7 порад, щоб вільно розмовляти англійською

как свободно говорить по-английски

Далеко не всі, хто добре знає англійську граматику та багато слів, з легкістю читає книги й дивиться кіно в оригіналі, можуть вільно говорити англійською. Вся справа у відсутності регулярної практики. А ще в тому, що, на жаль, далеко не всюди англійську викладають правильно.

Якщо хочете говорити англійською вільно, прислухайтеся до цих 7 порад. І обов’язково приходьте на наші розмовні, ігрові або фонетичні клуби, щоб попрактикуватися!

1. Не вивчайте граматику надто старанно
Звісно, граматика важлива, якщо ви хочете складати мовні іспити. Але якщо ваша мета – вільно розмовляти англійською, спробуйте не звертати на граматику занадто багато уваги, коли ви говорите. Іншими словами, намагайтеся не стільки думати, скільки говорити. Швидше за все, потрібні слова самі спадуть на думку. А використовувати ідеально правильні часи дієслів у розмовній мові зовсім не обов’язково.

2. Спочатку слухайте
Приділяйте основну частину часу, слухаючи англійську мову: радіо, ТВ-шоу, подкасти, фільми, серіали, відеоблоги, інтерв’ю. Це головний ключ до гарної мови. Так ви запам’ятаєте безліч поширених розмовних фраз і дізнаєтесь, як вони правильно вимовляються.

3. Повторюйте те, що слухаєте
Спробуйте повторювати цілі фрази за улюбленими акторами або блогерами, або, скажімо, підспівувати пісні улюблених груп англійською. Це допоможе поліпшити вимову.

как свободно говорить по-английски

4. Відповідайте на запитання
Кожного разу, коли ви почуєте запитання, натискайте на паузу та відповідайте на нього. Це може бути риторичне запитання ведучого шоу, питання в діалозі між героями фільму… Намагайтеся не думати, а відповідати одразу. Так ваша англійська поступово стане автоматичною.

5. Не перекладайте
Намагайтеся складати речення одразу англійською, а не перекладати з рідної мови.
Порядок слів, швидше за все, буде іншим, і ви заплутаєте самі себе. Перекладу та роздумів про граматику при побудові англійських речень краще уникати.

6. Завжди вивчайте та записуйте в словник фрази, а не окремі слова
Коли вам зустрінеться нове слово, завжди запам’ятовуйте його в контексті, а в словник записуйте цілу фразу з цим словом. Завдяки асоціаціям і контексту, ви краще запам’ятаєте слово й будете точно розуміти, в яких ситуаціях його можна використовувати в розмовній мові.

7. Думайте англійською
Спробуйте виділити хоча б 20–30 хвилин на день, коли ви пообіцяєте собі думати виключно англійською. Нехай спочатку ви будете збиватися та намагатися перекладати з рідної мови, та й поміркувати про високе, можливо, одразу не вийде. Зате щоденна практика творить дива! Поступово ви зможете так само легко думати англійською, як і рідною мовою – і це дуже допоможе вам говорити так само вільно.

Ну що, вже готові дивитися, слухати та повторювати? Тоді дізнайтеся, як дивитися фільми англійською без субтитрів!