Усе, що відомо про ЗНО з англійської мови-2020
Із 2021 року ЗНО з математики стане другим обов’язковим предметом, який необхідно буде складати абсолютно всім українським випускникам шкіл. Натомість конкуренцію історії України у якості третього обов’язкового предмета на вибір становитиме ЗНО з англійської. До речі, проект закону, за яким іспит з англійської на магістратуру стане обов’язковим для всіх, уже був остаточно прийнятий Верховною Радою.
Із 2020 року ЗНО з англійської хоча й залишається серед необов’язкових предметів, але серед них цей іспит зазвичай найпопулярніший. Тому пропонуємо дізнатися, що ж очікує абітурієнтів, які виберуть складання саме цієї дисципліни.
Основний іспит ЗНО з англійської мови назначений на 2 червня 2020 року, а результати можна буде дізнатися до 20 червня 2020 року. Іспит передбачає виконання 59 завдань за 150 хвилин. Максимальна кількість балів за роботу – 72.
Іспит розділений на чотири частини:
- Розуміння мови на слух (аудіювання). Містить 16 питань, правильні відповіді для яких вносяться до бланку відповідей А. Максимум можна набрати 16 балів.
- Читання. Містить 22 завдання, правильні відповіді вносяться до бланку відповідей А. Максимальна кількість балів – 22. Можна дізнатися, як готуватися до секції читання ЗНО з англійської.
- Використання мови передбачає 20 завдань, відповіді на які вносяться до бланку відповідей А. За цю секцію можна набрати 20 балів.
- Письмо – це одне завдання відкритої форми, яке викладається на бланку відповідей Б. Максимально за це завдання можна отримати 14 балів. Тут можна ознайомитися із критеріями оцінювання письмової роботи. Дізнайтеся, як скласти Письмо на ЗНО з англійської на найвищий бал.
У трьох перших розділах трапляються завдання найрізноманітніших типів:
- з вибором однієї правильної відповіді з трьох чи чотирьох варіантів;
- на визначення правильності чи неправильності твердження;
- на встановлення відповідності (зіставити заголовки з текстами, твердження/ситуації з об’явами/текстами, питання з відповідями чи навпаки);
- на заповнення пропусків (реченнями/частинами речень, словами/словосполученнями з наведених варіантів).
Для підготовки радимо випробувати свої знання на тестах минулих років.
Під час визначення результатів ЗНО буде встановлений поріг «складено/не складено» у вигляді мінімального порогового балу за шкалою 100–200 балів. Для тих, хто обрав ЗНО з англійської у якості своєї ДПА, результат відображатиметься також у вигляді оцінки за 12-бальною шкалою.
Про особливості вступної кампанії-2020 можна почитати в нас на сайті.