Кожному святу, що відзначається у нашій країні, притаманна певна атмосфера. Мабуть, ви теж помітили це і маєте власні асоціації та настрій на Великдень. Для багатьох це свято весни, початку життя, сонця, квітів і надії.
У цьому блозі ми зібрали кілька цікавих ідей для проведення заняття до Великодня для різних вікових груп: учні молодшого віку, підлітки та дорослі. Завдання досить динамічні, тому нова інформація сприйматиметься краще.
Обирайте активності на свій смак та створіть для учнів свято!
Young Learners: завдання
Пропонуємо почати заняття з того, щоб з’ясувати, що ваші учні вже знають про Великдень. Варіантом такої вправи може бути гра «Прибулець».
Прибулець
Вдайте із себе прибульця, який щойно прибув на Землю і нічого не знає про тутешнє життя. Попросіть маленьких учнів розказати про цей день — Великдень, і слухайте уважно. Таким чином ви отримаєте уявлення про те, що вони знають, а яку інформацію, можливо, слід надати їм згодом.
Для учнів початкових рівнів ви можете створити спрощену ситуацію, наприклад, вигадайте собі місію: як прибульцю, вам треба зібрати інформацію про Великдень та відправити її на свою планету.
Тоді разом з учнями запишіть нові слова на дошці та створіть разом коротенький лист про свято.
Великодній кролик каже…
Це великодня версія усім відомої гри “Simon Says” та чудова активність на Total Physical Response. Для більшої втіхи роздайте учням вуха і хвіст, як у кроликів. їх можна зробити самостійно: наприклад, хвіст — за допомогою бавовни й двосторонньої клейкої стрічки
Команди для учнів можуть бути такі:
Easter Bunny says: Shake your bunny tail!
Easter Bunny says: Touch your bunny ears!
Easter Bunny says: Hide under the desk!
Гра стане чудовим способом згадати лексику по частинах тіла, а також познайомити з новими словами, які пов’язані зі святом. Ви також можете додати лексику про напрямки руху, наприклад, за допомогою команд Easter Bunny says:
- Hop forward / backwards / sideways!
- Hop left/right!
- Hop quickly/slowly!
- Make turn around hops!
Розмалюйте писанки
Чудова активність для знайомства маленьких учнів з українськими традиціями та англійською лексикою. Перед початком малювання розкажіть про писанкарство та покажіть кілька прикладів.
Також вивчіть нові слова, наприклад, по Великодніх картках та скористайтесь ідеями або перегляньте разом з учнями відео про фарбування крашанок: “Amazing Easter Egg Art”, “Coloring Easter Eggs”.
Після цього можна братися за малювання. Якщо у вас немає змоги підготувати необхідні матеріали для всієї групи, можна скористатися роздруківками, на кшталт Easter egg coloring pages.
За посиланням ви знайдете ще кілька цікавих великодніх ігор для учнів молодшого віку, наприклад, «Боулінг з шоколадними яйцями» або «Великодні емоджі».
А для економії часу існує навіть готовий план уроку.
Підлітки: активності для уроку
Для того, щоб дізнатися, що учні вже знають про Великдень пропонуємо для підлітків більш серйозну та добре відому вправу — «Асоціації».
Асоціації
Можливо, ваші учні вже мають певний запас лексики, пов’язаний з Великоднем.
- Нехай вони просто вигукують слова, а ви записуйте їх на дошці.
- Після цього разом розподіліть слова на конкретні категорії та знаходьте між ними зв’язки.
- Виконати це завдання учні також можуть і у невеликих групах.
Одне питання
Ця вправа дасть змогу студентам рухатися аудиторією та залучити фантазію. Нехай кожен учень придумає лише одне оригінальне питання про Великдень, наприклад:
- What’s your favorite color of a Pysanka?
- Do you eat the raisins in the Easter cake or spit them out?
- How many Pysankas can you eat at one time?
- Do you usually win or lose in the Pysanka fight?
Отримавши відповіді від своїх одногрупників, нехай учні поділяться ними з усім класом.
Ловець мух
Попрацювати з новими словами, які ви встигли вивчити на Великдень, можна за допомогою лексичної гри «Ловець мух». Напишіть на дошці список слів, наприклад:
- Easter bunny
- Easter basket
- Candy
- Easter egg (hunt)
- Easter cake
- Daffodil
- Tulip
- Cross
- Resurrection
- Holy week
- Lent
Поділіть учнів на команди. Учасники з кожної команди виходять по черзі до дошки. У руках вони повинні тримати мухобійку. Ваша задача — загадати слово це може бути також речення з пропущеним словом та надати учням підказки.
Перший учень, який хлопне по правильному слову мухобійкою, приносить бал своїй команді. Вгадане слово можна стерти та додати на дошці нове.
Лиш уявіть, скільки задоволення та втіхи принесе ця гра вашим учням!
Дорослі: вправи
Налаштувати дорослих учнів на нову тему та перевірити їхні знання про Великдень можна зовсім просто: нехай вони обміняються інформацією зі своїми одногрупниками.
Хвилиночку
- Поділіть студентів на групи по 3-4 людини.
- Кожен з учасників групи матиме цілу хвилину, щоб розповісти своїм товаришам все, що він знає про свято або пригадати якусь великодню історію.
- Інші студенти повинні уважно слухати та задати після розповіді принаймні одне уточнювальне запитання.
Після практики можна обмінятися цікавими фактами з усім класом.
Boggle
Boggle — це своєрідний кросворд, у якому учні повинні скласти якомога більше слів з представлених літер. Авжеж, використовуйте нову великодню лексику під час цього завдання, наприклад:
- Easter
- egg
- basket
- hunt
- bunny
- spring
- birth
Запишіть набір літер на дошці або створіть слайд на екрані. Поділіть групу студентів на пари.
Чим довше слово знайдуть учасники, тим більше балів отримує пара.
Може бути й так, що вони знайдуть слова, які не мають зв’язку до свята, та це нічого. Головне азарт!
Гра в кості
Ще одна цікава лексична гра для розмовної практики. Роздрукуйте два кубики для гри в кості. На кожній стороні намалюйте цяточки від 1 до 6, як у звичайних кубиків, а також напишіть по одному слову з великодньої тематики.
Учні по черзі кидають кості та складають речення з тими словами, що випали. Якщо речення вдале, учень отримує ту кількість балів, що вказана на кубиках поряд зі словами. Аби ускладнити завдання, обирайте складнішу лексику або попросіть студентів вигадати цілу історію. Наприкінці гри можна проголосувати усім класом за найкращу!
Сподіваємось, ви знайшли для себе слушні ідеї для проведення заняття на Великдень. Додаткові ресурси до свята, які розподілені не за віком, а за рівнями ви знайдете тут.
А за професійним розвитком приходьте у Grade Education Centre на онлайн-курс CELTA, який стартує цього літа. CELTA — це 150 годин навчання, за які ви отримаєте: нові знання та матеріали, допомогу у підготовці занять, практику викладання з використанням сучасних технік, зворотний зв’язок та менторську підтримку наших фахівців, а згодом і міжнародний сертифікат з викладання англійської мови.
Не баріться із досягненням своїх цілей!
Коментарі
Дуже сподобалось
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)