Як допомогти дитині легко вивчати англійську вдома?

learning

У зв’язку із закриттям шкіл на карантин, батьків по всьому світу хвилює питання — як можна допомогти своїй дитині вчити англійську мову вдома? Тому ми приберегли для вас цікаві поради, які допоможуть вам зрозуміти з чого розпочати, як підібрати методику та організувати навчальний процес.

  • Регулярна практика найкраще підходить для вивчення мови, тому, якщо у вас є можливість постарайтеся вчити англійську маленькими порціями й кілька разів в день. Однак, якщо ваша дитина отримує задоволення від самостійної роботи, нехай вона контролює час своєї діяльності.
  • Спробуйте додати англійську мову у ваш звичайний, повсякденний розпорядок дня. Практикуйте мову в реальних ситуаціях.

Поповнюйте словниковий запас на тему clothes, коли одягаєтеся. Спробуйте виконувати фізичні вправи англійською мовою. Тренуйте лексику на тему їжі і напоїв, коли готуєте, їсте і робите списки покупок. Практикуйтеся в днях тижня і годинах, коли складаєте план на день.Співайте й танцюйте під пісні англійською мовою, дивіться англомовні мультфільми та грайте в настільні ігри англійською. А коли читаєте казки на ніч, спробуйте додати одну англійську казку.

Оскільки батьки часто зайняті, виконуючи безліч різних обов’язків, важливо знайти той баланс, який буде працювати на вашу сім’ю.

Вчителі в школі готуються до уроків, які розраховані на цілий клас. Навчаючись вдома, ви маєте більше свободи зосередитися на улюблених інтересах і заняттях вашої дитини. Адже учні досягають більшого, коли їм подобається навчання, коли воно цікаве  і змістовне.

learning

  • Спробуйте відповісти собі на запитання: 

Що ваша дитина любить робити у вільний час? Малювати? Грати на вулиці? Готувати? Читати історії? Танцювати? Розв’язувати головоломки? — А тепер займіться улюбленою справою англійською мовою.

Ваша дитина більш продуктивним в певний час? Вранці або після обіду? Після фізичних вправ? Після перекусу? Щопонеділка і щовівторка або пізніше? — Виберіть найкращий час, щоб взяти на себе найскладнішу роботу!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим зайняти дитину вдома на карантині

Як ваша дитина любить отримувати інформацію? Дивитися / слухати пояснення? Читати інструкції? Дивитись на візуальні підказки, такі як картинки чи схеми? — Запишіть, що працює найкраще.

Чи подобається вашій дитині робити свій власний вибір в процесі навчання? Або вона вважає за краще робити вибір разом? — Не забувайте запитувати про нові ідеї та заохочувати в процесі самостійного вивчення.

  • Попросіть дитину прикинутися старшим викладачем і створити свій власний “розпорядок дня, про який він мріє”. Нехай сам обирає, як його провести: намалювати плакат чи зняти відеоролик, зробити альбом або написати повідомлення в блозі.
  • Заохочуйте його, коли він проявляє відповідальність за власне навчання, і хваліть його за його зусилля. Це допоможе зміцнити впевненість вашої дитини і віру у власні здібності.
  • Ви навіть можете попросити дитину взяти на себе відповідальність за навчання іншого члена сім’ї англійської мови. Чи знаєте ви, що викладання комусь іншому — один з кращих способів навчання?
  • Якщо у вашої дитини виникли проблеми, не поспішайте допомагати йому з відповідями. Іноді дитині просто потрібно деякий час, щоб впоратися з цією проблемою самостійно. Запропонуйте використати словник, заглянути у підручник чи скористатися інтернетом. 

Також нагадаємо, що відтепер навіть діти можуть отримати свій перший Кембриджський сертифікат, що визнається в усьому світі. Для цього існує спеціальна лінійка іспитів від Cambridge Assessment English — Young Learners Exams, створена для дітей 7-12 років для мотивації учнів початкової та середньої шкіл вивчати англійську мову та вдосконалювати свої навички. 

Якщо ви бажаєте, щоб ваша дитина отримала Кембриджський сертифікат, реєструйтеся на іспит YLE за посиланням.