне здебільшого європейським країнам:
- У Північній Європі, зокрема у таких країнах як Німеччина, Франція, Бельгія, Нідерланди та Люксембург діти пишуть листи write letters Святому Миколаю і залишають частування для нього у вигляді печива. bake cookies А на ранок очікують знайти у шкарпетках, socks чоботях shoes або під подушкою under a pillow омріяні подарунки. presents
- У Німеччині та Польщі хлопці традиційно одягаються у червону ризу red robe та просять милостиню panhandle для бідних.
- У Нідерландах та Бельгії діти ввечері виставляють за поріг черевики, наповнені морквою або сіном carrots and hay для коня або віслюка Святого Миколая. Що цікаво, подарунки для дітей у цих країнах доповнюють жартівливі віршики humorous rhymes про отримувача.
- У Сполучених Штатах діти залишають чисті черевики на ґанку porch з надією отримати кілька «монет» coins від Миколая. А от традиція отримання саме подарунків перейшла в цій країні вже до свята Різдва. Christmas Так само як і у Великій Британії.
- В Україні подарунки кладуть діткам під подушку. Це свідчить про те, що вони були слухняними obedient весь рік. День Святого Миколая відкриває вереницю зимових свят в Україні. Зазвичай, у цей день запалюють головні ялинки Christmas tree у всіх містах країни та починають приготування до Різдва й Нового року.
Лексика до Дня Святого Миколая
Традиційно познайомити учнів з темою допоможе нова лексика. Пропонуємо такий базовий набір слів.
Слово | Переклад |
advent | прихід, прибуття |
bells | дзвіночки, передзвін |
candy canes | цукерка карамелька на паличці |
clog | черевик на деревʼяній підошві |
coins | монети |
cookie | печиво |
decoration | прикраса, оздоблення |
feast | застілля, бенкет, святкування |
festival | свято, святкування, святковий |
gift | подарунок |
jolly | веселий, святковий |
legend | легенда, переказ |
letter | лист |
naughty | неслухняний, вередливий |
saint | святий |
sock | шкарпетка |
stocking | панчоха |
Для того, щоб учні краще запамʼятали словничок, пограйте з ними, наприклад, у «Пошук Слів».
Активності до Дня Святого Миколая
Виконувати святкові вправи стане суцільним задоволенням для ваших учнів, адже вони дозволяють забути про щоденну рутину. Головне, обирайте те, що їм до вподоби та підходить за віком і рівнем.
Далі пропонуємо кілька ідей для проведення заняття до свята.
Шкільні активності
- Почніть знайомство зі Святим Миколаєм за кілька днів до свята. На кожному занятті читайте з учнями по одній історії про його життя. Місця подій можна разом відмічати на карті.
- На день свята попросіть учнів приготувати таємні подаруночки один одному. Хто кому даруватиме подарунок можна вирішити шляхом жеребкування, обираючи імʼя зі спільної коробки. щось на кшталт Secret Santa
- Дослідіть традиції святкування в різних країнах. Це може бути мініпроєкт з постером або презентацією, який учні представлять на уроці.
- Старші учні можуть використати історії про Святого Миколая або навіть готовий сценарій для створення пʼєси або вистави та розіграти її на загальному шкільному святі.
Ваші можливості проведення святкового заняття обмежуються лише вашою уявою. Разом з учнями можна:
- писати листи Святому Миколаю; write letters to Saint Nicholas
- зробити символічний димар, create a symbolic chimney через який він спускається, щоб залишити подарунки, та жбурляти туди монетки, flip coins наприклад, шоколадні;
- залучити учнів до благодійності, дослідити потреби місцевих громад та створити невеличке диво create a small miracle для нужденних.
Who is Saint Nicholas?
Познайомити учнів зі Святим Миколаєм та його життям можна також, наприклад, за допомогою вправи на заповнення прогалин у тексті. gap-fill task
Після цього влаштуйте обговорення, наприклад, таких питань:
- Who is Saint Nicholas?
- Where was he born?
- Where did he live?
- Why is he famous?
- What is the most famous story about him?
- Whose patron is he?
- What other names does Saint Nicholas have?
Ще однією гарною ідеєю буде переглянути відео про традиції Дня Святого Миколая та пограти з учнями у вікторину Quiz для перевірки розуміння інформації.
Символи Святого Миколая
Познайомте учнів із символами, що супроводжують образ Святого Миколая. Зробити це можна за допомогою презентації зображень таких понять:
- Mitre
- Crozier
- Book
- Gold Coins
- Money Bags
- Children
- Three Maidens
- Anchor
- Ship
Після цього представте учням зображення Святого Миколая їх можна легко знайти в інтернеті та попросіть відшукати всі символи, які вони вивчили.
Намалюй Святого Миколая
З маленькими учнями завжди можна інтегрувати малювання. Для цього вам необхідно буде підготувати деякі матеріали: папір, олівці або маркери та гральні кубики.
Розділіть учнів на команди по 3-5 осіб. Роздайте матеріали. Кожен учень по черзі кидає кубик та дізнається, що він повинен намалювати:
- 1 цяточка — голова Святого Миколая
- 2 цяточки — борода
- 3 цяточки — мішок з подарунками
- 4 цяточки — риза мантія
- 5 цяток — посох
- 6 цяток — митра головний убір
Та команда, яка раніше повністю намалює Миколая, виграє. Для переможців підготуйте, наприклад, святкові смаколики — цукерки або печиво.
Музична шкарпетка
Чудова гра для молодших учнів — для розвитку їхніх важливих цінностей та швидкої реакції. Підготуйте гарні святкові шкарпетки, наповнені шоколадними монетками або іншими цукерками.
Розділіть учнів на групи та посадіть їх у коло. Увімкніть музику. Поки вона грає, учні передають шкарпетку із рук в руки. А коли музика зупиняється, шкарпетку з подарунками отримує як винагороду той, хто її тримає.
Спонукайте учнів підтримати дух свята та розділити смаколики між усіма одногрупниками.
Святкові обіцянки
Подарунки від Святого Миколая треба ще заслужити. Тому пропонуємо крім листів з побажаннями, написати з учнями ще й святкові обіцянки.
Спершу обговоріть які чесноти шанує Миколай:
- kindness
- love
- honesty
- charity
- justice
А також як можна навчитись цих чеснот та дотримуватись їх у щоденному житті. Додайте трішки креативу і створіть символічні листівки. не забудьте попіклуватись про необхідні матеріали: кольоровий папір, ножиці, клей, наліпки та інше
У листівках учні можуть написати свої обіцянки Святому Миколаю. А через рік перевірте чи всі дотримались того, що обіцяли.
За посиланням ви знайдете безліч інших корисних активностей, ігор, роздруківок, історій та інших матеріалів до Дня Святого Миколая, які сміливо можна використовувати на уроці.
Історії та легенди
Зі старшими учнями можна більше зануритись в історію та легенди про Святого Миколая. Це додасть трішки чарів та магічного настрою у звичне життя та розкриє тему добра, щедрості та очікування дива у період зимових свят.
Таке заняття можна підготувати заздалегідь і роздати кожному учню / парі / групі окрему легенду. На святковому уроці кожна група презентуватиме свою історію. Учні можуть зробити це за допомогою колажів або рольової гри. все, що підкаже фантазія
Наприклад, як Святий Миколай врятував моряків: учні можуть намалювати або інсценувати події на кораблі під час шторму та божественну допомогу Святого, який несподівано зʼявився на кораблі та допоміг морякам впоратись зі стихією.
Історії, а також давні та сучасні легенди про Святого Миколая ви знайдете за посиланням.
Тож тепер ви готові до проведення святкового уроку. Створіть для своїх учнів диво і нехай вивчати англійську мову для них буде легко і весело. Бажаємо вам чарівного заняття на День Святого Миколая та всі майбутні свята!
А якщо ви прагнете і далі розвиватись та викладати англійську як профі, придивіться до платформи Grade University. Тут ви знайдете все, що необхідно сучасному викладачу: матеріали, лекції, вебінари, курси підвищення кваліфікації та міжнародна сертифікація.
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)