❓ Співробітники Grade Education Centre невпинно працюють, аби більше людей могли почерпнути нові знання, опанувати англійську мову та професійно зростати. Зазвичай вони залишаються у тіні, проте настав час дізнатися більше про тих, завдяки кому функціонує наша компанія, наповнюються корисними дописами соцмережі, зʼявляються нові блоги і не лише.
Пізнати людину можна багатьма способами, але ми обрали найкращий для цього випадку — знайомство через улюблені книги. Попереду на вас чекають 10 найрізноманітніших літературних творів, які дадуть певне розуміння про нашу команду та поповнять ваш список must read.
«Guns, Germs and Steel»
СЕО Grade Education Centre Олексій Зінченко розповів про своє ставлення до читання загалом та авторів, книги яких є для нього дуже цінними. Серед них, зокрема, «Зброя, мікроби і сталь».
Я вважаю, якщо людина хоче зрозуміти, як влаштований світ, розібратися у ньому та досягнути успіху, то має бути дуже допитливою. Звісно, у неї мають бути й інші якості, але ця, як на мене, одна з найважливіших.
Моя допитливість формувалася із дитинства. У шкільні роки мене захоплювала література, яка розповідала про історію світу, динозаврів, астрономію, сонячну систему... Це все для мене було надзвичайно цікавим тоді та залишається досі. Вже у більш дорослому віці я познайомився з такими авторами як Джаред Даймонд, Даніел Канеман і Роберт Сапольскі. Завдяки їхнім книгам я дізнаюся багато нового, а моя допитливість продовжує зростати. Дуже раджу почитати їхні роботи. Почати можна з «Guns, Germs and Steel».
«The Organized Mind»
Керівниця відділу маркетингу в Grade Анастасія Полушина радить прочитати «Структуроване мислення. Ясний розум в інформаційному хаосі».
Це книжка авторства Деніеля Левітіна про інформацію, наскільки її багато зараз та як вона нас перевантажує. Автор розповідає про те, як структурувати, аналізувати та розташувати інформацію по поличках у голові.
Левітін дає навіть практичні поради, як організовувати житло чи розкладати речі, тобто максимально приборкати хаос у своєму житті.
Я б радила почитати цю книгу для того, щоб навчитися мислити критично та систематично, а також структурувати потік інформації, який на нас ллється з різних каналів.
Це дуже корисні навички, адже ми не можемо встежити за всім, тому краще вибрати те, що є найважливішим саме для нас і зосередитися на цьому. При такому підході вже не так страшно випадати з контексту, бо розумієш, що по-іншому неможливо.
«The Collector»
Свого часу велике враження на менеджерку по роботі з клієнтами Ольгу Терещенко справив «Колекціонер» Джона Фаулза.
Це історія про хлопця, який був настільки закоханий у свою сусідку, що зрештою викрав її та замкнув у підвалі. Автор розповідає, як головні герої комунікують між собою. Книга поділена на дві частини.
У першій читач бачить все з точки зору хлопця, дізнається про його сильні почуття та мрії. Інша половина — щоденник дівчини, в якому вона описує своє життя до викрадення та після, а також ставлення до неї у полоні.
Я не могла відірватися від цієї книжки навіть вночі, настільки мені було цікаво. Коли читаєш першу частину, то сподіваєшся на гарний фінал, але насправді він трагічний. Тож коли приступаєш до другої частини, вже знаєш, що нічого хорошого з головною героїнею не станеться, а з іншого боку тебе вражає її жага до життя.
Вона писала про своє кохання, мрії, плани. Це саме те, що вплинуло на мене найбільше. Після цієї книжки дуже хочеться жити. Рекомендую прочитати цю книжку, проте будьте готові до того, що у ній чимало жахливих моментів.
«How to Stop Worrying and Start Living»
Улюблена книга та посібник на кожний день для SEO-менеджера Андрія Афанасьєва називається «Як подолати неспокій і почати жити».
Сучасне життя переповнене великою кількістю контенту, мікро та макростресами. Цей багаж іноді настільки переповнює людину, що наслідком стає постійна тривожність і хвилювання.
Людина підсвідомо приймає стратегію «Бий або тікай» єдиною для всіх життєвих ситуацій. А книга Дейла Карнегі допомагає зупинитись, усвідомити критичність тієї чи іншої ситуації та застосувати підходи для її здорового вирішення.
«Walk Through Walls»
Велике враження на Chief Operating Officer Марину Гордієнко справила автобіографія сучасної художниці в стилі перформанс Марини Абрамович під назвою «Пройти крізь стіни».
Це розповідь про життя відомої художниці, яка може стати не лише ключем до розуміння самої Абрамович, а й новітнього мистецтва, історії постсоціалістичних країн і сучасності.
В книзі Марина описала свою особисту історію та те, як відбувалось її становлення як особистості й художниці. Мене надихнула її внутрішня сила, незламність та відкритість до нового, до розширення меж розуміння звичних речей, дослідження власних почуттів та досвідів. У мене книга видавництва Arthuss, дуже якісно оформлена та з крутим перекладом українською. Дуже рекомендую!
«Століття Якова»
Роман про українця, котрий за свій столітній вік пережив п’ять держав: Російську імперію, УНР, Польщу, гітлерівську Німеччину, Радянський Союз. Доживши до держави Україна, Яків опинився перед лицем і родинної, і національної драми.
Одна з моїх улюблених книжок — це «Століття Якова» Володимира Лиса. Я дуже люблю її з багатьох причин. По-перше, за надзвичайно цікавий сюжет, від якого просто неможливо відірватися. По-друге, за те, що події охоплюють фактично 100 років життя головного героя, який на початку 2000-х років наближався до свого століття. Яків пережив стільки, що вистачило б й на 5 життів.
Чому я рекомендую цю книжку? Вона надзвичайно захоплює та дає можливість пережити досвід життя українця у складі різних імперій у різні часи. Зараз вона перегукується з моїм власним досвідом. До початку повномасштабної війни я могла лише уявляти, що переживав Яків та інші герої книги.
«Thinking fast and slow»
Chief Product Officer Андрій Гуляс рекомендує прочитати «Мислення швидке й повільне».
За словами Андрія, це цікава книга психолога й економіста Деніела Канемана про когнітивні викривлення, інтуїцію та те, як люди приймають рішення — швидко чи більш зважено.
Мене зацікавила теза про те, що очевидні рішення не завжди правильні, а якщо вони такими є, то значить опираються на великий досвід.
Наприклад, є історія про пожежника, який інтуїтивно зрозумів, що потрібно тікати з приміщення. За секунду після того, як він це зробив, будівля обвалилася. Тобто у нього є великий досвід й він зрозумів, як потрібно діяти. Проте загалом інтуїтивне сприйняття світу не працює й треба все підтверджувати дослідженнями. Мені дуже сподобалася ця книга, тож рекомендую.
«11/22/63»
SMM-менеджерка Grade Віта Савицька радить прочитати науково-фантастичний роман Стівена Кінга «11/22/63».
У книзі розповідається про учителя англійської мови та літератури, який мандрує у часі. Одного разу він повертається в минуле і залишається там, аби дочекатись 22 листопада 1963 року і відвернути вбивство Джона Кеннеді.
Для мене це одна з тих рідкісних книг, коли водночас хочеться читати швидше, щоб дізнатися, що буде далі, і навпаки є бажання розтягнути задоволення.
Ця історія наштовхує на думку, що краще не шкодувати про скоєне та жити справжнім. А майбутнє буде таким, яким ти його зробиш. Тобто, змінюється людина, змінюється і все навколо. Після прочитання книги раджу подивитися однойменний мінісеріал.
«Антологія української поезії ХХ століття: від Тичини до Жадана»
До антології на 2016 сторінок увійшли знакові поезії найпомітніших українських поетів минулого століття. Це найкомпактніша за формою і одна з найповніших за текстами українська поетична антологія.
У цій книзі зібрані твори Дмитра Павличка, Василя Стуса, Ліни Костенко, Юрія Іздрика, Олексія Жупанського, Галини Крук та інших талановитих поетів. Можливо, серед них знайдуться імена, з якими читачі познайомляться вперше.
Насправді заголовок вже говорить сам за себе, і я б точно радила мати цю збірку кожному. Адже вона і надихає, і розраджує, і допомагає знайти відповіді на актуальні запитання. До неї можна повертатись у будь-який момент та читати з будь-якого розділу, залежно від настрою.
До речі, збірка ввійшла в перелік 30 знакових книжок нашої Незалежності. Тож якщо хочете пригадати рядки Василя Стуса, Ліни Костенко або по-новому закохатися в українську поезію — це саме те, що треба!
«Empire of the Angels»
Video Content Creator Юрій Дзедзінський любить книги, які розповідають справжні історії, як-от про шлях успіху відомих особистостей. Проте якось він натрапив на книгу «Імперія Ангелів», а потім на продовження «Ми, боги», «Школа молодих богів», «Дихання богів» і «Таємниця богів», які стали одними з його улюблених.
Це книги одного з найпопулярніших сучасних французьких письменників Бернара Вербера. Крім основної сюжетної лінії, у них описано те, як юні боги творили світи, опікувались народами, об'єднувались і воювали.
Я читав їх, коли подорожував світом у складі знімальної групи trevel-шоу. Подорож тривала понад пів року з перельотами на великі відстані кожні 3-4 дні. Тоді я помітив, що моя мандрівка стала ілюстрацією до цих історій. В літаку я читав, як боги творили гірські хребти та найглибші безодні, а тоді перелітав Аргентинські Анди й бачив їх велич крізь ілюмінатор. І такі ситуації повторювалися.
Можливо, правильний час і місця створили умови для того, щоб вразити мене. Проте я щиро вірю, що колись екранізація цих книг буде новим Гаррі Поттером чи Володарем Перснів по масштабу та видовищності. Заздрю щиро, якщо ви не читали цієї історії досі.
Читання розвиває, надихає та дозволяє поглянути на світ під іншим кутом. Варто лише ненадовго поринути в певну історію, як наше власне життя починає грати яскравішими фарбами. Тож сподіваємось, ви виділили для себе щось цікаве з нашої добірки для ознайомлення в майбутньому.
Напишіть у коментарях, чи сподобалися вам рекомендації та, чи хочете продовження такого формату. Ми із задоволенням розповімо більше про інших членів команди Grade, адже у цьому блозі зʼявилася лише невелика їх частина. А якщо ви бажаєте вивчати англійську з найкращими викладачами та сучасними методиками — запрошуємо на наші курси англійської в Києві.
Коментарі
Я працюю в Грейді уже п’ятий рік, але і досі продовжую дізнаватися нове про колег. Особливо приємно вражає, що ми захоплюємося тими самими книжками. Я теж у захваті від Guns, germs, and steel Даймонда, яку любить Олексій (українською є чудовий переклад під назвою Зброя, мікроби і харч), з неї почалася моя любов до природничого наукпопа і антропології. Люблю Колекціонера Фаулза. Потихеньку і вдумливо читаю Антологію української поезії 20-го століття. Тепер хочу прочитати і книжки з рекомендацій, які ще не читала. Почну з Марини Абрамович)
Почнемо з простого- і це просто констатація факту- по опитуванню українців про книги – ми одні з нечитаючих націй🤓. Інституту письменництва , як в Америці, Англії чи Франції розвиненого немає- це коли є освіта і підготовка письменників, та формування аудиторії з попитом. Ціла культура, так би мовити. В нас багато на полицях так званих екземплярів по « прокачуванню» лідерства , жіночності, мислення😁, тобто сміття. Логіку розвивають в школі ( до речі теж немає предмету), фінансову грамотність теж ( зате полиці «прокачують» як заробити мільйон, і всякі дурниці з психології ( теж слизька тема). Тому я раджу читати зарубіжну прозу з літературними преміями ( щоб виховати смак), а в оригіналі чи в перекладі – тут самі🤓
З радістю залишу свій коментар) Приємно бачити, що люди цікавляться книжками окрім онлайн-контенту загального вжитку. Спробую почитати The organized mind, бо мені це потрібно…Дякую
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)