Що потрібно знати про рівень англійської B2 і Кембриджський іспит B2 First (FCE)

Кембриджский экзамен B2 First (FCE)

Рівень англійської B2 або Upper Intermediate – рівень володіння англійською мовою вище середнього за загальноєвропейською шкалою мовної компетенції CEFR. З цим рівнем ви можете вільно спілкуватися англійською у повсякденних ситуаціях, зокрема з носіями мови, працювати у різних галузях в англомовному середовищі, самостійно жити та отримувати підготовчу освіту (перед вступом до університету) в англомовних країнах.

Якщо вам потрібно підтвердити знання англійської на рівні B2 за допомогою міжнародного сертифіката, реєструйтеся на Кембриджський іспит B2 First (або FCE, як цей іспит називався раніше)! Сертифікати Cambridge English B2 First визнаються у всьому світі та максимально об’єктивно показують рівень всіх ваших мовних навичок.

Якими знаннями та вміннями володіють кандидати з рівнем англійської B2

Кандидати з рівнем B2 та власники відповідного сертифіката B2 First можуть:

  • ефективно спілкуватись у повсякденних ситуаціях, на роботі та під час підготовчого навчання;
  • підтримувати бесіду за широким переліком тем, висловлюючи думки та представляючи аргументи;
  • складати докладні, зрозумілі тексти з поясненням переваг і недоліків різних точок зору;
  • вести телефонні переговори та листування англійською.

Іспит Cambridge English: B2 First (FCE)

Тривалість іспиту — близько 3,5 годин. B2 First складається з чотирьох компонентів, між якими є перерви. Іспит можна скласти в паперовій або комп’ютерній версії. Електронна версія є найбільш популярною, оскільки дозволяє отримати результати іспиту та сертифікат значно швидше.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рівень англійської A2 та Кембриджський іспит A2 Key (KET): що потрібно знати

Кембриджский экзамен B2 First (FCE)

Структура іспиту B2 First (FCE)

Компонент 1 – Reading and Use of English
Читання та використання англійської триває 1 годину 15 хвилин і складається з 7 частин і 52 запитань. Вам потрібно прочитати кілька текстів, відповісти на запитання по них, виконати завдання з граматики та лексики. Це можуть бути замітки з газет і журналів, уривки з художньої та документальної літератури, рекламно-інформаційні матеріали.

Компонент 2 – Writing
Письмо триває 1 годину 20 хвилин і складається з 2 частин. Вам потрібно написати есе на задану тему та запропоновані нотатки, а в другій частині – написати ще один текст на вибір: статтю, неформальний чи діловий лист, рецензію або репортаж.

Компонент 3 – Listening
Аудіювання триває близько 40 хвилин і складається з 4 частин і 30 запитань. Вам потрібно прослухати кілька монологів, діалогів і, можливо, обговорень серед декількох осіб, і відповісти на запитання. Кожен запис можна прослухати двічі.

Компонент 4 – Speaking
Говоріння триває 14 хвилин і складається з 4 частин. Вам потрібно поспілкуватися з іншим кандидатом (в деяких випадках – з двома), а два екзаменатори слухатимуть вас та оцінюватимуть. Вам також треба буде розповісти про себе та відповісти на запитання на загальні теми, описати й порівняти кілька фотографій, подискутувати з іншим кандидатом на задану тему та відповісти на запитання екзаменатора.

Детальний опис структури іспиту B2 First шукайте тут.

Бали на іспиті B2 First

Мінімальний прохідний бал для отримання Кембриджського сертифікату рівня B2 – 160, максимальний – 179.

Якщо ви наберете від 140 до 159 балів, ви теж отримаєте сертифікат Cambridge English, в якому буде вказано попередній рівень володіння англійською – B1. Якщо наберете 173 бали та більше, ви отримаєте сертифікат B2 Pass with Merit (з гарною оцінкою), а якщо 180 і більше – Pass with Distinction (з відзнакою) і зазначенням рівня C1. При цьому назва сертифіката все одно залишиться B2 First, оскільки ви складаєте саме цей іспит.

Якщо ви наберете від 140 до 159 балів, ви теж отримаєте сертифікат Cambridge English, в якому буде вказано попередній рівень володіння англійською – B1. Якщо наберете 180 балів і більше, то отримаєте сертифікат B2 із зазначеним рівнем C1. При цьому назва сертифіката все одно залишиться B2 First, оскільки ви складали саме цей іспит.

Якщо ж ви наберете менше ніж 139 балів, то ви не отримаєте сертифікат.

Сертифікат Cambridge English – це відмінне досягнення та одна з найавторитетніших у світі мовних кваліфікацій. Сертифікати B2 First визнаються в усьому світі тисячами провідних компаній, таких як American Express, Siemens і Procter&Gamble, та освітніх установ, зокрема британським Університетом Бат та іспанським Університетом Саламанки, а також безліччю провідних університетів світу під час вступу на підготовчі програми.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що потрібно знати про рівень англійської B1 і Кембриджський іспит B1 Preliminary (PET)

Кембриджский экзамен B2 First (FCE)

Іспит B2 First for Schools

Такий самий іспит, тільки для учнів шкіл, називається B2 First for Schools. За структурою і рівнем складності він відповідає B2 First (FCE). Відрізняються один від одного ці два іспити лише тематикою текстів і завдань, з якими вам доведеться працювати. На B2 First вам потрібно читати, писати, слухати, відповідати на запитання та спілкуватися на повсякденні та робочі теми. А на B2 First for Schools – на теми, наближені до школи та підліткового віку.

Іспити B2 First і ДПА з англійської у школі

Відмінна новина для учнів 9-х та 11-х класів загальноосвітніх шкіл та спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням англійської мови! З сертифікатом B2 First або B2 First for Schools ви можете подати заяву та не складати ДПА з англійської. Згідно з офіційною постановою Міністерства освіти, учні, які мають такий сертифікат, автоматично отримують за ДПА 12 балів!

Нагадаємо, що щорічно Міністерство освіти дає роз’яснення щодо переліку міжнародних сертифікатів, які зараховуються як ДПА.

Сертифікати B2 First та отримання наукового ступеня професора, доцента та старшого дослідника

Згідно з наказом Міністерства освіти та науки України, володіння англійською (або іншою мовою Європейського союзу) на рівні не нижче B2 є одним з необхідних критеріїв для присвоєння викладачам університетів і співробітникам наукових установ наукового ступеня професора, доцента або старшого дослідника. Тож якщо до ваших планів входить здобуття наукового ступеня, сертифікат Cambridge English: B2 First вам відмінно підійде.

Найближчі дати іспитів B2 First і B2 First for Schools

Всіх, хто вже знає англійську на рівні B2 і хоче підтвердити свої знання міжнародним сертифікатом Cambridge English, запрошуємо скласти іспит у нашому платиновому екзаменаційному центрі!

  • Найближчий іспит B2 First — 27 вересня, останній день реєстрації — 18 вересня
  • Найближчий іспит B2 First for Schools — 5 листопада, останній день реєстрації — 27 жовтня

Зареєструватися на іспити та дізнатися всі деталі можна на нашому сайті. Успіхів!