2023 рік для багатьох українців був багато в чому важливим та визначальним. Таким він є і для Grade Education Centre, адже саме цього року ми відзначаємо важливу дату: нам виповнюється 15!
Зокрема на честь цієї події ми організовуємо конференцію 'Teaching Beyond: From Techniques to Efficacy', яка збере майже 100 професіоналів у викладанні англійської мови.
Спікерами заходу будуть троє Андрій Пігарєв, Олена Лисиця та Лідія Сімак досвідчених викладачів Grade, які розповідатимуть про нетрадиційні та найбільш ефективні методи викладання англійської для різних вікових груп.
Ці виступи побудовані на тривалому досвіді наших спеціалістів. У цьому тексті ми познайомимо вас із одним зі спікерів — Андрієм Пігарєвим, адже саме він є тим, хто працює у компанії з самого початку і знає все про її розвиток та викладання англійської мови.
Хто такий Андрій Пігарєв?
Не було жодного дня, коли Андрій працював не за спеціальністю: з 5-го курсу Криворізького державного педагогічного університету він викладав англійську у спеціалізованій школі. За рік переїхав до Києва та почав готувати студентів до іспиту TOEFL, а також займався бізнес- та медичною англійською.
Через певний час спільні знайомі звели Андрія зі співзасновниками Grade Олексієм Зінченком та Мариною Гордієнко, і після кількох зустрічей Андрій почав працювати в компанії.
Це був 2008 рік і з того моменту Андрій Пігарєв від викладача, який готував до екзаменів IELTS та TOEFL, пройшов шлях до CELTA-тренера і Director of Grade Teacher Training.
Яким був Grade у перші роки та як у ньому розвивався Андрій?
Тьютор пригадує, що коли почав працювати в компанії, кілька місяців він був єдиним викладачем, і заняття відбувалися в одній аудиторії. зараз в компанії 90 викладачів
У перші роки було значно менше людей у компанії, ніж зараз. Зараз дуже багато нових викладачів, команда постійно зростає, і більшість з них працюють онлайн. Чесно кажучи, навіть складно познайомитися з усіма.
Із однієї аудиторії Grade виріс у повноцінний офіс у центрі Києва, а Андрій прийшов до того, що зараз він навчає не просто студентів, а й інших вчителів, є головним тренером екзаменаторів у Grade, а також є спікером на професійних заходах та пише курси для онлайн-платформи для викладачів для самоосвіти Grade University.
Розповідаючи про своє карʼєрне зростання, Андрій пригадав одну з ситуацій, яка трапилась під час курсів, на яких він здобував кваліфікацію CELTA.
Наприкінці кожного курсу є день, коли працює асесcор, — людина з Кембриджського університету, яка оцінює курс по зовнішнім стандартам. Я памʼятаю свого асеcсора, яка тоді зайшла до нас в аудиторію і сказала: «Можливо, хтось із вас у найближчому майбутньому буде тренером». Я тоді сказав собі «Нізащо!» Вже приблизно за чотири роки після цього я таки став тренером.
Ніколи не думав, що це можливо, і не уявляв себе в цій ролі. Але дуже щасливий, що є тренером. Загалом тренерство для мене — це найбільше досягнення.
Про викладання, хобі та самовдосконалення
Усі ці досягнення потребують постійної роботи над собою, тому зараз, коли Андрій вже отримав багато кваліфікацій за 15 років праці, він вдосконалюється під час своїх повсякденних занять.
Наприклад, наприкінці осені 2023-го він працює над написанням свого четвертого онлайн-курсу на Grade University для викладачів. Каже, що ця робота для нього не нова, проте вимагає уваги та застосування всіх можливих знань.
Працювати над продуктом, який би був такий же ефективний, як заняття на уроці, це свого роду мистецтво. Як правило, такі речі проводять в офлайні.
Я чув, що люди, які проходять курси, діляться фідбеком, що вони якісні. Програми корисні, і, напевно, найголовніше, що на ринку онлайн-продуктів такого рівня практичних курсів немає.
Так, він каже, що для викладача важливо працювати над своїми навичками. Наприклад, на думку Андрія, не існує золотого стандарту, яким має бути викладач англійської мови, адже кожна людина індивідуальна.
Але базовим для кожного фахівця є практичний тренінг, на кшталт CELTA. Звісно, без цього сертифікату можна бути хорошим спеціалістом, але цей курс зазвичай хоч і короткий, але надзвичайно інтенсивний та дає максимум для того, аби вийти на новий рівень.
Є багато досвідчених хороших вчителів без цього сертифікату, які знають, що роблять. Але мені складно уявити досвід в житті, який може дати щось краще, ніж CELTA. Це кваліфікація, яка змінює не тільки викладання, а й часто людину.
Паралельно із невпинною роботою Андрій відновлює свої сили завдяки хобі. Задоволення і фізичні навантаження викладачеві приносить пляжний волейбол. Крім того, Андрій почав опановувати кулінарію, тож час від часу відволікається від буденності, готуючи пироги чи печиво.
15 років змін: якою була трансформація в компанії
Тренер зізнався, що з перших днів роботи не дуже розумів, чого чекати від майбутнього, адже коли все починається «з нуля», важко передбачити, яким буде рух компанії. Однак вже зараз Андрій усвідомив, що на жодному іншому місці роботи в нього не було такого відчуття, коли він завжди матиме чим займатися і куди рухатися.
Як колись сказав Олексій Зінченко, CEO компанії, Grade — це організація, в якій завжди буде робота. Я повністю з цим погоджуюсь. Навіть в періоди, коли дуже складно, це компанія, яка рухається вперед не тільки сама по собі, а й розвиває людей, які тут працюють. Це стимулює.
Думаю, сам факт, що я 15 років працюю в одній організації, і що я не зупиняюсь у своєму розвитку, — це великий показник, яка синергія у нас склалася з компанією. Не уявляю себе в жодному іншому місці!
Робота центру зародилася в період глобальної економічної кризи у 2008 році, тож команда починала в непростих умовах.
Згодом великі кризи змушували Grade переформатовувати роботу у 2014 році під час Революції Гідності, початку війни з рф, у 2019-му, коли світ повністю ізолювався через коронавірус, і у 2022-му, коли росія здійснила повномасштабне вторгнення в Україну.
Андрій ділиться, що в кожен з цих періодів було непросто, однак всі вони стимулювали команду розвиватися. Наприклад, після COVID-19 Grade одним з перших почав повністю викладати англійську мову онлайн. Для цього викладачі адаптовували програми, і шукали нові підходи до викладання у дистанційному режимі.
Рішення працювати далі частково було порятунком нашого ментального здоровʼя.
А після нападу росіян у 2022 році центр відновив роботу вже за кілька тижнів.
Я постійно був на звʼязку з колегами, і в принципі рятувало те, що панувала взаємопідтримка, переживання, турбота... Хоча я на початку війни був в Києві сам, знаю, що мої колеги навіть жили разом
Класно, коли це не просто компанія, в якій ти працюєш, а компанія, з якою разом почуваєшся в безпеці, і коли про тебе турбуються.
Власне, людяність — це одне зі слів, яким Андрій описав своє місце роботи. Викладач каже, що особливо любить колектив за те, що він завжди сприймає людей такими, як вони є. І з ними завжди можна бути чесним, відкритим, і отримувати це ж саме у відповідь.
Також з цього випливає певна неформальність, адже за роки спільної роботи колеги стали частиною життя, і з ними добре проводити час поза офісом. Для Андрія це одна з причин, чому завжди хочеться йти на роботу.
‘Teaching Beyond: From Techniques to Efficacy’: що буде на конференції
Протягом жовтня та листопада Андрій інтенсивно готується до конференції для викладачів англійської. Для нього це друга велика офлайн-подія з часів пандемії.
Я давно не проводив в офлайні такі події, це було аж в «доковідні» часи. Лише нещодавно пройшов один офлайн-воркшоп, і це було класно. Мені подобається обмін енергією, заряд від людей, допомога один одному.
На заході ‘Teaching Beyond: From Techniques to Efficacy’, який відбудеться 12 листопада, Андрій планує говорити про запитання для студентів на заняттях, а саме про те, як перетворити цей інструмент на можливість їх заохотити, сприяти роздумам та розвитку мислення.
Тема Андрія називається 'Asking Smart', її презентація відбудеться з 12:30 до 14:00.
Моя тема заснована на переосмисленні. Я буду дивитися на різні аспекти того, що в ній заявлено, і намагатимусь вести живий діалог з учасниками.
Мені б хотілося, щоб кожна людина, яка прийде туди, отримала щось для себе, і не тільки від мене особисто. Бо планується не просто лекція, а інтерактив, парна робота, групова. Хотілося б, аби це було максимально корисно для кожного, хто прийде на цей воркшоп.
Так, підготовка до заходу триває. Як і Андрій, вся команда Grade готується відзначити свій День народження разом зі студентами та викладачами.
Не дивлячись на дату в календарі, кількість років, я б побажав, аби Grade завжди був у тонусі, в пульсі подій, певним флагманом у цій сфері. По суті кажучи, назва компанії виникла саме через те, що це певний стандарт якості, який тут підтримується, і є прикладом для будь-якої іншої організації. І моє побажання, аби компанія завжди підтримувала цей стандарт у всіх сферах, у яких розвивається.
Переходьте за посиланням, аби дізнатися більше про конференцію, спікерів та їхні теми. Stay with Grade!
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)