☝ Сучасний формат навчання передбачає веб-мультимедійні уроки, семінари, обговорення та презентації та звісно, вебінари. Так само як й онлайн-заняття, вебінари мають безліч привілеїв, — це зручний доступ до знань, економія ресурсів, можливість охопити десятки чи сотні людей по всьому світу та багато іншого.
Вебінар виник з поєднання «веб» формату і традиційного «семінару». Особливістю останнього є дискусія, яка завдяки найкращим сучасним технологіям відеоконференцзв’язку стала ключовим елементом вебінару.
Чому вебінари настільки популярні? Як вчителю можна розвивати свої професійні навички за допомогою вебінарів? Які плюси мають вебінари порівняно зі звичайним офлайн-навчанням? Відповідаємо на ці питання та досліджуємо головні переваги вебінарів для професійного розвитку вчителів.
Відмінне джерело знань
Найбільшими перевагами відвідування вебінарів є, безумовно, здобування знань і підвищення кваліфікації. Вебінар — чудове джерело інформації. Те, як контент пояснюється на вебінарі, є набагато більш особистим, ніж це могло бути в інших видах презентацій.
Вони дуже схожі на приватні заняття, де ви можете легко поділитися своїми думками, поставити запитання та взаємодіяти одночасно зі спікером та великою аудиторією. Саме це робить вебінари унікальною формою навчання.
Різні платформи для проведення вебінарів мають різноманітні функціональні можливості, які можуть задовольнити будь-які інтереси та скерувати навчання у необхідному напрямку.
Є свої переваги й у воркшопів, які пропонують цілеспрямований та інтенсивний навчальний досвід. Воркшопи передбачають інтерактивність та практичну діяльність одразу під час проведення, що спонукає слухачів бути цілком залученими до процесу, активно взаємодіяти та відразу випробувати нові методи.
Завдяки практичним вправам, спільним обговоренням і прикладам із реального життя спікерів педагоги можуть отримати глибше розуміння того, як застосовувати нові знання у своїй роботі.
Крім того, воркшопи дозволяють швидко розвʼязати нагальну проблему викладача, розібратися у певній стратегії викладання, а також отримати зворотний звʼязок від експерта.
Ще більш корисним є відвідування конференцій, адже на них присутні більше спікерів. Наприклад, на онлайн-конференції Friends will be friends для учителів англійської, що відбудеться 10-11 червня, виступлять понад десять експертів у сфері викладання. Кожен з них розкриє тему, в якій є найбільш компетентним.
Відтак і викладачі-початківці, і вчителі з досвідом почерпнуть корисну інформацію про організацію роботи в класі, комунікацію з учнями та підтримку їхньої мотивації, використання штучного інтелекту, дізнаються про нові стратегії та ресурси для вдосконалення своєї практики викладання.
Ще однією перевагою онлайн-конференцій є те, що на них більшою мірою збираються відомі та впливові діячі в галузі освіти. Вони діляться результатами своїх досліджень та інноваційними ідеями, які дозволяють викладачам з різних країн бути обізнаними з останніми тенденціями у сфері.
Прослуховування онлайн-виступів кваліфікованих доповідачів і перебування в оточенні однодумців упродовж кількох днів можуть відновити ентузіазм вчителів, спонукати до саморефлексії та натхненого підходу до роботи. Відповідно вони повернуться до своїх класів енергійними, зі свіжими ідеями та більшим розумінням своєї професійної мети.
Тож відвідування конференцій сприяє безперервному професійному зростанню вчителів, приносить користь їхнім учням та має позитивний вплив на міжнародну спільноту викладачів.
Як бачимо, кожна освітня онлайн-подія має свій позитивний вплив на професійні навички викладачів. До речі, ще у травні ви встигаєте відвідати унікальні івенти. Докладніше про них ми писали тут. А вже 10-11 червня чекаємо вас на міжнародній онлайн-конференції від Grade Education centre!
Досвід ефективного навчання
Можливо, буде складно повірити, проте Міністерство освіти США провело дослідження ефективності вебінарів і виявило, що студенти, які відвідували онлайн-заняття, мали у середньому кращі результати, ніж ті, які відвідували лише офлайн-класи.
Є багато факторів, які пояснюють таку різницю у продуктивності.
Наприклад, онлайн-вебінари пропонують відтворення запису у прямому ефірі, опцію спільного використання екрана, чатів, обмін файлами та багато інших функцій, які покращують перебіг навчання та залучають студентів до процесу вивчення матеріалу.
Під час вебінару учасники мають змогу краще зрозуміти інформацію, а тому показують значно кращі результати, ніж ті, хто відвідує традиційні семінари.
Економія часу і грошей
Вебінари — це надзвичайно рентабельний інструмент навчання. Відвідування вебінарів заощаджує ваші кошти й час. Раніше, щоб відвідати семінар з професійного розвитку, викладачам потрібно було їздити в інші міста та країни. А долучитися до кількох семінарів у різних містах одночасно було взагалі неможливо!
Вебінари все спростили. Ті, хто навчається онлайн, вже не витрачають час і гроші на дорогу чи проживання, щоб отримати знання.
Тому вартість вебінарів набагато нижча, ніж планування типових зустрічей у публічному просторі у звичайному офлайн-форматі.
Зручність користування
Вебінари — це можливість підтримувати професійний зв’язок та розвивати навички з будь-якої точки світу. Це одна з головних переваг у навчанні.
Ви можете отримати доступ до вебінарів:
- зі смартфона,
- планшета,
- ноутбука,
- стаціонарного комп’ютера,
не виходячи з дому, офісу, кафе чи будь-якої іншої локації.
Вебінари транслюють як у прямому ефірі, так і записують попередньо. А завдяки доступу до записів, ви можете переглядати відео у будь-який зручний для вас час.
Знання на вимогу
Вебінари надають професіоналам доступ до необхідних знань тоді, коли вони їм потрібні. Цей тип навчання настільки розвинувся, що сьогодні ви можете знайти вебінар з будь-якої теми, яка вас цікавить. Також важливо те, що оплативши одного разу певний вебінар, ви отримуєте довічний доступ до матеріалів та відеозаписів.
Це дає змогу фахівцям у сфері освіти повертатися до вебінару будь-коли, щоб отримати необхідну інформацію, переглянути презентації та проаналізувати матеріал.
Професійні навчальні спільноти (Professional Learning Communities)
Підкреслюючи важливість співпраці, PLC спонукають вчителів працювати у малих групах, щоб покращити свою практику та вирішити важливі проблеми у навчальному закладі.
Вебінари чудово вписуються у цей формат, оскільки учасники PLC можуть залучити стороннього експерта для розв’язання конкретних проблем, над якими вони працюють, або вибрати серію вебінарів з конкретних методів навчання, які група вважає ключовими.
Члени PLC можуть навіть відвідати різноманітні вебінари окремо один від одного, а потім повернутися до групи та обговорити свої напрацювання.
Доступне спілкування з експертами галузі
У сучасному світі знання та якісна освіта дорого обходиться. Однак тепер, якщо ви хочете розвиватися і вчитися у найкращих експертів, вам не потрібно бути причетним до якогось професійного ком’юніті або особисто знати людину, знання якої вам могли б стати в пригоді. Достатньо просто записатися до нього на онлайн-вебінар — зустріч з експертом без зайвих зусиль, де ви зможете обговорити питання, що хвилюють, не виходячи з квартири.
Під час вебінару експерт прибуває безпосередньо до ваших віртуальних дверей у зручний для вас час. Саме тому ви можете навчатись у професіоналів певної галузі з усього світу за розумною ціною. Це робить вебінари одним із найкращих способів оновити свої знання та підвищити кваліфікацію.
Розширення викладацької взаємодії
У фізичному світі вчителі та інші фахівці сфери освіти зустрічаються для обміну ідеями, розв’язання проблем та відкриття нових можливостей. Однак, інколи ідеї, які нам потрібні, перебувають за межами досяжного простору. І саме вебінари дають освітянам можливість співпрацювати один з одним, незалежно від того, чи перебувають вони у Києві, Лондоні, Нью-Йорку, Кембриджі чи Одесі. Тож вони є корисним способом розв’язання місцевих проблем, залучаючи допомогу світу.
Таким чином вебінари дозволяють учасникам розвивати професійну спільноту. Вони охоплюють значно більшу кількість учасників, ніж інші види навчання, сприяють їхній взаємодії, обміну інформацією та контактами.
Це та перевага, яку не можна недооцінювати.
Коучинг і менторство
Деякі з найкращих вебінарів включають подальші тренінги та можливості наставництва. Учасники вебінарів переконуються у тому, що дискусійні форуми та відеоконференції стають частиною важливого професійного досвіду.
Окрім доступу до навчальних ідей, вони мають можливість отримати розширену підтримку, яка забезпечить ефективність впровадження нових ідей у навчальний процес.
Менторство такого плану можливо завдяки використанню сучасних технологій саме у форматі вебінару.
Як, наприклад, технологічна та сучасна платформа Grade University для вчителів англійської з усього світу. Експерти Grade University з багаторічним досвідом викладання та міжнародними сертифікатами, які підтверджують їхню кваліфікацію, провели вже понад 40 вебінарів на різні теми. Корисне та нове для себе зможуть знайти вчителі-новачки та навчені досвідом викладачі, незалежно від віку учнів, яких вони навчають.
Так, наприклад, вчитель зможе дізнатися більше про:
- організацію уроку,
- вирішення конфліктів у класі,
- роботи в онлайн та офлайн-форматах,
- підготовці до іспитів та отримання тічерських кваліфікацій,
- психології та особливості учнів різного віку,
- і багато-багато іншого.
Крім того, на платформі для всіх користувачів безплатно доступна відеобібліотека з вебінарами на різну тематику. Для того, щоб мати доступ до перегляду потрібно лише зареєструватися. Наразі доступними є записи понад 50 вебінарів, але їхня кількість поступово зростатиме.
У середньому вебінари тривають одну годину, тож навіть у напруженому робочому графіку знайдеться час для його перегляду. А отриманні знання можна відразу застосувати на практиці у класі.
Отримуйте всі переваги онлайн-навчання в Grade University, вибирайте цікаві вебінари та розширюйте свій викладацький потенціал!
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)