Восени 2024-го в Grade Education Centre стартують нові курси підготовки до TKT — Teaching Knowledge Test.
Це іспит з міжнародним сертифікатом, який перевіряє викладачів на знання основ викладання дорослим та дітям.
Всього є 5 модулів, і в цьому блозі йдеться про TKT YL. Це модуль, який перевіряє вміння викладати Young Learners.
Про його специфіку в деталях розповість Олександра Литвиненко — викладачка з сертифікатом CELTA, яка зокрема працює на курсах для дітей, а також підготовчих курсах до іспитів з англійської.
Разом із деталями про TKT ви дізнаєтесь більше і про неї саму, адже саме Олександра буде тренеркою на вересневому курсі підготовки до TKT Module YL.
Отож, почнемо із загальної інформації!
Навіщо складають TKT?
Сертифікат цього тесту видається Cambridge English, який визнають роботодавці в усьому світі. Якщо викладач склав TKT на високий бал, це автоматично означає, що він щонайменше:
- добре розуміється на базі, методиках та підходах;
- знає професійну термінологію;
- має досвід і працює над своїм професійним розвитком.
А залежно від модуля, за яким виданий сертифікат, викладач ще й розуміє специфіку викладання дорослим або дітям.
Як ми вже згадували, є 5 модулів тесту:
Основні | Спеціалізовані |
Module 1 | TKT: YL |
Module 2 | TKT: CLIL |
Module 3 |
Детально про кожен з них можна почитати у нашому матеріалі, присвяченому тому, як для себе обрати модуль TKT.
Про що TKT Module YL?
Основне, що перевіряє тест, це концепції, повʼязані з навчанням та розвитком молодших студентів, плануванням уроків для дітей, стратегіями, вправами та додатковими ресурсами для навчання.
Він підійде і для тих викладачів, які вже працюють з дитячими групами, і для тих, хто тільки планує навчати дітей, хоче освіжити забуті знання або ж тих, хто перекваліфіковується з викладання іншого предмета на англійську.
Загалом викладання для будь-яких студентів має спільне підґрунтя, зокрема на етапі планування уроків або ж в управлінні класом. Однак, між сприйняттям дитячих та дорослих учнів є різниця, і насамперед в тому, що вони перебувають на різних етапах розвитку.
До цих причин відносяться також:
- відсутність чіткої мотивації до вивчення англійської мови, адже дітям не потрібно турбуватись через потенційне підвищення, роботу в міжнародній компанії, переїзд в іншу країну тощо;
- обмежені навички читання і письма;
- повільніший темп навчання порівняно з дорослими.
Хоча юні учні виявляють ентузіазм і цікавість, їхні унікальні характеристики вимагають спеціальних підходів до навчання. Тож модуль TKT YL перевіряє знання викладачів саме щодо концепції викладання дітям з урахуванням всіх факторів, зазначених вище.
Олександра виділила кілька основних особливостей дитячої аудиторії, які слід враховувати вчителю, який працює в класі молодших студентів:
- молодші учні перебувають у процесі розвитку: фізичного, психологічного, когнітивного. Вони все ще вивчають світ і свою рідну мову, розвивають мислення і базові життєві навички;
- діти тримають повільніший темп засвоєння інформації й нижчий рівень мотивації, ніж дорослі;
- діти не можуть довго концентрувати увагу на чомусь одному, необхідна постійна зміна завдань та активностей;
- робота з дітьми потребує терпіння.
Вчителю необхідно враховувати не тільки стратегії викладання, а й стратегії підтримування дисципліни в класі й постійного заохочування до виконання складних завдань.
Саме ці питання розглядають та практикують на підготовчому курсі Grade. Однак, перед тим, як перейти до нього, розповімо більше про його тренерку Олександру.
Олександра Литвиненко про свій досвід
У 2007 році дівчина отримала диплом за спеціальністю «Міжнародний маркетинг і реклама».
Того ж року вона пройшла Перші Київські державні курси іноземних мов, і на сьогодні має 10 років досвіду викладання учням від 2-х років, школярам і дорослим.
Основна спеціалізація Олександри — дошкільнята та діти молодших класів. Проте до цього їй довелося наважитись на певні зміни.
Скільки себе пам’ятаю, я мріяла про вчителювання. Якось в третьому класі я зібрала свої підручники англійської, картинки, картки, іграшки та пішла по найближчих дитячих садочках пропонувати себе в ролі вчительки англійської. В одному садочку таки не встояли перед моїм ентузіазмом та погодились взяти на стажування. Пам’ятаю, як вчила трирічок називати літери англійської абетки і кольори.
Однак, все це залишилось нереалізованою мрією, і професійне життя Олександри було повʼязане із маркетингом та зовнішньоекономічною діяльністю.
Я працювала в компанії, яка виробляла та продавала холодильне й опалювальне обладнання, і моя робота полягала в комунікації з іноземними партнерами й презентації нашого бренду за кордоном. Тож англійська була моїм основним інструментом.
Але вирішальним для кар’єри стало народження доньки. Я зрозуміла, що хочу працювати з дітьми й займатися викладанням.
Тепер Олександра працюватиме і в напрямку teacher training. Її курс підготовки до TKT YL стартує 10 вересня в онлайн-форматі.
Протягом місяця за 10 уроків тренерка підготує викладачів до написання тесту та допоможе розібратися з нюансами у викладанні англійської для дітей.
Цінність підготовчих курсів до TKT
Загалом охочі отримати сертифікат TKT можуть самостійно підготуватися до тесту. Адже на офіційному сайті Кембриджу є тренувальні питання, і вся необхідна інформація для того, аби зрозуміти формат і процедуру.
Проте багато викладачів обирають підготовчі курси. І основні причини цього рішення такі:
- на курсі показують на практиці все, про що йдеться в теорії TKT YL;
- пробні тести є частиною домашніх завдань, тим часом на уроках викладачі вивчають теми, стратегії та концепції, які трапляються в тесті;
- тренери дають фідбек на роботу викладача і можуть пояснювати щось, давати поради й консультувати у всіх проблемних питаннях.
Олександра поділилась основними темами, які викладачі проходитимуть на курсі у вересні:
- принципи викладання дітям 6-12 років;
- когнітивні й комунікативні стратегії;
- планування уроків і використання матеріалів;
- супровід, підтримка і виклики у навчанні молодших учнів;
- оцінювання;
- управління класом.
Ще одна важлива перевага — сертифікати про закінчення підготовчого курсу.
📝 Вони видані згідно з вимогами Міністерства освіти й науки України зараховуються як обовʼязкові години підвищення кваліфікації.
Щодо вимог, то кандидати можуть скласти іспит незалежно від досвіду, однак чи не єдина обовʼязкова вимога — рівень англійської не нижче В1+ Intermediate.
На жаль, можна мати великий досвід викладання і при цьому отримати низький бал (band 2 або 1) тільки тому, що відсутнє розуміння того, як саме виглядає цей тест, на чому він базується і які знання перевіряються.
Для того, аби скласти його успішно, потрібно знати основні стратегії й вимоги до кандидатів. Отже, підготовка потрібна всім — і початківцям, і досвідченим викладачам.
Якщо ви плануєте складати TKT YL, Grade готовий допомогти з усіма питаннями, проконсультувати та підготувати до успішного отримання сертифіката.
А також — організувати саме складання іспиту, адже наразі через війну росії проти України скласти тест вдома, на жаль, неможливо.
Тому Grade уклав партнерство із польським екзаменаційним центром Lang LTC та реєструє українських кандидатів на TKT за кордоном.
Для того, аби звʼязатися з Grade та розв’язати свої питання:
- телефонуйте нам за номерами +38 (044) 580 11 00 або +38 (068) 289 38 02;
- пишіть на пошту ttc@grade.ua;
- або звертайтесь в Instagram @grade.teacher чи Facebook Grade Teacher Training.
Чекаємо на ваші заявки та бажаємо успішного отримання цінних викладацьких кваліфікацій!
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)