Вчителі англійської мови є наставниками та мотиваторами для своїх студентів у вивченні мови. Однак, це не все, чим вони можуть нас надихати!
Кожен педагог проходить унікальний професійний шлях, за яким цікаво спостерігати. Про це ми традиційно розповідаємо у серії матеріалів про викладачів, які розпочали свою історію в Grade Education Centre як студенти курсу CELTA та залишилися працювати в освітньому центрі.
CELTA є міжнародною кваліфікацією, яка надає право викладати дорослим англійську мову як іноземну та працювати за фахом фактично у будь-якій країні. Grade Education Centre тривалий допомагає викладачам англійської здобути сертифікат CELTA.
Такою можливістю скористалася героїня цієї історії Анастасія Крамар.
Дівчина з Черкас володіє французькою, здобула диплом філолога української мови, а тепер навчає англійської студентів Grade.
Дізнайтеся, що спонукало Анастасію стати викладачкою, отримати кваліфікацію CELTA та скасувати плани переїзду за кордон.
Навчання та перша робота
У школі Анастасія мала схильність до гуманітарних предметів, зокрема, української та англійської мов, а також літератури. Крім того, у шкільній програмі була французька, яка також добре вдавалася дівчині. Авжеж, було зрозуміло, якого напрямку буде майбутня професія Анастасії!
Після школи дівчина розпочала вивчати українську філологію у КНУ імені Тараса Шевченка, хоча зізнається, що її серце лежало до англійської.
Після 3 курсу потрібно було вибрати спеціалізацію. Я вирішила, що це буде викладання української мови для іноземних студентів. Таким чином я наблизилася до англійської в університеті.
Надалі ця вузька спеціалізація не стала дівчині в пригоді, хоч Анастасія і проводила кілька індивідуальних занять української мови для британців. Однак, найбільше з іноземцями дівчині довелося мати справу під час першої роботи після 3 курсу.
За програмою Work&Travel я полетіла до США, у штат Wisconsin і все літо працювала як lifeguard в аквапарку.
Поїздка до Америки стала цінним досвідом для дівчини, оскільки крім цікавої роботи, вдалося пожити в англомовному середовищі.
Повернення до фаху
Аби все-таки глибше зануритися в англійську філологію, дівчина вступила до магістратури саме за цим напрямком.
Я навчалася у другу зміну, тож змогла знайти свою першу роботу за фахом в одній з київських шкіл. Тоді викладала англійську мову у 3, 5 і 6 класах.
Мені було особливо складно з 3 класом. Я досить мʼяка людина, а тоді ще не мала достатньо авторитету та впевненості, аби тримати дисципліну дітей. Звісно, мені також бракувало досвіду.
Після роботи у школі дівчина шукала своє місце під професійним сонцем. Доводилося часто змінювати роботу, спробувати себе на різних мовних курсах, у бюро перекладів, а ще у видавництві.
Етап CELTA у карʼєрі викладачки
Повномасштабне вторгнення змусило Анастасію, як і багатьох українців, вперше замислитися про тимчасовий переїзд за кордон. Тож довелося заздалегідь подумати про роботу.
Аби мати право викладати англійську в іншій країні, мені не вистачало кваліфікації CELTA. Тож влітку 2022 року я це зробила!
Зі слів Анастасії, вона довго не мала точного розуміння, чого саме прагне від своєї професійної діяльності. Однак, CELTA все змінила!
Те, що я хочу бути викладачем і розвиватися саме у цьому напрямку, я зрозуміла саме під час навчання на CELTA.
Про Grade Анастасія дізналася не з чуток. Спільна історія з освітнім центром розпочалася ще до викладацької кваліфікації.
Я працювала в Grade до повномасштабної війни та вела кілька груп корпоративного напрямку.
Отож, сертифікат CELTA Анастасія вирішила здобувати у знайомому місці. Дівчина вибрала курс в онлайн-форматі на full time.
Було багато teaching practice: кожен учасник у групі викладав, а тьютори аналізували уроки. Звісно, була також теоретична частина, так званий input, хоч і він також відбувався інтерактивно.
Анастасія окремо вражена від користі письмових завдань під час навчання.
Потрібно було письмово проаналізувати групу, що допомогло глибше зрозуміти студентів, їхні потреби, навчило розробляти завдання та помічати власні успіхи і помилки.
З самого початку навчання дівчина була зацікавленою та вмотивованою, що допомагало їй рухатися вперед попри все.
Під час навчання я не відчувала великих труднощів, про які читала у відгуках перед курсом. Лише двічі за весь період я мала настільки багато завдань, що довелося засиджуватися до глибокої ночі.
Після СЕLТА у викладачки залишилися лише позитивні враження, а ті дві безсонні ночі під час навчання зовсім забулися.
Той факт, що за тобою постійно спостерігають, змушував стресувати. Я думала, що не впораюся … Натомість мені все вдалося реалізувати!
Свіжий фідбек від тьютора Анастасії
Першим тренером викладачки на курсі CELTA була Лідія Сімак, яка поділилася враженнями від співпраці з Анастасією.
Вона чула кожне слово тренерів, глибоко аналізувала їхні фідбеки та відразу впроваджувала всі поради на практиці. Це дозволило Насті зробити значний прогрес і досягти високих результатів на курсі.
Більшість викладачів хвилюються, коли тренер чи академічний директор відвідує їхній урок, однак це не про Анастасію. Вона самотужки ініціює обзервації, тому що прагне удосконалення.
Анастасія пригадує, що матеріали, які викладала Лідія неможливо забути. Тренер ділилася цінними історіями зі свого досвіду, наводила яскраві приклади та аналогії, щоб донести важливі поняття.
Лідія вразила мене тим, що вміє зацікавлювати та тримати увагу аудиторії. Вона підбирала для нас матеріали на основі інших мов, організовувала технічно складні завдання з довгими інструкціями, але подавала їх просто і зрозуміло – і, відповідно, навчила нас робити те саме.
Звісно, спілкування Лідії з Анастасією продовжилося після курсу CELTA, тому що вони стали колегами.
Анастасія не боїться пробувати нове для себе, наприклад, працює з підлітками, викладає курси екзаменаційної підготовки. Вона справді хороша викладачка і цінна частина команди Grade!
Ще одним тьютором Анастасії стала Елеонора Пазяк, про яку викладачка також тепло відгукується.
Елеонора енергійна і весела, влучно жартувала і підбирала слова, тому жодні труднощі не лякали, а викликали азарт і надихали. Вона постійно ділилася новими ідеями і намагалася зробити наші feedback sessions різноманітними та якомога більш інтерактивними і практичними.
Comeback до роботи в освітньому центрі
Ще під час навчання на курсі CELTA Анастасії запропонували повернутися до роботи в Grade. Цього разу йшлося про викладання груп із вивчення рівня для дорослих.
Я не відразу погодилася, тому що мала роздуми про виїзд за кордон. Однак, СЕLТА в Grade мені настільки сподобалася, що я захотіла працювати саме тут, саме з цією командою.
Наважитися викладати дітям після невдалого першого досвіду роботи в школі було складно. Проте трохи згодом, залучившись підтримкою колег, Анастасія взялася ще й за підліткові групи.
На фото викладачка проводить офлайн-урок для підлітків під час відключень світла у столиці. Жодні труднощі не стали перепоною до отримання нових знань!
Крім того, додалися групи з курсу “Підготовка до тесту IELTS”: викладачка має відповідний сертифікат, тому може навчити багатьох тонкощів у складанні міжнародного іспиту.
Анастасія викладає як онлайн, так і офлайн. Проте заняття наживо подобаються їй значно більше.
Можливість проводити офлайн-уроки зараз мають не всі школи. А в Grade ми це робимо!
Викладачка зізнається у любові до Grade і рада, що має колег, які надихають та демонструють вдалий приклад.
Ми часто влаштовуємо неформальні зустрічі з колегами поза роботою, обмінюємося власним досвідом. Мені подобається атмосфера в Grade. Це унікальне місце!
Хобі Анастасії і книжкові клуби в Grade
Анастасія обожнює читати, тож вона організовує книжкові клуби в нашому освітньому центрі. Таким чином вдається поєднувати хобі з роботою.
Щоразу я готую уроки на основі оповідань, які студенти читають заздалегідь. Намагаюсь обирати лише корисну лексику та цікаві граматичні конструкції з твору, і звісно, підбираю небанальні питання для обговорення, які повʼязані з темою.
Кілька разів вдалося влаштувати книжкові клуби за новелами та оповіданнями одного з улюблених авторів Анастасії, Рея Бредбері.
Крім того, Анастасія поділилася ще однією персональною літературною рекомендацією — це твори Айріс Мердок.
До речі, викладачці не вперше вдалося поєднати хобі з роботою. Певний час вона мала досвід роботи перекладачем у видавництві.
Книги, які я перекладала, були повʼязані з психологією для спеціалістів або дослідників. Загалом у моєму доробку 3 перекладені книги.
Звісно, як знавець англійської мови, всі книги Анастасія читає в оригіналі. Таким чином викладачка регулярно покращує власний рівень мови. До того ж, книг французькою викладачка також не оминає.
Я не використовую французьку у професійній діяльності, але іноді читаю та дивлюся фільми цією мовою.
Хотіли б відвідати урок англійської з Анастасією? Повірте, нашій викладачці є чим здивувати!
Тренери на CELTA нам завжди повторювали, що досконалості не буває. Ми можемо лише наблизитися до неї, але не досягти!
Та все ж, результат уроку помітно через певний проміжок часу. Коли бачиш прогрес, стає зрозуміло, що заняття було справді ефективним, тобто ідеальним!
Отож, ми впевнені, що у вас виникне бажання повернутися до уроків з Анастасією Крамар, щоб переконатися у результаті та надихнутися цікавою іноземною літературою.
Попередньо ми знайомили вас з іншими викладачами Grade, зокрема, з Іваном Біляєвим, Валерією Сидоренко та Євгенією Кіблик. Обіцяємо, невдовзі на вас чекає ще більше цікавих історій з життя наших педагогів!
Grade Education Centre сміливо запрошує вас вивчати англійську мову з професіоналами своєї справи!
Коментарі
Спасибо, статья интересная и я посетила клуб выходного дня “чтение”с этим педагогом ) Мне очень понравилась подача урока, ее мягкость в объяснении сложной лексики)
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)