За 13 років нашої роботи чимало людей стали випускниками Grade. Наприклад, минулого року близько 4500 студентів закінчили курси англійської в освітньому центрі. А ще 150+ викладачів щороку підвищують кваліфікацію з нами. І з-поміж сотень успішних і талановитих з’являються ті, хто після апгрейду своєї англійської вирішує присвятити їй своє життя більш професійно!
Тож ми вирішили знайомити вас із тими, хто навчається, проходить підготовку до міжнародних іспитів, складає їх та загалом підвищує кваліфікацію у сфері англійської разом із Grade Education Centre!
Одним із таких є Пилип Снєгірьов. Ще у 2018-му він розпочав своє навчання на курсі B2, а вже зараз не лише дійшов до рівня С2, а й склав Кембриджські іспити CAE та СРЕ. Поза цим він готується до проходження однієї з найпопулярніших кваліфікацій для викладачів англійської мови CELTA з дня на день.
Як йому вдалося досягти таких високих результатів у вивченні іноземної мови лише в 19-ть та який він отримав досвід від складання Кембриджських іспитів? Розпитали у самого Пилипа.
Освіта: навчається у Київському коледжі зв'язку, а також в Київській муніципальній академії імені Глієра.
Факт про себе: мріє пожити у Великій Британії.
Чому обрали саме Кембриджський іспит?
Перед тим, як мені потрібно було йти на С1, я доволі довго думав який краще іспит скласти. Авжеж, всім відомо: є 2 круті іспити на підтвердження рівня англійської — це CAE та IELTS.
Я міг би скласти IELTS, але для мене це не було необхідним. Тому що такий сертифікат діє лише два роки, та й потрібен він більше, щоб потрапити у певний університет. Тобто в таких людей є практичний сенс для IELTS, і в них є терміни, коли цей сертифікат буде діяти. Скоріш за все, у цей період всі сили кинуті саме на те, щоб вступити до вишу, і використати цей шанс практично.
Коли ж йдеться про CAE, то в такого сертифіката немає терміну дії, і по факту, ти підтверджуєш свій рівень вже з інших причин, окрім як для вступу. Так вийшло у моєму випадку, тому що я закінчив C1 і С2 курси + CAE підготовку. Грубо кажучи, я витратив півтора року на те, щоб підготувати себе до початку іспиту, і ще я подумав, що це буде хорошим досягненням у 17 років, мати сертифікат C1. Тож я зовсім не шкодую про свій вибір, адже мені однозначно знадобиться такий сертифікат.
Зокрема, коли я буду складати своє резюме з оновленими кваліфікаціями. Наприклад, так буде простіше влаштуватися на роботу, не маючи професійної лінгвістичної, педагогічної або філологічної освіти, як є у моєму випадку. Я підтверджую свій рівень знань не через університетський диплом, а якраз через кваліфікації та сертифікати.
Як готувались до складання Кембриджського іспиту?
Я б сказав, що сам процес підготовки до іспиту на рівень С2 не особливо відрізнявся новизною від підготовки до С1. Ці два іспити дуже схожі за своєю структурою. Єдина принципова різниця — це складність лексики, певні граматичні нововведення, тобто від тебе вже більше вимагають.
Враховуючи все це, я практикувався за спеціальною книгою під час курсу підготовки у Grade. А у вільний час активно прослуховував англійську вимову, це в мене було постійним звичаєм останні кілька років знаходив окремі Кембриджські матеріали, а багато чого мені, та моїм колегам по групі до речі, порадила викладачка нашого курсу, Анна Бас. Наприклад, mock test, які практично ідентичні до живих С2-тестів, виявилися справді дієвими.
Також я повторював усі види письмової частини — це articles, essays, reports, reviews. Тому що коли ти щось пишеш, дуже важливо знати структуру. Базово, я б порадив кожному вивчати всі частини іспиту, досліджуючи досконало його побудову.
Які враження залишилися від складання Кембриджських іспитів?
Розповім цікаву історію щодо цього. Я складав іспит у Німеччині, попередньо забронювавши собі місце більш ніж за місяць. Однак, трапилось так, що я прийшов не на ту адресу, яка мені потрібна. Все тому, що на сайті вказана, на жаль, лише одна адреса, і насправді я дивом встиг добігти за 10 хвилин до правильної точки на карті Мюнхена, яку мені вже підказали на місці.
Якби я прийшов на 5-10 секунд пізніше — все б зірвалось. Адже Кембридж доволі суворий у цьому сенсі: коли інструктор починає читати правила, то вже ніхто не має права приєднуватися до тесту.
Саме тому я всім раджу уважно перевіряти адресу. Навіть якщо там є кілька точок, варто дивитися чи точно це та, яка вам потрібна. Краще приїхати завчасно, щонайменше за пів години до іспиту, щоб не потрапити у подібну ситуацію.
А як щодо структури іспиту? Можливо, порадите на що слід звернути увагу?
Я точно рекомендую не поспішати, все перевірити вдруге, коли ви закінчили роботу, і якщо застрягли на якійсь частині тесту, краще її пропустити. Взагалі наш мозок та пам’ять досить незвичайно влаштовані. Якщо в один момент ви щось не пам’ятаєте, то за 5 хвилин можете згадати цю інформацію повністю, нібито нізвідки. Все тому, що ці знання колись відклались у пам’яті.
Якщо ви витрачаєте на питання понад хвилину — краще перейти на наступне тестове завдання або ж до наступної частини. Зовсім не варто вбиватися над однією маленькою вправою, і забути про інші частини тесту, адже це навіть непрактично і може позбавити вас балу. Є шанс, що врешті-решт ви згадаєте правильну відповідь, якщо справді готувалися.
Маленький дисклеймер: це якщо дійсно вчили. Тобто якщо ви не знаєте конкретно слів, не розумієте завдання, або ж інші моменти, то тут лише інтуїція здатна допомогти. Звісно, не найкраще рішення, тому що вона не завжди дає правильну відповідь, але що поробиш.
Як трапилось так, що вирішили викладати англійську? Адже у вас доволі широкий спектр інтересів
Коли я пішов до технічного коледжу після школи, то зіштовхнувся з дуже слабким рівнем викладання англійської мови. Тому мені потрібно було знайти щось конкретно нове для того, щоб розвинути власну мову. До цього я навчався у спеціалізованій англійській школі, тож відчув брак “підпитки” знань. Так я знайшов Grade, а точніше мій батько і з 2018 року встиг пройти навчання з рівня B2 до C2 та підготувався до СAE та CPE. Фактично, для мене це була єдина можливість вивчати мову.
А ось викладати я почав випадково, адже мої друзі знали, що я добре володію англійською та зверталися періодично до мене за допомогою. Спілкуючись із викладачем, Christopher Reese я зрозумів, що у мене є потенціал стати хорошим tutor. Саме він мені порадив у першу чергу скласти C2, довести до кінцевої точки цей рівень, а потім перейти до CELTA, тому що, за його словами, після цього курсу люди абсолютно змінюються. Мовляв, вони думають по-іншому, у них по-іншому систематизовані знання, інше усвідомлення нового матеріалу, вони по-іншому навчають та сприймають інформацію.
Відтак, з моменту, як почув про CELTA, одразу хотів записатися. Я зробив невеликий research і таки зрозумів, що це справді те, що мені потрібно. Те, що мене прокачає.
Які очікування перед проходженням CELTA?
Я б не сказав, що є певна самоціль, коли йдеться про CELTA. Однак, я впевнений, у мене точно покращаться після курсу навички роботи у класі, подачі інформації та її структурування. Знову ж таки, можна багато чого знати, але це не означає вміти подати цю інформацію студентам у зрозумілій формі.
Тобто коли ти багато чого знаєш і не вмієш це пояснити простою мовою, то в тебе, мабуть, повинні виникнути питання: а чи дійсно я це добре знаю? Можливо, не на такому високому рівні, як хотілося б? Початково я належав саме до тієї категорії людей, які знали більше, аніж могли викласти.
Я також звернув увагу, що цю кваліфікацію складніше отримати, вона дає кращий результат, курс триває довше та, відповідно, є дорожчим. Загалом, вона цінується значно більше. Звісно, для викладачів CELTA — це великий плюс, як і будь-які Кембриджські сертифікати. Я зрозумів, що це буде мені корисно як в технічному плані, адже я зможу нарешті зрозуміти як правильно пояснювати та структурувати інформацію для себе та своїх студентів, так і в контексті працевлаштування.
Чи маєте орієнтирів серед викладачів?
Серед не носіїв мови є такий, його звуть Кирило Макашов — викладач англійської мови в Instagram. Він має доволі довгу історію, пов’язану з англійською. За освітою він артист балету, який багато років їздив по світу на круїзному лайнері. Там була переважно англійська мова, таким чином він і випрацював собі шикарну британську вимову. Як на мене, для non-native це найкращий акцент, який лише може бути! Навіть якщо він далі буде жити у Великій Британії, то я думаю, кращим його акцент вже не стане, тому що він досягнув вже максимального рівня. Я бував на вебінарах Кирила, він дійсно багато чого знає і вміє відмінно пояснити.
Взагалі, як на мене, дуже важливо мати правильний акцент. Тому що дуже розчаровує, коли інші викладачі у соцмережах, можливо, й просувають нову цікаву інформацію, але, в силу свого нерозвиненого акценту, на жаль, лише дезінформують людей.
Так ця нова цікава інформація, яку вони хотіли презентувати іншим, йде в небуття, адже люди неправильно вимовляють слова, а їх не можуть зрозуміти native speakers, за чим слідує насправді велика кількість проблем. Тож краще підходити до кожного аспекту мови бережно, щоб не вводити в оману своїх студентів.
І наостанок, чи потрібно викладачу розвивати власний бренд?
Важливо розуміти, що з кожним роком з’являється все більше інформації в інтернеті, все більше молодих, навіть недосвідчених викладачів, які по-новому підходять до викладання. Більше молодих людей означає більше новизни й, мабуть, більше цікавих методів до підходу викладання.
Тобто так само ми ставимо перед собою питання: Чи потрібно розвиватися викладачу? Звісно! Оскільки з часом ти починаєш розуміти, що твоїх знань не вистачає, твої учні стають кращими, а їм потрібно все більше складної та актуальної інформації. Тож тобі просто необхідно рости разом зі своїми студентами.
Я сам бачив чимало випадків, коли радянські викладачі у певний момент зупиняються у своєму розвитку, адже вважають, що досягли максимального рівня, у той момент, коли в них насправді дуже багато пробоїв, про які вони навіть не здогадуються. Відповідно подібні проблеми з’являються і в їхніх учнів. А уявімо, якщо хтось із них також стане викладачем, і взагалі утвориться замкнене коло.
Якщо ти розвиваєшся не лише як професіонал, а й показуєш себе людям, просуваєш свій бренд, то є ймовірність, що інші захочуть скористатися твоїми послугами. Ти показуєш як досягнув такого рівня і готовий допомагати іншим здобувати нові знання.
Арифметика доволі проста: більше підписників, більше переглядів, більше лайків — показник того, що все більше людей погоджуються з тим, що ти заслуговуєш бути цікавим ширшій аудиторії. Те, що люди звертають увагу на твою персону і є індикатором того, що вони тобі довіряють!
Коментарі
Цікаве інтерв’ю !!! Гордий за свого внука !!! Порадував, молодець !??
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)