Відпустка викладачів у період війни: розраховувати чи ні?
Якою має бути відпустка педагога у період дії воєнного стану? Коротко з’ясовуємо, враховуючи пояснення Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки працівників освіти щодо цього.
У період дії воєнного стану щорічна основна оплачувана відпустка надається працівникам тривалістю 24 календарні дні.
Однак, будьте готові, що в період дії цього стану роботодавець також може відмовити вам у наданні будь-якого виду відпусток (крім відпустки у зв’язку вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею 3-х років), якщо ви залучені до робіт на об’єктах критичної інфраструктури.
Кілька важливих уточнень:
- Якщо тривалість щорічної основної відпустки становить більше ніж 24 календарних дні, різниця днів відпустки не втрачається, а буде надана після закінчення дії воєнного стану.
- Конкретний період надання відпусток у межах, установлених графіком, узгоджується між співробітником і власником або уповноваженим ним органом. А він, своєю чергою, зобов’язаний повідомити письмово працівника про дату початку відпустки не пізніше, як за два тижні до встановленого графіком терміну.
- А також керівним, педагогічним працівникам, спеціалістам навчальних закладів щорічні відпустки надаються у період літніх канікул, незалежно від часу прийняття їх на роботу.
Окрім цього, в Законі № 2136 зазначається, що протягом періоду дії воєнного стану роботодавець на прохання працівника може надавати йому відпустку без збереження заробітної плати та без обмеження терміну.