Де і як скласти міжнародні іспити з англійської ❓
З початку повномасштабного вторгнення рф в нашу державу ті українці, які хотіли б отримати міжнародний сертифікат, змушені шукати нові шляхи, аби це втілити.
Через постійну небезпеку в Україні поки неможливо скласти мовні іспити, такі як IELTS чи Cambridge English.
Відтак, чи не єдиний спосіб — їхати за кордон. Зокрема, найпопулярнішими країнами для такого є Польща, Литва, Словаччина, Чехія, Угорщина, Німеччина.
Як зареєструватися на міжнародні екзамени з англійської мови? Керівниця екзаменаційного центру Grade Education Centre Ольга Файзуліна ділиться алгоритмом та розповідає, як скористатися послугою та отримати свій сертифікат у Польщі 🇵🇱
З чим допомагає Grade?
Загалом кожен кандидат може зайти на офіційну сторінку бажаного іспиту та здійснити реєстрацію самостійно.
Однак, дуже часто заповнюючи форми реєстрації люди стикаються з тим, що деякі пункти незрозумілі, неясно, які документи потрібні чи які терміни подачі заявок.
Тому Grade Education Centre створив таку можливість, аби кандидати могли уникнути складних процесів та зменшити кількість стресу перед іспитами.
Наприкінці 2023 року наш центр уклав угоду з Lang LTC, Платиновим ліцензованим центром всієї лінійки іспитів Cambridge English та IELTS у Варшаві.
Тож тепер якщо ви плануєте складати міжнародний іспит з англійської, а саме IELTS або один з лінійки Cambridge English, ви можете звернутися до Grade та отримати супровід в реєстрації та повну консультацію щодо іспиту.
Інколи ми не тільки реєструємо, а й допомагаємо підібрати іспит і його формат, а також консультуємо щодо дедлайнів по реєстрації й в принципі процедури складання іспиту.
Ми багато чого знаємо «зсередини», адже самі є екзаменаційним центром і проводили екзамени до початку повномасштабної війни, тож розуміємо всі процедури, включно з тим, як скасувати реєстрацію, повернути гроші чи, як буває в деяких випадках, подати скаргу.
Отож, аби скористатися послугою та зареєструватися на IELTS чи Кембриджський іспит, потрібно перейти на сайт Grade та залишити заявку.
А далі наші менеджери звʼяжуться з вами. Комунікація спочатку відбувається телефоном, або в месенджерах, потім — в листуванні електронною поштою.
Отже, отримати послугу можна повністю онлайн.
Ось перелік того, що кандидат отримує, звертаючись до Grade:
- повна консультація щодо підбору іспиту та його формату;
- підбір дати, обговорення дедлайнів;
- центр реєструє клієнта та здійснює оплату за екзамен;
- допомога в реєстрації особистого кабінету;
- супровід в отриманні результатів та сертифікату;
- за потреби — консультація в постекзаменаційних питаннях.
Вартість цієї послуги 500 грн за реєстрацію на Кембриджські іспити та 1 500 грн — IELTS.
Як відбувається оплата?
Як ми вже зазначили, центр самостійно оплачує рахунок за іспит, реєструючи кандидата.
А далі клієнт отримує документ — письмове підтвердження про те, що він погоджується з усіма умовами: який саме і коли відбувається іспит, у якому форматі, скільки він коштує та скільки коштують послуги центру.
А також персональні дані, які він надавав для реєстрації. Далі кандидат отримує рахунок від Grade і вже в гривні оплачує вартість іспиту та послуг центру.
Cambridge English | IELTS |
Від 340 близько 3 600 грн злотих до 845 близько 8 900 грн залежно від рівня та формату | 885 близько 9 400 грн злотих |
+ 500 грн | + 1 500 грн |
Які документи потрібні?
Особливих вимог немає: ті дані, які ви вносите в заявку на сайті Grade, менеджери вносять у форми для реєстрації. Зокрема, це стосується іспитів від Кембриджу.
Уже в день іспиту ви повинні мати з собою паспорт, бажано закордонний, де буде ваше прізвище та імʼя латиницею. Його перевіряють обовʼязково, без нього кандидата не допустять до іспиту.
Також, якщо ви складаєте тест на B2 і вище, вас фотографують на спеціальну камеру і ви заповнюєте ще один документ — згоду на обробку фотографії. Її прикріплять до системи Кембриджу, до вашого особистого кабінету з результатом. Цю форму можна заповнити й заздалегідь.
Фото потрібне для того, аби компанії та освітні організації, які вимагають міжнародних сертифікатів, могли підтвердити вашу особу, і що це саме ви склали іспит з таким сертифікатом.
Ця вимога працює від рівня B2, тому що саме його найчастіше вимагають від кандидатів.
Єдина відмінність на іспиті IELTS в тому, що при реєстрації обовʼязково потрібно завантажити скан паспорта. З ним згодом кандидат повинен зʼявитися на іспиті для того, аби його особу ідентифікували.
Як отримати сертифікат?
Терміни отримання результатів варіюються від двох тижнів для компʼютерної версії до одного місяця. Екзаменаційний центр з Польщі надсилає сертифікати на адресу Grade, після чого ми відправляємо їх кандидатам.
Також сертифікати можна отримати в цифровій версії.
Чи треба бути студентом Grade, аби отримати послугу?
Ні, це не обовʼязково! Звернутися може будь-хто.
Крім того, реєструватися можна не лише індивідуально, а й групами. Наприклад, коли вчитель організовує свій клас. У такому разі педагог звертається до Grade, обирає дату й далі організовує поїздку разом з батьками.
Наш центр так само реєструє кожного учня та проводить консультації.
За кількістю людей в групі особливих обмежень немає. Були випадки, коли їздили 30, 35 людей одночасно. Як правило, всі розуміють, що міжнародний іспит, і, особливо, Кембриджський, — це завжди фіксовані дати, під які треба підлаштовуватись. Винятки є для діток, коли центр може поставити дату спеціально під групу.
Також серед лінійки Кембриджських іспитів винятки є для груп, які їдуть складати ТКТ. У такому разі можна обрати будь-яку зручну дату.
За скільки часу треба реєструватися на екзамени?
Ольга Файзуліна рекомендує планувати все завчасно, адже навіть якщо, наприклад, на IELTS можна зареєструватися за 3 дні до екзамену, немає гарантії, що на цю дату будуть місця.
Іноді, якщо активний місяць і є популярні дати, наприклад, на початку червня у пік вступних кампаній, на IELTS бувають обмеження за кількістю учасників на день. Якщо дата була в переліку, і через деякий час зникла, це означає, що її закрили, оскільки ліміт центру на день вичерпано.
Кожен вид іспиту має свій дедлайн по реєстрації, тому найкраще робити все заздалегідь. Єдиний випадок, коли можна зареєструватися на Кембриджські іспити пізніше за термін — коли центр має додаткові матеріали для іспиту на визначену дату.
Тоді кандидат повинен доплатити до основної вартості екзамену. Однак така можливість є не завжди.
Який рівень потрібен для іспиту?
Зареєструватись та скласти міжнародний екзамен з англійської можна на будь-якому рівні англійської мови.
Ні Grade, ні екзаменаційний центр не перевіряють рівень кандидата при реєстрації. Він сам ухвалює рішення, коли і який іспит складати.
Однак, якщо в екзаменаційного центру є підготовчий центр, як от Перший Кембриджський центр у Grade, студенти, які навчаються на курсах підготовки, мають змогу отримати рекомендації.
На таких курсах викладачі ретельно перевіряють рівень, рекомендують або ні складати тест, прогнозують, на який приблизно рівень зможе скласти той чи інший кандидат.
Отож, якщо людина зареєструвалась, її протестують в будь-якому випадку, а от вже результат залежатиме від неї самої.
Кілька поширених запитань
Перше з них — питання логістики. Клієнти постійно запитують, як доїхати, де краще зупинитися.
Ми завжди перепрошуємо, адже не консультуємо з таких питань. Усе тому, що в кожної людини, родини, якщо іспит складатиме дитина, є свої побажання стосовно того, чим їхати, коли, і де зупинятися. Хтось обирає хостел на 1 день, а для когось підійде готель на декілька. Це залежить від індивідуальних можливостей та побажань. Тому цю частину кандидати організовують самостійно.
Ще одна поширена турбота — це кількість днів, які потрібні на поїздку. В Європі розповсюджена практика проводити іспит декілька днів. Особливо це стосується Кембриджських іспитів.
Існує так зване вікно на частину Speaking. Так, всі письмові частини Listening, Reading, Writing проходять в один день, а от говоріння може бути навіть за тиждень до цього.
Польський центр, з яким співпрацюємо ми, зазвичай ставить всі частини в один день. На жаль, це не залежить від нас, і попросити заздалегідь змінити розпорядок ми не можемо.
Як правило, Speaking переносять через те, що на один день припадає велика кількість кандидатів. Також є питання в доступності екзаменаторів. Це популярні люди, яких запрошують різні центри, тому вони не завжди доступні в конкретну дату. Особливо, якщо це спеціалісти екзамену CPE на рівень C2.
Дізнатися про те, скільки днів триватиме іспит, можна в листі-запрошенні, яке приходить кожному кандидатові за тиждень до здачі. У ньому також є:
- розклад;
- адрес;
- доступ до особистого кабінету.
До речі, екзаменаторами на частині Speaking є як native спікери, так і місцеві викладачі. В будь-якому випадку, це кваліфіковані Кембриджські екзаменатори.
Якщо ви хочете отримати послугу та зареєструватися на міжнародні іспити в Польщі — подавайте заявку онлайн! А також, звертайтесь за такими номерами:
+38 (044) 300 23 40
+38 (068) 289 38 02.
Або ж пишіть на адресу esol@grade.ua
Наші менеджери допоможуть вам та проконсультують з усіх питань, що стосуються організації, складання екзаменів, а також отримання сертифікатів.
Чекаємо на ваші заявки та бажаємо успішних результатів!
Коментарі
Добрий день! Як нам зареєструвати дитину на 18.01.24 р на складання тесту на В2?
Ольго, вітаємо!
Ви можете залишити заявку на нашому сайті у відповідному розділі https://grade.ua/uk/esol/poland/
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)