Памʼятаєте що відбувалося 15 років тому?
2008 рік, світова криза призвела до краху міжнародної економіки та відчутних коливань курсу валют в Україні — від 5,5 до майже 8 гривень за долар, росія розпочала військове вторгнення до Грузії, у США вперше обрали президента афроамериканця, а ще відбувся перший пробний пуск Великого адронного колайдера.
Однак, для команди Grade Education Centre цей рік знаменує найважливішу подію — заснування компанії. У розпал кризи та економічної нестабільності, в самому серці столиці України утворилась ще маленька, але вже амбіційна компанія, яка цього року святкує своє 15-річчя!
Напередодні нашого дня народження ми вирішили згадати що відбувалось у світі та нашому колективі впродовж цих років. Пропонуємо вам приєднатись до мандрівки у часі й побачити як зростав Grade, а разом з ним і наша велика грейдівська сімʼя!
2008 рік
Світова криза та перші цеглинки Grade
Це одна з непростих сторінок історії України та світу, адже окрім політичних суперечностей зʼявились великі економічні виклики. Глобальна фінансова криза 2008 була охрещена найбільшою економічною кризою з часів Великої депресії. Крах світових банків розпочав ланцюгову реакцію, яка дісталась і до України.
Чи не найбільше вразила міжнародну спільноту війна у Грузії, яка відкрила нову сторінку у пострадянській історії, поставивши під сумнів здатність Заходу ефективно контрреагувати на кремлівську політику.
В умовах, коли більшість відчувала нестабільність та ненадійність, 4 сповнених ентузіазму співробітників заснували Grade. Щоправда, тоді центр дещо відрізнявся: мав іншу назву і займав лише одну аудиторію у будівлі на Ярославовому Валу 13/2Б.
Тоді, у 2008, в Олексія Зінченка, СЕО компанії, майже випадково зʼявилась можливість отримати ліцензію на проведення іспиту TOEFL.
Він ризикнув, разом з другом придбав та зібрав найпростіші меблі для аудиторії, вживані компʼютери та розпочав цю цікаву історію, що триває вже 15 років.
2009 рік
Пандемія і нові напрями роботи в Grade
Цього року світ сколихнула пандемія «свинячого грипу», смерть Майкла Джексона та диво на Гудзоні — успішна посадка пасажирського лайнера на воду. В Україні вирувала чергова «газова війна» з росією та все ще відчувались наслідки економічної кризи.
У спортивному світі: ФК «Шахтар» завойовують кубок УЄФА, а на відкритті стадіону «Донбас Арена» виступає всесвітньо відома Beyonce.
Тим часом Grade Education Centre розширює сферу своїх послуг.
У 2009 році в нашому центрі зʼявляються курси підготовки до двох популярних міжнародних іспитів — IELTS та TOEFL. Центр розширюється у межах будівлі, відкриваючи все нові й нові класи.
Запуск курсів підготовки певною мірою повʼязаний із запитами задоволених клієнтів, що складали іспити в нашому центрі. Тож ми пропонували готуватись також разом з нами!
2010 рік
Бурдж-Халіфа й акредитація Cambridge Assessment English
Цей рік відзначився одразу двома великими екологічними катаклізмами: землетрус на Гаїті, що спричинив загибель понад 300 тисяч людей і став найбільш руйнівним землетрусом XXI століття та виверження вулкана Ейяф’ятлайокютль в Ісландії. Саме це призвело до повного або часткового закриття повітряного простору у понад 25 країнах світу.
У росії внаслідок падіння літака загинуло вище керівництво Польщі, в арабських країнах розпочалась серія повстань та революцій, а в Дубаї відкрили найвищу споруду у світі — Бурдж-Халіфу.
В Україні тим часом обрали нового президента — Віктора Януковича, а згодом були підписані так звані «Харківські угоди».
Тоді ж Grade Education Centre отримав акредитацію Cambridge Assessment English, що розширила спектр наших послуг та заклала дуже міцний фундамент для подальшого розвитку.
Як це було? Наша команда спілкувалась з представниками Кембриджу, адже ми вже були дійсним екзаменаційним центром TOEFL і мали хорошу матеріальну базу для подальшого розширення.
А ось Cambridge Assessment English хотів переводити іспити з паперового формату в електронний. Тож Grade охоче підтримав таку ініціативу та отримав дозвіл на проведення Кембриджських іспитів.
Таким чином ми стали першими, хто проводив екзамени в електронному форматі в Україні, а також безпосередньо причетними до поширення такого підходу в нашій країні.
2011 рік
Фукусіма та тінейджери в Grade
Одна з найвідоміших ядерних катастроф сталась цього року — аварія на АЕС у префектурі Фукусіма, в Японії. Тоді внаслідок землетрусу та цунамі були зруйновані реактори та стався викид радіації. Також рік відзначився весіллям принца Вільяма та Кейт Міддлтон, ліквідацією Осама бен Ладена та успадкуванням ролі лідера КНДР Кім Чен Ином.
Цьогоріч в Grade Education Centre зʼявились перші групи, де вивчати англійську мову могли підлітки 13–17 років.
Тим часом у будівлі на Ярославовому Валу в столиці наш центр займав вже не один і не два кабінети, поступово ми витісняли всі бізнеси поруч і за кілька років дійшли до того, що всі 3 поверхи належали лише нам.
Коли ми починали працювати в нас була одна аудиторія і моєю мрією було займати весь 3 поверх. Я щиро вважав, що це буде неймовірним досягненням величезного масштабу. В той момент, коли ми зайняли останню вільну аудиторію цієї будівлі, я раптом зрозумів — це лише початок чогось набагато більшого.
І хоч будівля не є показником, але це був момент, коли можна було побачити успіх наочно.
2012 рік
«Кінець світу», а Grade навчає всі вікові категорії
Кінець світу за календарем майя, Лондонські олімпійські ігри, самопроголошення КНДР ядерною державою, війна в Сирії та звісно ж Євро-2012 в Україні — таким був 2012 рік.
У нашій хронології сталась ще одна визначна подія — відкрились групи для навчання англійської дітей 6–12 років. У центрі тепер займалися усі вікові категорії — діти, молодші підлітки, підлітки й дорослі.
Від тест-центру TOEFL ми виросли до повноцінного освітнього центру, де можна було вивчати мову, готуватись до іспитів та складати їх у будь-якому віці!
2013 рік
Революція та перша 1000 студентів
Рік, коли обрали Папу Римського Франциска, стався теракт на Бостонському марафоні, а також хімічна атака в Сирії.
В Україні рік був наповнений подіями, зокрема: через призупинення Євроінтеграції розпочалась Революція Гідності, протести поступово ставали все радикальнішими й назавжди змінили хід української історії.
Попри труднощі цього та минулих років Grade Education Centre подолав визначну відмітку — 1000 випускників за 5 років роботи центру. Це стало можливим завдяки постійній роботі над якістю послуг, створення та розширення Client Care Department, а також підбору професійних викладачів.
Перша кругла цифра допомогла наочно побачити результати наполегливої роботи та надихнутись на нові звершення!
2014 рік
Війна та статус платинового центру
2014 рік — рік випробувань та трагічних подій для України. Анексія Криму, вторгнення на сході України, збиття малайзійського боїнга, втеча Януковича, позачергові вибори Президента України, економічні потрясіння та безліч інших подій вплинули на життя кожного українця, і звісно, на роботу центру в середмісті Києва.
На жаль, нам неодноразово довелось скасовувати заняття у той час з міркувань безпеки про наших студентів та викладачів.
Не менш сумною сторінкою став останній міжнародний іспит, який ми провели в Луганську. Це сталось 8 березня 2014 року, а на ранок після цього учасники проросійського мітингу захопили будівлю Луганської ОДА та проголосили нового «народного губернатора». І вже понад 9 років іспити в Луганську не проводяться…
Однак, того року ми досягли нової вершини, попри всі негаразди, — Grade Education Centre отримав статус платинового центру Cambridge Assessment English.
Між іншим, платиновий статус надається найуспішнішим і найрезультативнішим тест-центрам Кембриджських іспитів по всьому світу — за підсумками щорічної оцінки таких параметрів:
- якість сервісу,
- технічне оснащення екзаменаційних кімнат,
- кількість кандидатів за академічний рік,
- загальний розвиток бізнесу.
Отож, Grade став одними з 64-х платинових центрів у світі й найбільшим екзаменаційним центром в Україні та регіоні! Враховуючи, що загалом офіційних тест-центрів у світі понад 3000 — це велике досягнення.
2015 рік
Міграційна криза і перші 50 однодумців
Міграційна криза у Європі, ядерна угода з Іраном та «Друга Мінська угода» — відомі події цього року.
В Україні відчувалось зменшення напруги після інтенсивних подій 2014 року, хоч війна на Сході держави тривала, політична та економічна стабільність сприяла поверненню до розвитку в нашому центрі.
У 2015 році команда Grade Education Centre розширилась і досягла позначки в 50 співробітників. Це не лише викладачі, а й команда менеджерів, академічних директорів, екзаменаційного відділу та інших важливих складових нашої єдиної системи.
Ми понад усе цінуємо команду, адже це не просто випадкові люди зібрані в один колектив, а особистості, що поділяють спільні цінності. Нам приємно не лише працювати разом, а й спілкуватись поза роботою.
Звісно, професіоналізм також важливий — саме він допомагає розвиватись кожному і кожній, карʼєрно зростати та досягати успіху.
І перш за все ми плекаємо розвиток та експертність наших викладачів, які мають міжнародні кваліфікації та сертифікати й постійно вдосконалюються в рамках освітніх заходів всередині компанії — Professional Development Days, менторська програма для нових викладачів.
2016 рік
У Британії Брекзит, а у Grade — благодійний корпоратив
Рік, який відзначився Брекзитом, обранням Дональда Трампа на пост президента США, черговими терористичними атаками ІДІЛ, а в Україні — перемогою Джамали на Євробаченні, націоналізацію ПриватБанку та “Ленінопадом”.
Тим часом в Grade Education Centre відбулися менш масштабні, але не менш важливі події — перший благодійний корпоратив. Адже одна з цінностей нашої компанії — небайдужість, бо маючи можливість, потрібно допомагати тим, хто цього потребує.
Тож у 2016 році замість звичного святкування наша команда закупила все необхідне та відвідала Будинок літніх людей неподалік від Києва.
Це не перший і не останній раз, коли колектив освітнього центру приєднався до благодійних ініціатив, зокрема за роки життя Grade ми:
- співпрацюємо з фондом «Життєлюб» та допомагаємо дітям, літнім людям, переселенцям;
- регулярно підтримуємо волонтера Андрія Бураховича, який купує, ремонтує та відправляє авто на фронт;
- надавали безоплатні карʼєрні консультації в рамках проєкту «Твоя кар’єрна перемога» для всіх, хто втратив роботу внаслідок повномасштабного вторгнення рф;
- проводили благодійні освітні конференції, де 50% прибутку, а також окремі донати від учасників були спрямовані на допомогу ЗСУ.
2017 рік
Безвіз і рекордний семестр в Grade
Вірус WannaCry, що заблокував компʼютери у 99 країнах світу, ядерні випробування в КНДР, а Україна отримала безвізовий режим — все це 2017 рік.
Grade Education Centre тим часом встановлює новий рекорд — у центрі вперше навчалися 1500 студентів протягом одного семестру. Це означало, що вся триповерхова будівля центру була зайнята студентами ранкових, денних та вечірніх груп.
Grade з невеликого тест-центру, що займав одну аудиторію зріс до потужного осередку мовної освіти. Тож це не просто цифра, а показник довіри та репутації, які команда нашого центру заробила наполегливою працею, актуальними та інноваційними методами навчання, і звісно ж, відданістю своїй справі!
2018 рік
Протести та 5000 кандидатів на іспитах
Цей рік закарбувався в памʼяті такими подіями, як протести «жовтих жилетів» у Франції, торговельна війна між США та Китаєм, визнанням української автокефалії та офіційним затвердженням вітання «Слава Україні!».
Для нас цей рік також відзначився шаленою активністю кандидатів, які складали різні міжнародні іспити.
Новий рекорд встановлено нашим екзаменаційним центром: понад 5000 кандидатів за 2018 рік склали Кембриджські іспити.
2019 рік
Вибори президента та масштабний івент для викладачів
Для українців новий 2019 рік почався зі звернення актора та комедіанта в минулому, Володимира Зеленського. Саме тоді він оголосив про президентські амбіції. Цього ж року після активних передвиборчих перегонів він переміг та зайняв пост Президента України.
У світі тим часом набрала приголомшливої популярності екоактивістка Грета Тунберг, розвивалась напруженість між Іраном та США, розгорілись пожежі в Амазонці та розпочались масові протести у Гонконзі.
Для Grade цей рік приніс чергові зміни та нові проєкти. Ми вперше провели масштабну конференцію для викладачів англійської — 21 lessons for 21st century!
Подію відвідали понад 380 викладачів, які прослухали лекції від 20 спікерів — експертів у викладанні, психології та менеджменту навчальних закладів. Актуальна інформація про підходи, методики та способи викладання англійської з уст не лише українських, а й світових експертів в ELT.
Цілий день у величезному конференц-холі викладачі не лише вивчали свій 21 урок, а й занурювались у справжнє викладацьке ком’юніті, обмінювались досвідом та заводили нові знайомства. Цей неймовірний досвід та успіх досі надихає нашу команду рухатись далі.
Саме тому конференція «21 lessons for 21st century» стала початком для доброї традиції щорічних конференцій!
2020 рік
Пандемія, перехід в онлайн за 2 доби та гриф від МОН
З чим асоціюється 2020 рік? Звісно ж — COVID-19. Спалах коронавірусу зачепив більшість країн світу, а в березні ВООЗ оголосила про пандемію та наголосила на важливості ухвалення рішень щодо карантинних обмежень.
Світ терміново переходив в онлайн-формат, шалену популярність отримали програми Zoom, Google Meet та всім відомий сьогодні TikTok.
В Україні пандемію оголосили 11 березня 2020 року, однак ми не хотіли зупиняти навчальний процес в нашому центрі. Саме тому, за кілька днів зусиллями усіх команд та завдяки злагодженій роботі вдалося повністю перебудували систему навчання, провести інструктажі для викладачів, обдзвонили та пояснили механіку навчання студентам і повністю перейти в онлайн-формат.
Ми зробили все, щоб наші уроки в Zoom не відрізнялись від звичних офлайн-занять, а тому застосували всі наявні ресурси для якісного та цікавого навчання як для дітей, так і для дорослих.
В умовах нестабільності та розгубленості заняття англійської стали острівцем безпеки та нагадуванням про звичайне життя. Як виявилося пізніше — не в останній раз.
Ще одне велике досягнення команди впродовж 15 років — вміння оперативно та злагоджено реагувати на нові зовнішні виклики, а також гідно проходити крізь усі перешкоди!
Того ж року стався прорив для нашого Teacher Training Centre — ми отримали гриф від МОН, а отже всі наші курси в рамках програми Grade Teacher зараховуються як обовʼязкові години підвищення кваліфікації викладача. Це означає, що вчителі в нашому центрі не лише отримують актуальні та корисні знання, а й роблять це офіційно!
2021 рік
Постковідна ера і 4000 випускників
Світ намагався оговтатись після пандемії COVID-19, більшість країн світу проводили масштабні кампанії з закликами вакцинуватись, SpaceX виконала свій 100-й запуск, а Джо Байден заступив на пост президента США.
Grade Education Centre також оговтувався від пандемії, тож до кінця 2021 року вже були відновлені офлайн-заняття, а також створені всі необхідні умови для подальшої роботи в онлайн-групах.
Попри обмеження та постійні зміни карантинних форматів, Grade того року встановив новий рекорд — випустив 4000 студентів за рік.
Групи дітей, підлітків, дорослих, підготовки до іспитів … сумарно перевищили позначку минулих років і відкрили нове досягнення для нашого колективу. Поступове зменшення обмежень та захворюваності давало надію на краще майбутнє, але попереду всіх нас чекав 2022 рік…
2022 рік
Російське вторгнення і створення нового проєкту
Початок 2022 року ряснів тотальною напруженістю щодо ймовірного вторгнення росії в Україну, у світі нависла невизначеність, а розвідки різних країн світу били на сполох, публікуючи карти можливого вторгнення та нагромадження військ і зброї поблизу кордонів. Як відомо, 24 лютого передбачення багатьох справдились і українцям довелось зіштовхнутися з жахливими подіями.
У Grade Education Centre повномасштабне вторгнення проявило найкращі якості команди — бажання допомогти одне одному, професіоналізм та готовність до викликів. Ми детально розповідали про те, як пройшов перший рік великої війни в нашому блозі, однак, якщо коротко нам вдалося:
- допомагати матеріально: співпраця з волонтерами та ГО стала постійним обовʼязком центру;
- піклуватись про колег: у домі у СЕО Grade Олексія Зінченка жило 10 колег, а багатьом іншим керівництво допомагало вибратись з небезпечних міст та селищ;
- провести благодійну освітню конференцію «Lessons for the Future», завдяки якій зібрати та перерахувати у великий благодійний фонд понад 88 тисяч гривень.
Однак, головним досягненням став запуск нового проєкту. Його створення почалось у перші тижні повномасштабного вторгнення і команда працювала фактично з підвалів та бомбосховищ.
Так народилася Grade University — міжнародна сучасна платформа для освіти та розвитку вчителів англійської з курсами різного спрямування.
Запуск платформи відкрив нову сторінку в історії онлайн-самоосвіти для викладачів, адже саме там вже сьогодні навчаються професіонали з різних куточків світу без дедлайнів та стресу!
2023 рік
AI та особистий кабінет
Рік контрастів, коли водночас людство отримує ChatGPT та безліч інших програм зі штучним інтелектом, які здатні виконувати чимало повсякденних рутинних задач, і при цьому повномасштабна війна, що триває в Україні та щоденно забирає життя воїнів і цивільного населення.
- Рік, що триває, запамʼятається блекаутами, що змусили нас вчергове мобілізувати всі сили та продовжувати надавати освітні послуги якісно та без жодних «але».
- Недоспані весняні ночі з щоденними обстрілами також повпливали на здатність українців працювати та вчитись, однак наша команда працювала, а ви — приходили до нас вчитись, вкотре доводячи свою незламність та силу.
Підрив Каховської ГЕС та екологічна катастрофа, загроза ядерної катастрофи на АЕС в Енергодарі, обстріли, боротьба на фронті й в тилу загартовували нас і перевіряли нашу міцність.
І попри все це, в Grade Education Centre цьогоріч рекордна кількість студентів опановували мову міжнародного спілкування. Серед них були зокрема й українські військові, які безоплатно опановували англійську, яка необхідна навіть на війні.
Крім того, великим досягненням для комфортної взаємодії між центром та студентами стало створення особистого кабінету студента та їхніх батьків. Цей простір допомагає комунікувати з викладачем та менеджером швидко, якісно та зрозуміло. Тепер вся інформація про ваше навчання в одному місці, тож вчитись стало ще ефективніше!
Отож, всі ці цифри це не просто показники нашого успіху, а лише ще один привід сказати «Дякую» нашим студентам за довіру та прихильність до Grade. Крім того, дякую ми маємо сказати найкращій команді, адже саме люди, що стоять за назвою Grade щодня роблять все, щоб вчитись було приємно, комфортно і найголовніше — ефективно.
Наші цінності, команда та професіоналізм надихають рухатись далі й не зупинятись на досягнутому, підтримувати українську армію та працювати на благо держави вже 15 років.
Становлення Grade Education Centre як одного з найбільших екзаменаційних центрів, а також якісного провайдера освітніх курсів — це яскравий приклад того, як візія та старанність можуть перетворити амбіції на реальність.
І найголовніше — Grade is great вже 15 років поспіль!
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)