Стрес під час проходження курсу CELTA – не вигадка, і рано чи пізно трапляється з кожним кандидатом. У когось він сильний, у когось проявляється по-іншому. А для тих, хто тільки збирається навчатися, слова “CELTA” та “стрес” – синоніми. Сьогодні ми зібрали для вас поради, що допоможуть уникнути потрясінь та вигорання, і допоможуть зберегти холодний розум на шляху до отримання найбажанішої викладацької кваліфікації у світі. Це лайфхаки, які допомогли мені та багатьом іншим успішним кандидатам.
У правильному місці і в правильний час
Раніше ми вже розповідали де найкраще проходити курс CELTA та чи існує ідеальний препцентр. Тож крім місця навчання величезне значення має коли саме ви будете здобувати омріяну кваліфікацію. На CELTA потрібно бути максимально зосередженим. Тому, якщо ви хворієте чи видужуєте, розлучаєтеся чи чекаєте на поповнення в родині, краще відкладіть навчання.
Не намагайтеся винайти колесо
CELTA – це початкова кваліфікація для викладачів англійської. Тож ніхто не вимагатиме від вас максимум креативу. Не витрачайте свій час на те, щоб знайти чи придумати нові активності чи створити нові матеріали. Ваше завдання – планувати прості, але ефективні уроки, використовуючи або адаптовуючи матеріали, які вам надають тренери.
Пам’ятаю, як під час планування свого другого уроку я витратила кілька годин на те, щоб придумати lead-in, який має тривати 5-7 хвилин. Це була величезна помилка, адже сил та часу на планування основної частини уроку залишилося обмаль, і я не спала до ранку. Відповідно, цілий наступний день був важким, бо енергії для спілкування зі студентами та сприймання теоретичних інпутів майже не було.
Здоров’я на першому місці
Запорукою гарного самопочуття є сон та фізична активність. Ви маєте бути у гарній формі та у доброму гуморі під час навчання, а, отже, хворіти не рекомендується. Подбайте про те, щоб достатньо спати та нормально харчуватися. Втім це не означає, що ви маєте стояти біля плити. Попросіть когось із рідних на час проходження курсу готувати для вас, або ж розгляньте варіант доставки. Те ж саме стосується і фізичної форми. Під час CELTA не варто кидати тренування у спортзалі чи пробіжки. Робіть це регулярно, але скоротіть час, який витрачаєте на це або кількість тренувань. У вихідні багато гуляйте на свіжому повітрі, або ж виходьте на прогулянки перед сном впродовж тижня.
Коли я проходила CELTA full-time, ми з одногрупниками старалися вийти з препцентру кудись на обід, щоб хоч трохи відволіктися від навчання. А потім поверталися на теоретичні інпути зі свіжими головами.
Не соромтеся ставити питання та просити про допомогу
Якщо ви у чомусь не впевнені, коли плануєте урок, не соромтеся запитати у тренерів що вони думають. Зазвичай вони охоче допомагають і підтримують ідеї, що допомагають досягти цілей уроку. Навіть якщо вони дуже прості чи навпаки вкрай креативні. Розмова з тренером також допоможе уникнути занепокоєння, адже ви ділитимитеся ідеями з людиною, яка спостерігатиме за вашою викладацькою практикою.
Спілкуйтеся з одногрупниками. По-перше, так ви зможете відволіктися від постійного хвилювання за власний план уроку. По-друге, під час обговорення чужих уроків ви можете отримати несподівані рішення та ідеї для своїх. По-третє, це дасть вам відчуття, що ви не самі.
Вчіться на помилках
Пам’ятаю, як я та мої одногрупники отримали свої перші фідбеки від тренера та одне від одного. Ми ладні були повбивати один одного, гримнути дверима та більше ніколи не повертатися туди, де хтось посмів розкритикувати наші “ідеальні” уроки. Тепер згадую це з посмішкою.
Як би важко ви не працювали, щось може піти не за планом. Але ж якби ви все вміли робити, то, мабуть, вас би не було на курсі? Якщо вже так сталося, то варто пам’ятати, що помилки для того, щоб навчитися. Під час фідбек-сесій з тренерами та одногрупниками не потрібно наїжачуватися та захищатися, а навпаки, разом постаратися зрозуміти що пішло не так та чому. А потім докласти певних зусиль для того, щоб ці помилки не повторювалися у наступних уроках.
Підтримуйте порядок
Під час курсу доведеться багато нотувати та у вас назбирається чимало матеріалів. У цих стосах інформації дуже легко загубитися. Тому варто подбати про те, щоб усі папери та електронні документи мали своє місце.
Перед планування уроку завжди читайте фідбек тренера. Це допоможе покращити навички планування та попрацювати над проблемними місцями.
Якщо ви хвилюєтеся через те, що не можете запам’ятати що за чим потрібно робити на уроці, роздрукуйте для себе план та зробіть відповідні позначки кольоровими хайлайтерами. Або ж напишіть кожен наступний крок на кольорових флешкартках та тримайте їх у руках.
Також, пам’ятаю, як на початку курсу у всіх була проблема з таймінгом уроків. Ми малювали собі таблички з написами 15, 10 та 5 і просили одне одного піднімати табличку, коли залишалося 15, 10 та 5 хвилин до кінця уроку відповідно. Це дуже допомагало, і згодом всі навчилися усе встигати.
І хоч ці поради можуть видатися занадто простими, під час курсу вони дуже знадобляться та справді допоможуть вистояти до кінця. Тож без паніки, і тільки вперед!
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)