Найкращі ресурси для підготовки до іспиту для викладачів Cambridge ТКТ

tkt-preparation-resources

Крім перевірки ваших знань з певних напрямів викладання англійської мови, іспит для викладачів ТКТ також підвищує вашу впевненість у собі та покращує кар’єрні перспективи. TKT —  хороший фундамент для тих, хто думає про курс CELTA або планує пізніше здобути Cambridge Delta. Сьогодні ми підготували для вас підбірку корисних ресурсів, що допоможуть підготуватися до TKT.

TKT зосереджується на базових знаннях методики, що необхідні вчителям, які працюють у початковій та середній школах або навчають дорослих у будь-якій країні світу. Якщо ви вирішили скласти цей іспит, вам потрібно буде чітко розуміти його структуру, переглянути всі теми навчальної програми, наприклад, такі як фонологія, навички аудіювання, мотивація студентів, планування уроків, використання мови в класі, методи корекції, а також попрактикуватися на зразках завдань іспиту з попередніх років. Крім того, слід повторити усі терміни зі словника ТКТ, навіть якщо ви готуєтеся лише до одного модуля.

НЕЩОДАВНО МИ ПИСАЛИ ПРО: Cambridge TKT  у запитаннях та відповідях

TKT Cambridge  — перший у світі веб-сайт для викладачів англійської мови та загалом усіх, хто має намір скласти іспит з безкоштовними уроками для підготовки до усіх трьох основних модулів Cambridge Teaching Knowledge Test (TKT). Кожен модуль включає кілька уроків з теоретичними та практичними завданнями. Тут ви також знайдете тести для перевірки своїх знань та блог TKT, у якому можна прочитати статті з різних тем, що стосуються навчання англійської.

TKT Cambridge — однойменна фан-сторінка веб-сайту Facebook, яку веде Ноель Перера, викладач англійської мови та автор уроків. Тут ви можете:

  • слідкуйте за уроками по трьох основних модулях;
  • перевірити свої знання по темах уроків TKT та термінах, які є у словнику TKT;
  • ділитися порадами з викладання, задавати питання та пропонувати навчальні ресурси;
  • взаємодіяти з більш ніж 4000 викладачами, які склали ТКТ у всьому світі.

One Stop English  пропонує матеріали, які допоможуть слухачам підготуватися до трьох модулів іспиту з коротким оглядом із описом цілей, модулів та типів завдань кожного із них. Матеріали TKT охоплюють аспект мовних навичок у розділі “Мова та мовні навички”. Розділ “Передумови до вивчення мови”  присвячується ролі помилок у процесі вивчення мови.  Аспект оцінювання розглядає розділ “Планування та підготовка уроку або циклу уроків ”. Крім того, на сайті є розділ “Вибір та використання ресурсів”,  а також матеріали, що охоплюють аспекти цілей уроку, характеристики учня, управління класом тощо. Ви можете роздрукувати та заповнюватити спеціальні таблиці. Рекомендується також переглядати ваші worksheets впродовж кількох днів після того, як ви “закінчили”, оскільки, напевно, у вас можуть виникати нові ідеї.

TKT Tips — це низка порад від відомого методиста та автора підручників з методики навчання мови Джима Скривенера викладачам, які готуються до ТКТ. У кожній статті Джим Скривенер зосереджується на одному питанні з іспиту та надає всю інформацію, необхідну для відповіді. Ці поради написані на мовному рівні, що відповідає Intermediate, та спрямовані на кандидатів , що готуються до TKT або викладачів-методистів. У статтях висвітлюються такі теми, як планування уроків, стратегії навчання, навчання навичок, ролі вчителя тощо.

На сторінці TKT Sample Tests ви дізнаєтеся як виглядає повноцінний тест та типи питань, які бувають на іспиті ТКТ. Ви можете завантажити зразки завдань для модулів 1, 2, 3 та ресурси для спеціалізованих модулів: CLIL та YL. У всіх попередніх роботах є ключі з правильними відповідями для самоперевірки. На справжньому іспиту TKT буде 80 запитань з множинним вибором.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Guided discovery для навчання граматики

ELT Concourse — безкоштовний ресурс для вчителів англійської мови, студентів, які проходять педпрактику, тренерів та тих, хто вивчає англійську мову. Сайт пропонує безкоштовний курс підготовки до ТКТ. Також тут ви знайдете посібник, в якому пояснюється, що є в іспиті TKT, як це оцінюється та як підготуватися до іспиту. Короткий посібник допоможе вам підготуватися до здачі іспиту з ТКТ. Крім того, на сайті є перелік термінів та понять, корисних для TKT. Завантажте його перед початком роботи та посилайтеся на нього, коли виконуватимете завдання. Сайт має багато лінків до серії кросвордів, перевірки себе на знання ключових термінів, необхідних для TKT. Перед курсом пропонується проходження вікторини, короткий курс мовного аналізу, курс pre-TKT для тих, хто взагалі не має досвіду, курс основ фонематичної транскрипції тощо. 

Foreign Language Teaching Methods  зосереджується на 12 різних аспектах навчання мови, кожний з яких викладає інший інструктор-експерт. На сайті розміщені відеоматеріали з фактичного курсу з методики, який проводився в Техаському університеті в Остіні. Цей ресурс розроблений для використання викладачами іноземних мов як складової навчального курсу або як самостійного курсу. Основна увага приділяється навчанню чотирьох навичок, лексики граматики, способам використання прагматики на уроці та культурі. Він досліджує ефективне навчання мови через розуміння учнів та їх почуттів. У курсі також йде мова про про управління аудиторією та використання технологій, оглядається та пояснюється аспект оцінювання з точки зору викладачів та студентів.

Quizlet – корисний інструмент як для вчителів, так і для учнів, адже тут ви знайдете безліч наборів термінів, які треба знати на ТКТ. Ви можете використовувати наявні або створювати власні під час підготовки до іспиту. У ньому є флеш-картки, режими навчання та гри, які перетворять вашу підготовку на розвагу.

Ми сподіваємось, що поради та ресурси, якими ми поділилися сьогодні, допоможуть вам краще підготуватися до майбутнього іспиту. Якщо ви все ще вагаєтеся щодо піготовки до ТКТ, нагадуємо, що ви можете приєднатися до нашого курсу Online TKT Module 1 Preparation . Матеріали курсу підібрані так, що ви отримаєте повну інформацію по всіх темах, які входять в програму курсу , а також спробуєте виконувати завдання в тому форматі, в якому вони представлені на іспиті. Вам не доведеться шукати матеріали самостійно, а найголовніше — ви отримаєте фідбек від тренера-професіонала, який точно знає що потрібно для успіху на екзамені ТКТ!