У зв’язку із закриттям шкіл на карантин, батьків по всьому світу хвилює питання — як можна допомогти своїй дитині вчити англійську мову вдома? Тому ми приберегли для вас цікаві поради, які допоможуть вам зрозуміти з чого розпочати, як підібрати методику та організувати навчальний процес.
- Регулярна практика найкраще підходить для вивчення мови, тому, якщо у вас є можливість постарайтеся вчити англійську маленькими порціями й кілька разів в день. Однак, якщо ваша дитина отримує задоволення від самостійної роботи, нехай вона контролює час своєї діяльності.
- Спробуйте додати англійську мову у ваш звичайний, повсякденний розпорядок дня. Практикуйте мову в реальних ситуаціях.
Поповнюйте словниковий запас на тему clothes, коли одягаєтеся. Спробуйте виконувати фізичні вправи англійською мовою. Тренуйте лексику на тему їжі і напоїв, коли готуєте, їсте і робите списки покупок. Практикуйтеся в днях тижня і годинах, коли складаєте план на день.Співайте й танцюйте під пісні англійською мовою, дивіться англомовні мультфільми та грайте в настільні ігри англійською. А коли читаєте казки на ніч, спробуйте додати одну англійську казку.
Оскільки батьки часто зайняті, виконуючи безліч різних обов’язків, важливо знайти той баланс, який буде працювати на вашу сім’ю.
Вчителі в школі готуються до уроків, які розраховані на цілий клас. Навчаючись вдома, ви маєте більше свободи зосередитися на улюблених інтересах і заняттях вашої дитини. Адже учні досягають більшого, коли їм подобається навчання, коли воно цікаве і змістовне.
- Спробуйте відповісти собі на запитання:
Що ваша дитина любить робити у вільний час? Малювати? Грати на вулиці? Готувати? Читати історії? Танцювати? Розв’язувати головоломки? — А тепер займіться улюбленою справою англійською мовою.
Ваша дитина більш продуктивним в певний час? Вранці або після обіду? Після фізичних вправ? Після перекусу? Щопонеділка і щовівторка або пізніше? — Виберіть найкращий час, щоб взяти на себе найскладнішу роботу!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим зайняти дитину вдома на карантині
Як ваша дитина любить отримувати інформацію? Дивитися / слухати пояснення? Читати інструкції? Дивитись на візуальні підказки, такі як картинки чи схеми? — Запишіть, що працює найкраще.
Чи подобається вашій дитині робити свій власний вибір в процесі навчання? Або вона вважає за краще робити вибір разом? — Не забувайте запитувати про нові ідеї та заохочувати в процесі самостійного вивчення.
- Попросіть дитину прикинутися старшим викладачем і створити свій власний “розпорядок дня, про який він мріє”. Нехай сам обирає, як його провести: намалювати плакат чи зняти відеоролик, зробити альбом або написати повідомлення в блозі.
- Заохочуйте його, коли він проявляє відповідальність за власне навчання, і хваліть його за його зусилля. Це допоможе зміцнити впевненість вашої дитини і віру у власні здібності.
- Ви навіть можете попросити дитину взяти на себе відповідальність за навчання іншого члена сім’ї англійської мови. Чи знаєте ви, що викладання комусь іншому — один з кращих способів навчання?
- Якщо у вашої дитини виникли проблеми, не поспішайте допомагати йому з відповідями. Іноді дитині просто потрібно деякий час, щоб впоратися з цією проблемою самостійно. Запропонуйте використати словник, заглянути у підручник чи скористатися інтернетом.
Також нагадаємо, що відтепер навіть діти можуть отримати свій перший Кембриджський сертифікат, що визнається в усьому світі. Для цього існує спеціальна лінійка іспитів від Cambridge Assessment English — Young Learners Exams, створена для дітей 7-12 років для мотивації учнів початкової та середньої шкіл вивчати англійську мову та вдосконалювати свої навички.
Якщо ви бажаєте, щоб ваша дитина отримала Кембриджський сертифікат, реєструйтеся на іспит YLE за посиланням.
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)