Якщо ви коли-небудь мали нагоду навчати дітей або підлітків, то знаєте, наскільки складно втримати їхню енергію та увагу. Перевага дорослих студентів полягає в більшій дисциплінованості що звісно ж обумовлено віком , однак це не означає, що вони не можуть знудитись, виконуючи монотонні мовленнєві вправи.
Тож якщо учнівська непосидючість викликає у вас занепокоєння, ми навчимо, як застосувати її в навчанні! У цьому блозі ви знайдете корисні ідеї, що допоможуть ввести активні вправи для учнів різного віку в уроки англійської.
Отож, ready, set, go!
Переваги руханок
Інтегрування фізичних вправ у навчальний процес має безліч переваг, серед яких:
- відпочинок від напруженої розумової діяльності;
- зміна постійної навчальної позиції;
- перемикання та активізація уваги;
- покращення сприйняття інформації.
Багато вчителів нарікають на брак часу або недоречність фізичної активності на заняттях з англійської. Однак, в результаті вони отримують втомлених, демотивованих учнів, концентрація та продуктивність яких поступово спадає та врешті вичерпується.
Тому просто спробуйте коротенькі вправи, і ви переконаєтесь, що якихось 2-3 хвилини активного руху між звичними завданнями здатні творити дива.
Численні дослідження доводять, що учні навчаються краще, якщо рухаються у процесі. Окрім позитивного впливу на загальний стан здоров’я, фізична активність також сприяє кращому запам’ятовуванню та робить навчання цікавішим, динамічнішим та ефективнішим.
Традиційні зарядки
Під час пошуку ідей фізичних активностей для уроку англійської мови можна натрапити на популярні варіанти ігор для учнів переважно молодшого віку.
Зокрема, у нашому блозі про «Фізкультхвилинки та руханки англійською» ми пропонуємо варіанти віршованих руханок, пісенних і танцювальних пауз для дітей, а також активних ігор для підлітків і дорослих.
На інших платформах ви також знайдете вправи на кшталт Charades або Snowball Fight. А добре відома Simon Says набуває все більше варіацій. Якщо для дітей підійде класична гра, то для старших учнів цікавіше буде влаштувати складніші челенджі, наприклад:
- вчитель демонструє одні команди, а промовляє інші: учні повинні тільки слухати та виконувати вказівки; той, хто повторює дії вчителя, програє;
- адаптувати гру до теми заняття: наприклад, якщо ви вивчаєте морську лексику, пограйте в піратів та замініть класичні команди на піратські:
- «Scrub the decks» — учні присідають і вдають, що миють руками підлогу;
- «Climb the rigging» — учні вдають, що лізуть по мотузковій драбині;
- «Bow» — потрібно перебігти до дошки;
- «Stern» — потрібно перебігти в кінець класу.
Далі ми розкажемо про не менш цікаві активні вправи для дітей, підлітків і дорослих, які стануть у пригоді під час навчання.
Перш ніж застосовувати активні ігри на занятті обов’язково познайомте учнів з корисною лексикою — частинами тіла, рухами, які виконують люди та тварини, а також прийменниками руху.
Активні ігри для дітей
Насправді більша частина навчання маленьких учнів полягає у комбінуванні пасивних та активних ігор. Енергії їм не займати, тож спробуйте наступного разу кілька динамічних ідей.
Jump to the Front
Це гра для 3-5 учнів, що складається з раундів. Якщо у вас велика група, поділіть учнів на команди. В кожному раунді бере участь один учень з кожної групки.
Завдання — правильно промовити або написати на дошці слово або фразу, зображення яких показує вчитель.
Перший, хто виконує завдання правильно, робить один стрибок вперед та отримує картку. Тепер учень повинен правильно прочитати слово. Якщо це йому не вдалося, він повинен повернутися назад. Картку після цього слід замінити.
Інші учні уважно слідкують за перебігом, підтримують товариша та готуються до участі в наступних раундах. Команда, яка першою успішно виконала всі завдання та дострибала до мети, перемагає.
Fruit Salad
Ця активність дозволить тренувати актуальні граматичні патерни та розвивати кмітливість. Напишіть на дошці цільове речення та потренуйте з учнями приклади його завершення:
- Yesterday I saw/ate/wrote/checked…
- Tomorrow I will go/take/fly/dance…
- I have (never) been to/seen/eaten/swam…
Далі поставте стільці в коло для всіх учнів, крім одного. Учень, що залишився стояти, вигадує речення, наприклад: «I have never been to Japan».
Ті учні, для кого повідомлення є правдивим, підіймаються та намагаються помінятись місцями один з одним. Учень, що вигадував речення також намагається сісти. В результаті, хтось інший залишиться стояти. Тепер буде його черга вигадувати речення.
Пильнуйте поведінку та встановіть правила, аби уникнути хаосу. Наприклад: «If you push someone, then you are out of the game».
Exercise Dice
Це проста руханка на кілька хвилин дозволить трішки розімʼятись, перемикнути увагу та вивчити назви вправ. Для гри вам потрібен лише гральний кубик.
Разом з учнями встановіть правила, тобто назву фізичної вправи та кількість повторів, що відповідатимуть певній кількості цяток на кубику. Наприклад:
- 1 dot — 10 pushups;
- 2 dots — 15 jumping jacks;
- 3 dots — 5 burpees.
Після цього хтось з учнів кидає кубик, і весь клас повинен виконати те завдання, про яке домовились. Можливо, не всі виконуватимуть такі вправи охоче, однак, допоки завдання веселе, активне та корисне, мета вважається досягнутою.
Руханки з підлітками
Підлітки можуть бути дещо вередливими, що стосується сумлінного виконання фізичних вправ. Менше з тим, вони завжди охоче замінять нудне вивчення і відпрацювання мовних правил на гру.
Stand Up Spelling
За допомогою цієї активності можна тренувати запам’ятовування чисел або правопис нових слів. Наприклад, можна рахувати всім класом до 20. Завдання полягає в тому, що учні по черзі називають кожну цифру: один встає і каже «one», інший встає і каже «two», потім ще хто-небудь встає і каже «three» і так далі.
Фішка полягає в тому, що учні не повинні вставати й називати цифри один за одним або вказувати, хто повинен встати наступний. Якщо два учні встануть і назвуть цифру одночасно, всі сідають і гра починається знову.
Метою є, звісно, дістатися до 20, без помилок і одночасних дій.
Так само можна грати й зі словами. Краще обирати довгі слова, а для спрощення можна на початкових раундах записувати слова на дошці. У цій варіації замість цифр будуть літери, а метою — всім класом промовити правильно якомога більше слів.
Four Corners
Для цієї гри вам потрібен простір з чотирма кутами та чотирма картками. На картках може бути написано все, що завгодно — нова лексика або граматичні структури.
Вчитель стає посеред кімнати, заплющує очі та рахує до 10. Учні обирають картку та стають біля неї. Коли вчитель долічив, не відкриваючи очей, він називає картку. Учні, які її обрали, вибувають з гри та сідають на місце.
Гра продовжується допоки не залишиться лише один чи два учні, вони й будуть переможцями.
Грати можна знову, а ведучим може бути будь-хто замість вчителя.
Banana Olympics
Це естафета для двох команд з кількома раундами. У кожної команди є свій банан. Вчитель дає завдання, а гравці кожної команди по черзі повинні виконати певну дію. Завдання для раундів можна вигадати самостійно, на кшталт таких:
- Hold the banana under your chin and run to the end of the room and back.
- Put the banana under your armpit and hop on one leg to the other end of the room and back.
- Balance the banana on your head to the end of the room and back.
- Crawl to the end of the room and back with the banana on your back.
- Final round: The team must peel and eat the banana.
Команда, що впорається першою із завданням, виграє раунд. Переможець визначається за підсумком всіх раундів.
Зарядка для дорослих
Інколи дорослі студенти можуть соромитись активно рухатись та проявляти себе. Попіклуйтесь про дружню атмосферу, гарну взаємодію та комфортне навчальне середовище для них. Починайте з простих вправ, аби вони пересвідчились, наскільки це весело та корисно.
Blindfold Directions
Ця гра дозволить змінити звичне навчальне середовище, вивчити напрямки руху, а також навчить студентів довіряти один одному. Можливо, вони з дитинства не робили нічого подібного, тому це може бути незвично, але захопливо.
Влаштуйте в класі смугу перепон. Розділіть студентів на пари. Одному з них завʼяжіть очі, інший буде вказувати шлях за допомогою інструкцій англійською мовою. Спостерігайте та асистуйте за необхідності.
Така активність підійде навіть найсоромʼязливішим студентам.
The Untie Ourselves Game
Коли студенти вже будуть добре знайомі один з одним, влаштуйте, наприклад, такий Warm-up. Клас стає разом посередині, кожен простягає руки у будь-якому напрямку, щоб схопити за руку двох інших студентів.
Далі учасники повинні рухатись узгоджено таким чином обертатись, переступати через руки один одного , аби не розбити ланцюг й утворити в результаті повноцінне коло.
За допомогою цієї гри можна практикувати imperatives, body parts vocabulary, idioms, teamwork та leadership skills.
Вона триває лише 3-5 хвилин та завжди має успіх.
Label the Classroom
Дотепна гра, яка сподобається учням будь-якого віку, включно з дорослими. Вона дозволить відпрацювати назви предметів у класі або розворушити студентів на будь-якому етапі навчання.
Завдання учнів — написати на наліпці назву предмета в класі та прикріпити її до нього.
Робити це потрібно якомога швидше, аби перемогти. Грати можна також і в парах, де один учасник пише назви, а інший бігає по класу та прикріплює наліпки.
За посиланням ви знайдете інші цікаві ідеї активних вправ під час вивчення англійської.
Звісно, руханки та зарядки зручніше проводити в класі, але ви також можете спробувати адаптувати деякі з них і на онлайн-заняттях. Насправді все залежить від ваших учнів. Можливо, дорослі студенти з радістю гратимуть і в дитячі ігри.
Тож не бійтеся експериментувати та обов’язково впроваджуйте активні ігри для кращих результатів у навчанні.
А також покращуйте свій рівень майстерності, отримуючи професійні знання на нашій освітній платформі Grade University. Тут ви знайдете все, що необхідно сучасному викладачу англійської — тематичні матеріали, курси, вебінари, воркшопи та лекції, а також можливість отримати міжнародну кваліфікацію, таку як, наприклад, CELTA.
Дізнавайтесь більше на сайті та долучайтесь до спільноти найкращих!
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)