Маленькі допитливі люди, у яких можна і самим багато чого навчитись. Сьогодні говоримо про дітей, проведення занять з англійської мови для них, про вікові особливості, як зацікавити їх та утримати увагу, а також дізнаємось кілька дієвих технік дитячої освіти.
Властивості психіки
Дитяча психіка має певні особливості, які обов’язково необхідно враховувати у навчанні.
По-перше, діти мають короткий період концентрації уваги. Наприклад, дитина не може довго утримувати увагу на одному завданні, тому необхідно змінювати види діяльності, щоб вона менше стомлювалася.
По-друге, дошкільнята запамʼятовують інформацію інакше, ніж дорослі. Їхня психіка має таку чудову рису, як мимовільна пам’ять. Коли діти грають або виконують творче завдання, вона активується мимоволі.
По-третє, діти мають інші механізми сприйняття. Насамперед емоційні та зорові. Дітей дуже приваблюють, а тому цікавлять незвичайні форми, яскраві кольори, загадки і таємниці.
Враховуючи ці психологічні, а також фізіологічні особливості, освітяни розробляють спеціальні техніки для ефективного навчання дітей іноземній мові. Знаючи їх, ви не розгубитесь у класі та знайдете спільну мову з будь-якою дитиною.
Далі поговоримо про прийоми та методи, які безвідмовно працюють для маленьких учнів.
Розпорядок у класі
Перше, на що варто звернути увагу — це організація навчання. Ваш обов’язок, як учителя — підтримувати структурований і передбачуваний розпорядок заняття або цілого навчального дня у класі.
Таким чином ви створюєте сприятливе до навчання середовище. Діти знатимуть, чого очікувати у класі, на занятті що вони повинні робити на кожному етапі, а тому будуть більш впевненими у собі.
Повторення матеріалу
Діти не запам’ятовують стільки ж інформації, як і дорослі. Між заняттями проходить достатньо часу, щоб вони встигли забути нову інформацію, а тому повторення вивченого має бути невіддільною складовою ваших уроків.
Впроваджуйте достатню кількість різноманітних завдань і видів діяльності на повторення кожного уроку та не забувайте повертатись до попередньої теми навіть після тесту.
Це допоможе учням використовувати вивчену лексику і граматику в наступних темах, а не користуватись лише окремими прикладами та шаблонами.
Розмаїття
Діти люблять бути активними та залученими. Тому важливо, щоб вони рухалися та захоплювалися. На допомогу у цьому прийдуть ігри, пісні, відео, інтерактивні елементи та будь-який реквізит.
Зацікавленість та уважність можна підтримувати зміною формату завдань, практикою різних навичок та балансом енергійних і спокійних етапів заняття.
Візуалізація
Кольорові зображення — це те, що привертає увагу дитини. Ілюстрації додають фарб у навчальне середовище та роблять його цікавішим. Дитина зрозуміє значення нового слова, побачивши малюнок.
Крім того, практика малювання на уроці дозволить учням бути залученими та краще засвоювати нову лексику.
Використовуйте також усілякі візуальні прийоми, зокрема виділення, підкреслення та обведення. Додайте кольорів й у персональні навчальні матеріали, щоб, за потреби, учням було легше знайти необхідну інформацію.
Історії
Сторітелінг допомагає формувати та розвивати навички читання, аудіюванні і говоріння на уроках. Історії створюють атмосферу пригод і веселощів для дітей та дозволяють їм застосовувати свою фантазію, коли вони уявляють вигадані місця, людей і тварин.
Ігри та квести
Будь-яка гра здається маленьким учням справжнім життям. Саме тому, ігри є одним з найпоширеніших і найефективніших інструментів для залучення дітей у навчання, адже вони навіть не усвідомлюють, що навчаються.
Ігри та квести можна застосовувати для вивчення будь-якого контенту. Вони розвивають дисципліну та організаторські навички, адже існують правила, яких необхідно дотримуватись.
Ігри дозволяють дітям бути активними та ефективно використовувати накопичену енергію. Учні можуть взаємодіяти, рухатися, допомагати один одному та розгадувати загадки. А у спокійних іграх вони розвиватимуть концентрацію.
Пісні
Лексика, граматичні структури, діалоги та інші мовленнєві моделі краще запам’ятовуються, якщо їх перетворити на мелодію. На YouTube та інших ресурсах є безліч пісень для учнів будь-якого віку та рівня. Перегляньте наш блог «10 різдвяних пісень англійською» для натхнення.
Спонтанний діалог
Ще до початку заняття можна поставити учням кілька питань, які не стосуються навчання. Запитайте, як пройшли їхні вихідні, про що був останній фільм, який вони дивилися, або налаштуйте діалог між учнями про те, які вони мають плани на канікули.
Так це допоможе легше перемкнутися з рідної мови на англійську, а також зможе налаштуватися на навчання.
Природний діалог дозволяє використовувати лексику, що стосується життя та інтересів дітей, а також будує гарні взаємовідносини між учнями та вчителем.
Метод Total Physical Response (TPR)
Метод TRP заснований на координації мови й фізичного руху. Це означає, що у процес навчання залучене все тіло: учитель дає вказівки, а учні відповідають певними рухами.
Завдяки TRP дитина швидше розпізнає значення слів іноземною мовою та пасивно засвоює структуру мови.
Повторюючи вірші чи пісні, учні також мимоволі вивчають і граматику. Крім того, метод Total Physical Response — це чудовий спосіб вивчити проблемні фрази та ідіоми. Дитина легше запам’ятає їх, коли матиме асоціації з певним рухом.
Сучасні технології
Змалечку діти вже знайомі з технологіями. Сучасні гаджети захоплюють їхню увагу на довгий час, адже вони такі яскраві та динамічні.
Отримайте переваги від прогресу та використовуйте технології на уроці.
Вони стануть чудовим способом залучити дітей до виконання мовних завдань. Кількість додатків, мультимедійних платформ та інтерактивних ігор для вивчення англійської мови невпинно росте, тому вибір у вас неймовірний. Про деякі ресурси ми також писали раніше.
Розширення простору
Не обмежуйте свій простір чотирма стінами аудиторії, ведіть дітей у справжній світ. звісно, якщо ви маєте на це дозвіл Візьміть учнів на прогулянку, переживайте разом з ними ситуації зі справжнього життя та практикуйте мову у природному середовищі.
Зміна середовища неодмінно піде на користь розвитку мовленнєвих навичок та розширенню словникового запасу.
Система винагород
Не забувайте про винагороди. Діти повинні бачити результат своїх старань. Окрім попередження небажаної поведінки, має бути також і заохочення хорошої роботи. Так діти підвищать самооцінку та отримають гарну мотивацію. Крім того, винагороди допоможуть вам контролювати поведінку учнів.
Система винагород необов’язково має бути складною чи дорогою. Це можуть бути, наприклад, штампи або наклейки у таблиці у кінці зошита. Збирання нагород є неабияким стимулом більш старанно працювати на заняттях.
Ще одна порада насамкінець: Не обов'язково постійно вигадувати нові методи навчання для молодших учнів. Якщо ви помітили, що ваші учні вподобали та добре реагують на певні активності, продовжуйте використовувати їх.
Складність та наповнення одного і того ж завдання можна змінювати відповідно до віку та рівня дітей, таким чином адаптуючи те, що вже є, замість створення нового з нуля. Такий підхід заощадить час на підготовку до занять для кожної окремої групи або учня.
Для того, щоб бути справжнім фахівцем у викладанні, потрібно постійно вдосконалювати та поглиблювати свої знання й навички. Допоможуть у цьому курси на платформі Grade University.
Завдяки актуальним навчальним програмам від кваліфікованих спеціалістів у сфері викладачів ви здобудете унікальний досвід і розширите горизонти професійного розвитку. Обирайте свій курс на сайті та долучайтесь до спільноти найкращих!
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)