Компанія Grade Education Centre народилась та виросла у середмісті Києва. І саме сьогодні вона святкує свій 14 День народження.
Тому ми вирішили відхилити завісу історії бренду: розказати чого команда досягла за 14 років, дізнатись більше про те, як змінювалась освіта в Україні та як на це повпливав наш освітній центр.
Для цього ми поспілкувалися зі співзасновником та СЕО компанії, Олексієм Зінченком, який розповів 14 важливих фактів про Grade. Поїхали!
Ідея в тому, що у нас не було жодної ідеї
Історична будівля на Ярославовому Валу 13/2Б стала місцем народження компанії. Спочатку в Олексія був інший бізнес — рекламна агенція, але майже випадково зʼявилась можливість отримати ліцензію на проведення іспитів TOEFL. Для цього потрібно було небагато, і тому він вирішив ризикнути.
Позичив гроші, купив старенькі компʼютери, найпростіші стільці та столи, які ми збирали разом з другом.
Коли мій друг збирав їх — випадково зробив дірки в ламінаті. Так ми й жили з ними десь 10 років до капітального ремонту. З цього починався Grade.
Компанія почала розвиватись, стартували курси з підготовки до TOEFL, далі зʼявилась можливість готувати охочих до IELTS. Так поступово список доступних тестів ставав дедалі більшим.
Grade — випадковий варіант, що залишився з нами надовго
Назва компанії змінювалась багато разів. Ми були “The Times” певний час, потім було ще з десяток різних варіантів, але всі вони були неідеальними, не зображали суті компанії й банально не припадали до душі.
Назву «Grade» придумала Марина Гордієнко. Вона займалась певний час неймінгом і тому відповідала за нашу назву.
Марина просто перебирала різні варіанти та в якийсь момент згадала слово «grade». Я відразу зрозумів — це воно! І по сенсу, і по внутрішніх відчуттях — назва водночас була геніальною та простою. Я зрозумів, що така назва з нами надовго.
Grade — якість, ступінь, рівень, оцінка. Перевірене часом англійське слово, в яке команда вклала новий сенс.
Марина Гордієнко, Co-Founder, Operations Director у Grade Education Centre, та Олексій Зінченко, Co-Founder, СЕО компанії
22 роки та 4000$
Олексію було 22 роки на момент заснування компанії. Стартовий капітал центру дорівнював 4000 доларів, а велике бажання створювати щось корисне та змінювати цей світ підштовхувало рухатися вперед.
Цей бізнес зʼявився всупереч, а не завдяки. Я багато чого не знав та не розумів, але в мене було велике бажання працювати. Тому я вчився, отримував досвід і знову вчився.
У результаті низка випадковостей призвела до початку цієї великої історії, а наполеглива праця — до успіху та розвитку в процесі.
Ліцензія Кембриджу і технологічний підхід
Зростання та розвиток — це, перш за все, дії, тож ми почали писати у Кембридж, аби отримати їхню ліцензію.
Офіційний представник після перевірки та розмови з нами виказав схвальне рішення. Насправді — не дивно, адже ми були тими, хто хотів перевести іспити з паперового формату в електронний, і, як не дивно, в Кембриджі хотіли того ж!
У нас як раз була можливість проводити такі екзамени, адже ми мали за плечима великий досвід проведення TOEFL, а також поступово розширювали та модернізували свої компʼютерні аудиторії.
Ми були першими, хто не тільки якісно, а й технологічно почав проводити Кембриджські іспити в Україні. До цього ніхто так робив, адже існували виключно паперові варіанти.
Представник із Кембриджу побачив у нас потенціал і, як виявилось, не дарма.
На чиїх плечах зростав Grade
Починався Grade з чотирьох людей, але з часом ми виросли до 120 співробітників різних відділів, що злагоджено функціонують, аби клієнти здобували якісну освіту, отримували постійну підтримку та відповіді на будь-які запитання.
Викладачі, академічні директори, менеджери по роботі з клієнтами, працівники відділу маркетингу, IT-департамент та технічний персонал — всі вони працюють та рухають цю компанію вперед.
Найдовше, з дня заснування компанії, тобто 14 років, працює Андрій Пігарєв — сертифікований викладач CAE, CPE, TOEFL, IELTS, TKT, CELTA, DELTA англійської мови та тренер курсів CELTA, Cambridge Train the trainer, інструктор IELTS, екзаменатор міжнародних іспитів з англійської мови.
Це фантастична людина і неймовірний професіонал. Таких фахівців в Україні дуже мало.
Він з нами пройшов шлях від звичайного викладача до CELTA-тренера. Це практично найвище досягнення у викладацькій кар'єрі. Я пишаюся, що він працює з нами.
З одного кабінету ми виросли до окремої будівлі
Перший кабінет був також тут, в історичному центрі міста, за адресою Ярославів Вал 13/2Б, з нього почався цей шлях. Олексій розповідає про район, в якому розташована будівля, з величезною любовʼю й теплом. Адже за 14 років Grade Education Centre поступово розширювався, займаючи кабінет за кабінетом, і врешті-решт став цілою будівлею в серці Києва.
У нас був експеримент з відкриттям ще 3 додаткових офісів у різних районах Києва, але цей досвід не був успішним, і ми вирішили залишитися тут, у нашому головному та єдиному офісі.
Особисто я дуже сильно люблю цей район, це фантастичне місце.
Команда Grade щодня вже 14 років поспіль продовжує рости та розвиватись саме в цьому офісі, що вже став місцем, наповненим теплими спогадами не лише з робочих буднів, а й зі спільних свят.
Цінності, команда, професіоналізм — три кити, які тримають компанію
Ці три складові допомогли нам побудувати компанію.
- Цінності — те, що нас обʼєднує, те, що кожен клієнт звернувшись до нас може відчути на собі.
- Команда — однодумці та професіонали, що мають реальну експертизу та здатні надати ті послуги, про які ми заявляємо.
- Професіоналізм — те, що допомагає нам відрізнятись, розвиватись.
Для Grade важливо не тільки не втрачати якість, а й постійно розвиватись і не на словах, а в дії.
Команда та професіоналізм допомагають нам застосовувати світовий досвід у сфері викладацької діяльності, впроваджувати нові техніки та підходи до викладання та вивчення англійської, а цінності — обʼєднують нас та спрямовують до спільної цілі.
Ми — про цінності, команду, і це не перебільшення.
Коли почалася війна, у мене вдома жили 10 колег, я думаю, це красномовно говорить про наше ставлення один до одного. Я справді вважаю, що ми — сім'я.
Звісно ж, професіоналізм також важливий фактор. Адже якби ми не були професіоналами, не росли й не докладали зусиль для розвитку, ми б не досягли всього того, що в нас є зараз!
Що цінують співробітники? Довіра & чесність
Команда, що працює в Grade — не просто випадково зібрані люди.
У нас недостатньо мати просто хороші скіли та бути профі, нам також важливо, щоб людина була нашим однодумцем. Нам комфортно працювати з тими, з ким хочеться спілкуватися й поза стінами офісу.
Крім того, для нас дуже важлива чесність та відкритість. Це те, на чому засновані всі наші комунікації, як з колегами, так і з клієнтами.
Прозоре спілкування та щирість вирішують безліч проблем, створюють здорову атмосферу в колективі та запобігають непорозумінням. Для нас важливо вміти визнавати свої помилки, говорити про проблеми та невдачі — це і є чесність та повага одне до одного в глобальному розумінні.
Саме прихильність до таких цінностей і обʼєднує всіх грейдівців.
Найбільше досягнення — люди
Одним із найважливіших досягнень для нас стали умови, що дозволяють кожному зростати професійно. Саме через це в компанії багато співробітників, які працюють з нами 5 і більше років.
Це стало можливим завдяки відкритим діалогам, ініціативності команди, атмосфері взаємодії та підтримки в колективі.
Я вважаю це великим досягненням, тому що в сучасному світі люди часто змінюють місце роботи. Проте, ми надаємо всі інструменти та ресурси для розвитку. Для нас важливо створити умови, за яких людина не захоче змінювати місце роботи.
Виклики та рішення
Звісно, як і для більшості, головними несподіваними викликами для Grade стали пандемія та повномасштабне вторгнення росії в Україну у лютому 2022 року. І все-таки компанія пройшла ці випробування гідно, адже зберегла найважливіше — команду.
Головне досягнення — і в пандемію, і у війну ми зберегли колектив, не вдавшись до звільнень і скорочень. Це було складно, але важкі рішення у критичних ситуаціях демонструють які у нас насправді цінності.
Я відчував особисту відповідальність за колектив, за компанію та дуже зрадів, коли колеги підтримали моє рішення. Ми впорались гідно.
Як це — запустити проєкт під час повномасштабного вторгнення?
Не встигли ми оговтались від першого шоку повномасштабної війни в Україні, як почали працювати над Grade University — міжнародною платформою для вчителів англійської. Співробітники практично створювали проєкт у бомбосховищах, що має глобально змінити освіту і підхід до неї.
Що це, як не справжня незламність українського народу?
Ми реалізували та запустили великий міжнародний проєкт Grade University.
І поки всі намагалися зрозуміти як і що робити — ми просто працювали, без перебільшень, у підвалах. Так і зробили ще один важливий крок до великої мети.
План максимум: масштабування
Плани Grade має грандіозні — зробити так, щоб нашим продуктом користувались по всьому світу.
Наразі пріоритетним для нас є напрямок Teacher Training, адже маємо величезну експертизу в цьому. Саме тому з’явився наш новий проєкт, що покликаний вивести сферу викладання на якісно новий рівень.
Моя велика мрія, враховуючи, що ми досягли високих результатів в Україні, вивести компанію на міжнародний рівень.
Це складний і довгий шлях, але 14 років тому все починалось лише з комп'ютерів та столів. Тож все можливо!
Місія здійсненна: змінити підхід до освіти в Україні
Україна має великий потенціал, хороших спеціалістів, але скоріше всупереч, а не завдяки шкільній освіті. Адже лише в останні роки почали зʼявлятись істотні зміни на цій арені.
Мета Grade Education Centre — змінити парадигму української освіти. Зробити так, щоб хороші та професійні вчителі були всюди, могли дати хорошу базу знань та допомогти учням полюбити навчання.
Ми хочемо бачити Україну двомовною країною, де кожен освічений громадянин за замовчуванням знає англійську мову на високому рівні.
Для нас важливо, аби люди отримували дійсно глибокі знання та, оплачуючи освітню послугу, отримувала її якісно, в повному обсязі.
Дивовижні зміни та можливості для молоді
За ті 14 років, що ми існуємо на українському ринку, сфера освіти неймовірно змінилась.
Олексій згадує свою молодість: у відкритому доступі інформації недостатньо, заклади освіти працюють за старими, ще радянськими, стандартам, курсів чи шкіл для навчання поза університетом критично мало, а їхній рівень — далеко не найкращий.
Проте, відбулись позитивні зрушення, ми переймали досвід інших країн, на ринку зʼявлялось все більше компаній, що надають освітні послуги, інтернет-ресурси також розвивались і в результаті — охочі отримати хорошу практичну освіту отримали безліч можливостей це зробити.
Зараз у молоді багато можливостей здобути освіту поза класичними навчальними закладами. За помірну вартість будь-хто може здобути професію за пів року та піти працювати.
Крім цього, молодь має необмежений доступ до інформації в мережі з усіх ресурсів світу абсолютно безплатно. Просто бери та навчайся! Це змінило сферу освіти докорінно й це дуже крутий тренд, я б хотів, щоб так продовжувалось надалі.
Тож залишайтесь з нами на шляху до професійної досконалості та памʼятайте:
Grade — is great!
Дякуємо всім, хто обрав нас. Не забудьте написати у коментарях свої привітання!
Коментарі
Щиро вітаю! Ви чудові! Дякую за ваші знання та натхнення для нас, вчителів!
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)