Як підготуватися до Delta Module Two?

Delta M2

Delta Module Two – це практичний курс, який обов’язково потрібно проходити у авторизованому центрі Cambridge Assessment English. Зазвичай навчання відбувається раз чи двічі на рік, а з 2020 року курс Delta можна пройти онлайн. 

Вимоги до кандидатів досить високі, навчання інтенсивне та досить коштовне, тому краще готуватися до курсу заздалегідь, щоб мати змогу зосередитися на вивченні чогось нового, а не очевидних речей, які ви б вже мали знати. Попередня підготовка також дозволить присвятити більше часу ретельному аналізу, плануванню занять та виконанню письмових завдань, експериментуванню, а також власному розвитку як викладача впродовж курсу. Що зробити в першу чергу аби впевнено почуватися під час навчання?

Відпочиньте як слід

Як би дивно це не звучало, Delta – надзвичайно інтенсивний курс. Ви навіть не уявляєте скільки вам доведеться читати та писати. Якщо ви не наберетеся сил перед проходженням курсу, можете пошкодувати пізніше. Delta вимагає надзвичайної самоорганізованості та зосередженості. Самі завдання, можливо, і не важкі, просто вам доведеться виконувати дуже багато різних штук за дуже короткий час. Після чого майже не залишається часу на підготовку уроків та виконання письмових завдань. Краще навчитися керувати своїм часом до початку курсу.

Читайте 

Якщо ви готувалися чи складали іспит Delta Module One, ви вже мали змогу ознайомитися з деякими чудовими книгами про ELT. Якщо це було давно, почніть із більш загальних посібників, які введуть вас у курс справи. Ви не тільки підготуєтеся до курсу, але й орієнтуватиметеся в книжках, до яких вам однозначно  доведеться повертатися під час навчання. Але часу буде обмаль, тому чим більше ви зробите наперед, тим краще.
Для початку перегляньте наступних авторів: 

  • Teaching and Learning in the Language Classroom (Tricia Hedge)
  • An A-Z of ELT (Scott Thornbury)
  • About Language (Scott Thornbury)
  • The English Verb (Michael Lewis)
  • Sound Foundations(Adrian Underhill)
  • How Languages are Learned (Patsy M. lightbrown & Nina Spade)
  • The practice of English language teaching (Jeremy Harmer)

Також скористайтеся Delta Module Two Reading List від Кембриджу. Щоправда він досить довгий, оскільки включає всі теми курсу. Центри підготовки, як правило, рекомендують свої переліки літератури. Якщо ви ще не проходили співбесіду, почніть з найпростішого.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навіщо потрібні пробні іспити з англійської мови?

How to get ready for Delta Module 2

Ознайомтеся з офіційними матеріалами від Кембриджу

На сайті Cambridge English є необхідна інформація по всіх модулях. Вам потрібні будуть syllabus та handbook. Коли ви їх читатимете, робіть нотатки з огляду на те, що для вас відоме, а що ні, що буде важчим чи легшим, найбільш цікавим чи найкориснішим, що для вас зрозуміло, а що не дуже. Можливо, доведеться прочитати їх кілька разів, оскільки вони досить інформативні.

Прочитання силабусу та хендбуку допоможе вам чітко зрозуміти:

  • які саме розділи ELT вам буде найбільш цікаво вивчати під час курсу;
  • про що ви знаєте найменше, або зовсім не знаєте;
  • на чому ви зосередите свої LSAs (Language Systems/Skills Assignments) та інші завдання. 

І якщо ви так і не визначилися з якої книги почати читання, після цього кроку, вам буде легше вибрати літературу для підготовки до курсу.

Підтягніть свою англійську

Задовго до того як подавати заявку на курс, впевніться, що ви володієте англійською на досить високому рівні. Мінімальний рівень  – С1 за шкалою CEFR. Втім цього може бути недостатньо. Кембридж говорить, що ви маєте бути впевнені, що “your English is good enough to teach at a range of levels”. Тобто потрібно знати як мову , так і про мову. 

Крім того, ще однією з вимог до кандидатів є наявність якісного досвіду викладання англійської у різноманітних контекстах. Перш ніж наважитися на Delta, ви повинні відчути, що більше не впізнаєте того “незграбного” та “недосвідченого” тічера, яким ви були наприкінці курсу CELTA. Доречі, наявність сертифікату CELTA – теж одна із вимог. Втім, все залежить від кандидата та його досвіду і знань. У деяких випадках сертифікат не обов’язковий. 

Для того, щоб бути у формі у період між CELTA та Delta, підготуйтеся та складіть один із міжнародних іспитів, наприклад, CAE чи CPE.

Визначіться з чотирма аспектами, на яких ви зосередите свої LSAs.

Під час Delta Module Two вам потрібно буде провести 4 заняття, за якими будуть спостерігати (LSAs). Вони поділяються на systems та skills. Перші включають граматику, лексику, фонологію та аналіз дискурсу. Інші: читання, письмо, аудіювання та говоріння.  

Ваші чотири заняття включають два заняття по systems та два по skills, одне з яких має бути рецептивним (listening/reading),  інше – продуктивним (speaking/ writing). Для того, щоб пройти курси, потрібно здати щонайменше 2 уроки – один по systems та один по skills. При цьому не можна повторюватися. Наприклад, якщо ви вже зосереджували одне LSA на лексиці, то більше цього робити не можна.

Якщо у вас є хоча б приблизне уявлення про чотири напрямки, які ви хотіли б дослідити, ви можете почати читати деякі найважливіші книги з цих областей.

Важливо: проконсультуйтеся зі своїм центром, перш ніж вибрати. Можливо, вони встановили власні правила щодо того, на яких аспектах потрібно буде зосередитися.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Один день із життя тренера CELTA

How to get ready for Delta Module 2

Вивчіть фонемні символи

…якщо ви не зробили це до цього часу. Знання фонем потрібне для іспиту Delta Module 1, інакше ви провалите одне із завдань. Втім, вони знадобляться вам і на різних етапах Module 2 та Module 3. Навіть, якщо ви ніколи не використовуєте їх на уроках, чи не бажаєте їх вчити, це потрібно зробити. 

Якщо ви не вмієте адекватно транскрибувати те, що ви чуєте, і те, що ви маєте намір викладати та досліджувати, у вас можуть виникнути труднощі, адже ви не зможете правильно проаналізувати розмовну мову або, можливо, добре її навчити.

Досить цікавим є блог Едріана Андерхілла, Adrian’s Pron Chart Blog, де він розповідає про фонеми англійської мови. 

Спостерігайте як навчають інші викладачі

Абсолютний мінімум, який встановив Кембридж, полягає в тому, що ви маєте спостерігати за іншими викладачами протягом 10 годин. На деяких курсах ці спостереження відбуватимуться під час курсу, на інших – від вас очікують, що ви самі їх влаштуєте. Деякі курси також мають доступ до відеозаписів занять, і їх можна використовувати протягом цих годин.

Ви заощадите багато часу та енергії, якщо зможете провести спостереження за іншими викладачами до початку курсу та зберегти записи про те, що ви зробили.

Зокрема, намагайтеся спостерігати за викладачами, які навчають на рівнях, з якими ви менш знайомі, і використовуючи не такі підходи, якими користуєтесь ви. Однією з цілей курсу Delta є змусити вас переглянути власні переконання щодо викладання у світлі вашого досвіду та читання. Спостереження за іншими стає хорошим стимулом для роздумів.

Зараз також вдалий час, особливо якщо за вами регулярно (або ніколи) не спостерігали, щоб звикнути до відчуття, що інші люди у вашому класі спостерігають за тим, що відбувається.

Для деяких колег, які викладають в організаціях, де постійна підтримка та спостереження не є головними пріоритетами, спостереження стає справжнім шоком. Підготуйтеся, щоб це не трапилося з вами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 міфів про диплом для викладачів англійської Cambridge Delta