Перевіряти чи не перевіряти — от у чому питання? Викладачі точно знають, що іноді кмітливі учні вдаються до хитрощів, списування та допомоги інтернет-ресурсів. Виявляти пряме копіювання шматків або цілого тексту зі всесвітньої мережі допомагають застосунки та програми антиплагіату.
Однак, частина викладачів не перевіряє кожну роботу — чи то через відсутність хорошого інструменту, чи то через брак часу, а можливо, через високий рівень довіри до студентів.
Проте, перевірка роботи на плагіат — важливий пункт в оцінюванні й ось чому:
- забезпечити академічну доброчесність необхідно для якісного та чесного навчання всіх учнів;
- варто заохочувати до оригінального, критичного та врешті-решт власного мислення, яке необхідне для розвитку учнів;
- необхідно запобігати завищенню оцінок, які можуть негативно повпливати на рейтинг навчального закладу і сприяти небажаним проблемам для самого вчителя.
Отож, перевіряти роботи на присутність плагіату все ж варто, але як? Дізнаємось в цьому блозі, де ми зібрали 9 кращих ресурсів для перевірки письмових робіт!
Unichek
Unicheck — це ціле програмне забезпечення, що допоможе виявити плагіат освітянам та студентам. Очевидною перевагою unichek є можливість встановити розширення для перевірки прямо в Google Документах або в програмах з пакета Office 365.
Крім того, в unichek:
- зручний та зрозумілий дизайн документів,
- результати перевірок зберігаються в особистому кабінеті користувача,
- а при виявленні плагіату всі джерела, з яких, ймовірно, взята інформація, виділяються кольором та зручно розташовуються на «мапі» документу.
Такий підхід спрощує перевірку великих обсягів робіт, а також дає можливість самостійно впевнитись в тому, звідки взята інформація.
Ця програма показує:
- відсоток унікальності та плагіату,
- можливі джерела інформації з інтернету та вашої особистої бібліотеки документів,
- відсоток цитувань та їхні джерела,
- можливий референс тексту, який ви перевіряєте.
Після перевірки результат можна зберегти в PDF-файлі або переглядати онлайн в кабінеті, коли це буде зручно.
Однак, сервіс платний: пакет на 50 сторінок коштує 10$, на 100 сторінок — 15$. Ціни на більшу кількість сторінок можна побачити на сайті.
Copywritely
Цей ресурс добре підійде не лише для перевірки на плагіат, а й на граматичні помилки. Крім того, в результаті кожної перевірки можна побачити:
- частовживані слова,
- речення, які потребують доопрацювання
- та кількість «води» — фраз, які не мають вагомого сенсу.
Copywritely показує відсоток унікальності, підкреслює червоним плагіат та надає ймовірні джерела, звідки була взята інформація. Також, цей ресурс дає змогу коригувати текст прямо у вікні перевірки та бачити покращення унікальності.
Додатково можна перевірити читабельність тексту.
Ресурс платний: 50 сторінок/місяць — 29$. Є безплатна демоверсія, тож можете особисто переконатись у доцільності використання цього інструменту.
Check plagiarism
Безплатний ресурс для перевірки на плагіат, який дозволяє дізнатись скільки відсотків унікальності в письмовій роботі, а також які джерела інформації, якщо буде виявлений плагіат.
Переваги ресурсу:
- швидка перевірка,
- можливість завантажити файл або кілька файлів на паралельну перевірку,
- автоматичний перерахунок відсотків у реальному часі при коригуванні тексту,
- можливість зберегти та завантажити звіт про перевірку,
- у відсотковому співвідношенні показує кількість взятого матеріалу з ресурсів, які є ймовірними джерелами даних.
Додатково на сайті ви можете скористатись:
- інструментами перефразування,
- рерайтом статей,
- підрахунком кількості слів і символів,
- генератором цитат,
- перевіркою граматики,
- та іншими ресурсами.
Grammarly
Онлайн-платформа українських розробників Grammarly може виявляти плагіат з мільярдів вебсторінок, а також з академічних баз даних.
Перевірка на плагіат є безплатною, однак показує вона лише висновки: яка кількість плагіату та додаткових помилок була виявлена в роботі.
А от оплативши послугу, користувач може побачити виділені уривки тексту, які потребують додаткового опрацювання та цитування. Сервіс також може надавати ресурси для належного цитування.
Це чудовий варіант для студентів та викладачів, адже головна мета ресурсу — досягнення академічної доброчесності. Між іншим, Grammarly співпрацює з всесвітньо відомими університетами та розробляє алгоритми для якісної перевірки.
Plagiarism detector
Простий та зрозумілий ресурс для безплатної перевірки текстів. Його перевага у зрозумілості та легкості використання. Що потрібно робити?
- Копіюєте письмову роботу у віконце на сторінці.
- Натискаєте «Check Plagiarism».
- Отримуєте результат.
Plagiarism detector:
- показує відсоток унікальності та плагіату,
- виділяє запозичений текст червоним,
- дає посилання на ймовірні джерела,
- показує скільки відсотків тексту взято з кожного окремого джерела.
Крім того, користувач може дізнатись скільки хвилин потрібно на прочитання тексту, а ще скільки речень та символів уміщує робота. Тож, викладачі можуть не лише переконатись в академічній доброчесності, а й побачити чи відповідає робота вимогам щодо обсягу.
Duplicheker
Безплатний сервіс для перевірки, що показує відсоток запозичень, унікального тексту та джерела, звідки інформація взята. Все, що було знайдено в джерелах, виділяється червоним, саме це дозволяє надалі легко уніфікувати текст.
- Джерела розташовуються поряд з текстом, а біля кожного з них розрахований відсоток подібності.
- Результат перевірки можна завантажити у форматі PDF або Word-документа.
Цей ресурс чудово підійде для перевірки на безоплатній основі робіт, написаних англійською.
Small Seo Tools
Зручний ресурс для перевірки, який розроблений для SEO-оптимізації текстів, однак може чудово підійти вчителю.
Перш за все, ресурс розраховує:
- середню довжину речення,
- кількість абзаців,
- кількість складних слів та їх відсоток в роботі,
- кількість часу на читання.
Це параметри, за якими можна оцінити якість есе учня з «технічного» боку.
Перевірка на плагіат безоплатна і передбачає відображення відсотка унікальності, плагіату та джерел, де є відповідний текст.
Quetext
Простий ресурс, де немає нічого зайвого, а лише ефективний інструмент для простої перевірки. Користувач може безоплатно тестувати власні тексти або роботи своїх учнів.
Результат перевірки на цьому ресурсі показує відсоток плагіату, виділяє запозичення та надає список джерел, де є відповідні уривки тексту. Все необхідне для якісної перевірки робіт будь-якого обсягу може виконати quetext абсолютно безплатно.
GPT Zero
Звісно тексти від ChatGPT часто є унікальними й проходять стандартні перевірки на спеціальних ресурсах. Тож постає нове питання: як перевіряти письмові роботи, які генерує штучний інтелект?
Нещодавно зʼявився безоплатний ресурс GPT Zero, який перевіряє написане на наявність тексту створеного штучним інтелектом та людиною. В результаті робота може бути:
- 100% унікальною, тобто написана людиною,
- поєднанням людської праці та штучного інтелекту,
- повністю згенерованою штучним інтелектом.
Програма не досконала і не гарантує 100% правильного результату, однак для вчителів, які знають успішність, характер, можливості та звички того чи іншого учня, простіше виявити чи його рукою створене есе. В поєднанні з цією програмою результат може вийти майже повністю правдивим.
Перевірку проходив текст про викладання англійської, написаний ChatGPT
А ось про можливості AI для викладачів, навіть якщо це школа англійської, читайте в нашому блозі!
Залишається важливе питання: як повідомити учню про виявлені результати та не образити його? Особливо, якщо враховувати, що жоден ресурс не дає 100% гарантії, а лише показує приблизний результат відповідно до своїх алгоритмів. Аби пересвідчитись в цьому — спробуйте перевірити будь-який текст з інтернету на антиплагіат-ресурсах.
Говоримо з учнями про плагіат
Для того, щоб не травмувати учня звинуваченням у плагіаті, але при цьому не залишати виявлене шахрайство поза увагою, варто враховувати кілька кроків.
Тож, ми рекомендуємо:
- по-перше, говорити про академічну доброчесність і важливість самостійного опрацювання завдань, які даються в школі, коледжі або університеті,
- по-друге, озвучувати виявлені порушення особисто учню, при цьому не з метою покарати, а зʼясувати, що стало причиною такої поведінки — банальна лінь чи нерозуміння теми.
По-третє, варто пояснити, що високої оцінки за таку роботу учень не отримає, однак дати шанс та можливість виправитись, якщо це реально у конкретній ситуації.
Загалом, важливо говорити на уроках про наявні технології та пояснювати як це може спростити життя людству та як ці інструменти правильно використовувати. Якщо ідеї для нового есе допоможе віднайти чат-бот, а сам текст напише і оформить учень — це вже чудовий приклад співпраці людини з технологіями.
Не бійтесь говорити про сучасні винаходи, діти в будь-якому випадку швидко дізнаються про нові способи полегшити собі життя, а проговоривши це — є шанс зробити таке полегшення контрольованим!
Коментарі
Доброго вечора! Вражена якістю продуктів та їх функціональних спроможностей які Ви пропонуєте 💕нарешті є програми які допоможуть під час здійснення наукових звершень, дуже дякую, бажаю щоб у Вас зявився ще і Міністерський продукт бо він недоступний навіть за гроші, нажобраніч, з повагою Світлана.
Світлано, щиро вдячні за ваш відгук! Це неймовірно цінно для нас 😊
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)