Викладач — це не лише людина, яка має знання та вміння їх передати іншим, а й особистість зі своїми прагненнями, досвідом та підходом до роботи. І саме останнє визначає комфорт студента на заняттях. Адже важливо знайти професіонала і приємну людину водночас.
Ми в Grade Education Centre розуміємо це, а тому розповідаємо історії наших викладачів. Крім того, вони діляться і своїм досвідом у ролі студентів на курсі CELTA в освітньому центрі.
Сьогодні головною героїнею стала молода викладачка Аліна Фастовець. Дівчина поділилась з нами подробицями свого життя та карʼєрного шляху, а також розповіла про те, як отримувала міжнародну викладацьку кваліфікацію.
Особисте життя та біографія
Аліна народилась та проживала у Запоріжжі, але зараз, за словами викладачки, постійно переїжджає. Чоловік Аліни бойовий медик, що також передбачає часті зміни місця дислокації викладачки.
Я наразі живу всюди: їжджу в різні міста, адже багато близьких мені людей тепер розкидані по країні.
Однак, взагалі я живу в Києві та Запоріжжі. В Києві тепер мої родичі, моя робота, тому тут буваю найчастіше.
Освіту Аліна також здобувала в рідному місті, в Запорізькому національному інституті.
Я працюю в орбіті своєї спеціальності — перекладач англійської та німецької мов. І хоч досвід роботи перекладачем для мене виявився нецікавим, знання мови дуже допомогло знайти себе.
Аліна мала безліч різних хобі, але кардинально змінила їх після початку повномасштабного вторгнення. Викладачка каже, що тепер намагається витрачати вільний час лише на здобуття корисних та актуальних в умовах війни навичок.
Зокрема, Аліна полюбила тир і вчиться різним видам та типам стрільби, відвідує курси тактичної медицини та читає медичну літературу. Крім того, викладачка волонтерить та допомагає підрозділу свого чоловіка.
Я не можу сказати, що я волонтер. Адже, є люди, які цим живуть. Я просто третину прибутку витрачаю на важливі речі для військових. В основному це те, що стосується медицини та різних інструментів для медиків на фронті.
В Запоріжжі з самого початку ми готували, розвозили їжу та допомагали, як могли. В Києві я почала відвідувати курси медицини. Зараз я займаюсь в основному допомогою підрозділу чоловіка. Ось нещодавно ми зібрали на машину, зокрема завдяки Grade.
Розвиток та прагнення
Аліна витрачає свій вільний час з користю, тож саме зараз розпочала навчання в Grade.
Я розпочинаю проходити курс на рівні C1, аби потім скласти Кембриджський іспит. Сподіваюсь вже в Україні, але якщо ні, то зможу зробити це в одній з сусідніх країн.
Раніше, у червні цього року, викладачка завершила курс CELTA та здобула міжнародну кваліфікацію в Grade. Детальніше про її враження від цього курсу ми поговоримо нижче. Однак, одразу зазначимо мотивацію Аліни отримувати нові знання та досвід!
Я зрозуміла, що хочу скласти CELTA ще на минулому місці роботи. Але, як це часто буває, я весь час відкладала, зволікала з цим. А зараз вже немає куди відкладати: коли ракети літають над головою стає простіше ухвалювати рішення.
Цього березня я знову подумала: «Треба скласти CELTA». Але тепер одразу записалась і пішла на курс.
Карʼєрний шлях
Ще в університеті Аліна почала викладати англійську знайомим та їхнім дітям. Згодом отримала першу серйозну роботу в офлайн-центрі з вивчення англійської. Це були вечірні курси для дітей та дорослих. Але шлях роботи face-to-face перервала пандемія COVID-19, і з того часу Аліна працює лише онлайн.
Я довгий час працювала в онлайн-школі в Харкові, але з початком повномасштабної війни вона просто перестала функціонувати. Тож я була вимушена шукати нове місце роботи, яким став Grade.
Однак, Аліна працювала вчителем не завжди. Певний період часу викладачка займалась перекладом, а також працювала з документами. Однак, обидва досвіди не приносили їй задоволення.
Я намагалась працювати у сфері міграції, з документами. Але це для мене було надто нецікавим.
Також це була неофіційна робота, а я хотіла сплачувати податки за свою діяльність. Працювати «в чорну» — неправильно, а бути свідомим громадянином для мене дуже важливо.
Загалом у викладацькій галузі Аліна працює понад 3 роки й тепер точно знає, що любить це!
Все про CELTA
Цьогоріч, в червні, Аліна отримала бажану кваліфікацію. Цікаво, що вона стала ученицею в Grade вже після того, як почала працювати тут.
CELTA залишила по собі позитивні спогади, зізнається викладачка. Її вразив підхід до навчання на цьому курсі.
CELTA — це класний досвід в неймовірному комʼюніті. Знаєте, в нашому розумінні освіта часто сприймається так, що є хтось вищий за тебе і він повчає. Це насправді неприємна ієрархія.
Тоді як на CELTA абсолютно інша атмосфера: тут збираються люди з різним бекграундом і обмінюються своїм досвідом, переймають одне в одного найкраще. Через це дуже приємно навчатись!
Аліна впевнена, що крім навичок викладання та методології, курс CELTA вчить комунікувати з колегами. Адже, студенти бачать як тьютори подають матеріал на лекціях чи фідбеки на практичних заняттях, і навчаються співпрацювати, знаходити ключ до порозуміння.
Мої тьютори — справжні професіонали, які вміли правильно подати інформацію і вибудувати комунікацію. Особливо хочу виділити Андрія Пігарєва, який крім тьютора, був моїм ментором в Grade.
Завдяки його зусиллям я можу сказати, що була досить підготовлена до CELTA. Хоч я дізналась багато нового, однак було й безліч знайомої для мене інформації.
Однією з неочевидних переваг CELTA для Аліни стала зміна роду діяльності, що допомагає відпочити та не вигоріти, а також допомагає комфортніше працювати в майбутньому.
Звісно, серед труднощів CELTA викладачка назвала інтенсивність навчання, велику кількість нових людей навколо і менш очевидну проблему — страх та соромʼязливість на уроках, за якими слідкували тьютори.
Особливо складно було, коли за мною на уроках спостерігали. Тепер мені, мабуть, взагалі нічого не страшно на уроках.
Проте, загальна атмосфера всіх занять, за словами Аліни, дуже friendly, тому курс по собі залишив лише приємні спогади!
Робота в Grade Education Centre: pros&cons
Аліна впевнена, що за рік роботи в Grade кардинально змінилась як фахівчиня. Спершу завдяки менторству та співпраці зі старшим колегою, а потім — після проходження CELTA.
У мірі того як я отримую досвід в нашому освітньому центрі, мені стає приємніше та простіше працювати викладачем.
Однак, були й складнощі в адаптації на новому місці. Аліна відверто розповіла, які саме:
Перші 3 місяці в Grade були стресовими, бо я не розуміла багатьох процесів: всі системи, Google таблиці, листи на пошті. Також було багато нових людей, ментор. До цього в мене ніколи не було такої інтенсивної роботи.
Однак, коли я звикла до всіх процесів в роботі, я зрозуміла наскільки зручно створена система. Все вибудувано чітко і працює максимально оперативно та просто. Вся комунікація зі студентами, менеджерами, колегами проста та продуктивна. Це дуже спрощує роботу і дозволяє сконцентруватись на головному — викладанні.
Тож Аліна розпочала викладання та неухильно дотримується не лише стандартів та принципів Grade Education Centre, а і своїх власних. Зокрема:
- викладачка вважає найважливішою взаємоповагу до усіх учасників навчального процесу,
- а також оперативну, чітку та зрозумілу комунікацію зі студентами.
Багатьом принципам роботи викладача навчає CELTA та його наставники, однак не менш багато учителя навчає досвід. Тому для якісної роботи в класі важливо отримати як сучасні знання викладацької справи, так і сформувати власні принципи та вподобання щодо спілкування атмосфери в класі.
Ми завжди радо запрошуємо викладачів отримувати нові знання на CELTA, а учнів — перевіряти якість та комфортну атмосферу наших занять!
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)