CELTA — одна з найпопулярніших викладацьких кваліфікацій у світі, що дає змогу викладати англійську дорослим у багатьох країнах. Найчастіше кандидатами на отримання такої кваліфікації стають люди, які вже знайомі з викладанням, вчителі за освітою або викладачі, які є філологами чи перекладачами для розвитку та зростання. Однак, іноді пройти таке навчання вирішують новачки у викладацькій справі, які хочуть спробувати змінити фах, що є безумовною перевагою CELTA.
Щорічно у Grade Education Centre, який є одним з кількох освітніх центрів в Україні, які офіційно проводять CELTA, десятки вчителів проходять навчання, аби:
- отримати буст для свого резюме,
- здобути можливість викладати за кордоном,
- або опанувати нову для себе професію.
А ось найбільш успішні студенти курсу можуть приєднатись до команди Grade і застосувати всі здобуті знання на практиці.
Отож, ми вирішили створити цілий цикл блогів та розповісти вам про наших випускників CELTA, які згодом залишились викладати у Grade. І розпочнемо з Крістіни Ульянко — нашої нової колеги, а ще нещодавно — випускниці курсу в Grade.
Кілька слів про викладачку
Крістіна Ульянко, 28-річна дівчина родом з Донецької області, з родини вчителів. Здобула вищу освіту та зробила перші кроки по карʼєрній драбині вона в Харкові. За фахом дівчина — вчитель англійської мови.
За словами Крістіни, вона завжди хотіла працювати вчителем і бачила себе у сфері освіти.
Бути вчителем я мріяла все життя! У мене і мама, і бабуся, і прабабуся викладали, але не можна сказати, що саме вони так вплинули на мене. Скільки себе памʼятаю — сама хотіла вчителювати.
На питання чому викладання саме англійської мови привабило Крістіну, вона відповідає, що цікавість та любов до мови їй прищепила вчителька, а історія рідної тітки ще раз довела — англійська відкриває багато дверей.
У певний момент мама запропонувала мені піти до репетитора з англійської. В школі її викладали не дуже якісно, а знання хотілося здобути ґрунтовні. Я думаю, всі розуміють — в сучасному світі без іноземної мови нікуди. Під час занять я зрозуміла, що мені подобається англійська та варто спробувати вчитись далі.
Крім того, у мене був показовий приклад у родині — моя рідна тітка. Вона навчалась на перекладача, а пізніше — виграла грант на навчання в Америці та переїхала туди. Це для мене стало прикладом того, які можливості може відкрити англійська та зʼявилось розуміння, що все — можливо.
Ці події допомогли Крістіні зрозуміти з якою дисципліною повʼязати своє майбутнє.
Досвід та життя до Grade
З останніх курсів університету Крістіна почала працювати за фахом — викладати англійську на курсах у Харкові. Дівчина пропрацювала в одній компанії приблизно 5 років, паралельно проводячи індивідуальні заняття для учнів як репетитор.
З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну Крістіна була вимушена переїхати — це повпливало і на її подальшу карʼєру.
Після переїзду, я зрозуміла — час змінювати роботу.
Звісно, я вже думала про це певний час, однак обставини прискорили процес ухвалення цього рішення. Тож влітку, оговтавшись, я вирішила піти на курс CELTA, а потім — залишилась у Grade.
Чому CELTA?
Сертифікат CELTA — чудове підтвердження знань та досвіду вчителя, чого потребувала Крістіна. Дівчина розуміє, що диплома про вищу освіту замало, адже отримати його можна не докладаючи особливих зусиль. Тож для розвитку потрібні міжнародні сертифікації.
CELTA — перш за все, можливість знайти кращу роботу, а це — те, чого я хотіла. Крім того, ця кваліфікація дозволяє викладати за кордоном, а в умовах війни, коли я не знаю, де можу опинитись, хотілось би мати змогу продовжувати займатись улюбленою справою.
Тож я вирішила робити щось для власного розвитку і для початку — обрала CELTA.
Таким чином Крістіна влітку 2022-го року місяць старанно навчалась на курсі full-time CELTA, аби отримати нові можливості та хороший буст для свого CV.
Як обирати курс?
Багатьом викладачам складно обрати курс, що зможе поєднувати в собі якість, доступність та адекватну ціну. Однак, це — не про нашу героїню.
Крістіна була знайома з Grade задовго до того як вирішила отримувати міжнародну кваліфікацію. За її словами, вперше почула про нас та про CELTA у Харкові, на семінарі, куди приїжджали фахівці нашого освітнього центру.
Я знала про Grade вже дуже давно. Тоді я навіть не думала про підвищення кваліфікації, адже лише починала свій викладацький шлях. Однак, я слідкувала за сайтом та соціальними мережами Grade.
Мені було цікаво читати блоги та пости, адже експерти розповідали багато корисної інформації, ділились досвідом і взагалі стали чудовим ресурсом-помічником для вчителя.
Крістіна зізнається, що час від часу читала про різні викладацькі сертифікати та процес їх отримання, а тому знала, що в Grade можна пройти підготовку та скласти CELTA.
Коли прийшов час обирати де вчитись і складати іспит, то варіант був лише один.
Навчання: плюси, мінуси, підводні камені
Крістіна описує своє навчання як дуже позитивний досвід.
На курсі було дійсно нелегко, а іноді навіть дуже складно, проте мені все подобалось. Єдиний мінус, який я могла б назвати — це брак часу.
Бувало, що я не встигала виконувати всі завдання, а друзі за місяць, мабуть, забули який я маю вигляд.
Крістіна зрозуміла, що ухвалила правильне рішення в перші дні навчання. Дівчина зізнається, що як і більшість студентів курсу, вона думала, що вже має певний досвід, знання та експертизу, однак на перших же лекціях це відчуття зникло.
Перше враження — нас навчають справжні маестро своєї справи й мене це дуже вразило. Я зрозуміла, що зможу в них багато чому навчитись.
Коли почались лекції, склалося враження, що взагалі незрозуміло, чим я всі ці роки займалась. Я подумала «Що я робила до цього?». Був дуже помітний контраст з попереднім досвідом.
Крістіна запевняє, що на курсі вчитель може засвоїти якісні знання — інформації тренери дають багато, і вся вона дійсно корисна. Програма побудована таким чином, що всі теми детально обговорюються, а нова інформація зʼявляється поступово. Дівчина наголошує, що мала час обдумати та перетравити новий матеріал, а потім — перевірити на практиці.
Дівчина визнає, що захоплюється вмінням тренерів курсу донести критику толерантно та ввічливо. Каже, що з таким підходом студенти прагнули виправляти всі помилки якнайшвидше. Крістіна довіряла словам тічерів на всі 100%, тож, намагалась запамʼятати кожну їх пораду.
Це підтверджує одна з тренерів групи Крістіни.
З самого початку курсу Крістіна була дуже вмотивована. Вона вже прийшла з певними навичками та знаннями, але було помітно, що людина відкрита до нових знань. Крістіна також чітко розуміла і бачила, що їй варто виправити. Іноді, навіть раніше ніж я, як тренер могла звернути увагу та пояснити помилки.
Ця дівчина вміла дати цінну пораду своїм одногрупникам. А оскільки вона була дуже толерантною і ввічливою, ці поради були конструктивними та доречними. Під час уроків вона створює чудову атмосферу, налагоджує контакт зі своїми учнями. Вона дуже лагідно спілкується, мʼяко та ввічливо. Мене надихає робота з такими студентами. А тепер я пишаюсь, що Крістіна стала моєю колегою.
Власні відчуття
Після отримання CELTA Крістіна відчула себе набагато впевненішою. Відбулась і кардинальна зміна підходу до викладання, адже тепер вчителька не використовує на уроках рідну мову — це один з основних принципів викладання у Grade.
Наразі я викладаю, дотримуючись всіх вимог до такої діяльності, тому отримані на курсі знання постійно використовую.
Спочатку це було складно, адже нової інформації дуже багато. Тож потрібен певний час, щоб повністю перевчитись і довести свої дії до автоматизму.
Крістіна розуміє, що процес зміни викладацького підходу складний, а тому помилятись та робити «не по канону» — це нормально. Такі процеси дають дівчині розуміння, що в її підході до роботи все змінюється на краще.
Робочі будні
Я мріяла про роботу у центрі, який був би схожим на Grade. Однак, те, що я буду працювати саме тут, мені здавалось недосяжним.
Отож, Крістіна вже майже пів року викладає в нашому освітньому центрі. Звісно, дівчина відчуває велику відповідальність перед студентами, колегами та, в першу чергу, собою.
В мене високе навантаження і ще вищий рівень відповідальності, адже у Grade зовсім інший підхід до навчання, на відміну від мого минулого місця роботи.
Також варто не забувати, що мені потрібно застосовувати знання з CELTA у викладанні. Тож, останні пів року були нелегкими для мене, але я ні про що не шкодую.
У майбутньому Крістіна сподівається, що в неї зʼявиться більше часу та енергії для саморозвитку та руху далі. Дівчина хотіла б отримати інші викладацькі кваліфікації, зокрема ТКТ та DELTA. А також змінити фокус із викладання загальної англійської, наприклад, на підготовку до іспитів.
Настанова вчителям
Для тих викладачів, які також хотіли б у майбутньому отримати кваліфікацію CELTA, Крістіна ділиться власними порадами!
На курс CELTA потрібно йти лише якщо ви чітко розумієте для чого вам це. Адже зусилля під час навчання потрібно докладати чималі. Тому ті люди, які недостатньо вмотивовані, не зможуть дійти до кінця, або не отримають можливий максимум користі.
Якщо ви все-таки наважились, то обовʼязково спробуйте, тому що CELTA дійсно змінює життя. І це геть не перебільшення, оскільки в результаті я стала значно впевненішою та досягла однієї з мрій — робота в Grade.
Дівчина наголошує на кількох основних умовах для успішного навчання:
- ви маєте бути готовими багато працювати, вкладати зусилля та час,
- з розумінням ставитися до конструктивної критики та вміти з нею працювати задля свого прогресу.
Тож, ми в Grade Education Centre переконані, що CELTA для викладача приносить лише користь. А зусилля витрачені на її отримання — повністю виправдані. Адже так викладач зможе розширити кар’єрні можливості як в Україні, так і поза її межами.
Крім того, наявність такого сертифіката у резюме точно відкриє перед фахівцем нові двері та допоможе отримати роботу мрії.
Зважаючи на це, запрошуємо всіх охочих дізнатись більше про CELTA та приєднатись до курсу, де досвідчені тренери допоможуть кожному вчителю здобути актуальні знання міжнародного зразка.
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)