У зв’язку з повномасштабним вторгненням російських військ в Україну, нашу державу залишили мільйони наших земляків. Вони тимчасово живуть і працюють у різних куточках світу.
Однак, не завжди тим, хто вже перебуває за кордоном, легко знайти роботодавця у незнайомій країні, а багато українців тільки зараз змогли виїхати у безпечне місце.
Для того, щоб допомогти у цьому питанні, ми зібрали ресурси для пошуку роботи та інші можливості для українців за кордоном.
Пошук роботи
Портал EURES
На цьому сайті можна створити своє резюме та знайти роботу. На порталі є більш ніж 4000 перевірених та зареєстрованих роботодавців. Користувачеві доступно понад 4 мільйони різноманітних вакансій, на які можна залишати заявки.
Пошук роботи можна налаштувати за певною країною, мовою та рівнем освіти.
Реєстрація на порталі займає лише кілька хвилин!
Платформа Europass
На цьому порталі також можна створити резюме, супровідні та мотиваційні листи 30 мовами, включно з українською. На Europass зареєструвалося понад 3,6 мільйона користувачів.
Крім того, користувачі можуть знайти інформацію, яка допоможе їм краще зрозуміти європейський ринок праці, а також прочитати практичні поради щодо працевлаштування в Європейському Союзі.
Employukraine
Сайт для іноземних роботодавців, яким пропонують взяти на роботу українців, а останні мають можливість розмістити на ресурсі своє резюме.
Там зібрано понад сім тисяч резюме кандидатів та 2500 вакансій.
На сайті сказано, що можна знайти співробітників для роботи віддалено або в офісі, на повну або часткову зайнятість, а також на проєктну роботу.
Портал з різноманітними можливостями для українських лінгвістів у Німеччині, Австрії та інших європейських країнах.
На сайті можна знайти інформацію про стипендії та тимчасові вакансії для лінгвістів, студентів і викладачів з України, а також анонси різних конференцій.
Стипендії
Уряди та громадські організації багатьох країн допомагають громадянам України знайти відповідну до їхніх умінь та компетенцій роботу, можливість продовжити навчання чи провести певні дослідження.
На кілька таких програм українці можуть подати заявку просто зараз.
Програма Studiujepracuje.pl
Молоді люди з України віком від 18 до 25 років можуть безкоштовно навчатися в польських вишах заочно та одночасно працювати завдяки програмі Studiujepracuje.pl.
Українці можуть самостійно обрати навчальний заклад та спеціальність. Їм обіцяють покрити витрати на проживання чи компенсацію за орендоване житло, безоплатне навчання та приватне медичне страхування.
У програмі беруть участь 85 міст Польщі. Для того, щоб взяти участь, необхідно зареєструватися.
Програма Chevening для людей з досвідом роботи
Chevening — це можливість здобути магістерську освіту у Великій Британії. Програма пропонує повну стипендію, що покриває навчання, проживання, переліт та візу.
Податись на стипендію можуть представники будь-яких спеціальностей без обмежень за віком.
Вони мають право вибрати будь-яку річну магістратуру в будь-якому університеті Великої Британії. Головні вимоги:
- лідерські якості
- не менше 2 років досвіду роботи
- знання англійської мови відповідно до вимог вибраної програми
Подати заявку потрібно до 1 листопада 2022 року. Вся інформація про програму та процес подання документів є на сайті.
Гранти та стажування
Для молодих людей, які прагнуть вдосконалювати свої професійні навички, також існує багато варіантів, як цьому посприяти.
Для молодих дослідників
Програма від Німецької служби академічних обмінів DAAD дозволить українцям продовжити дослідницьку діяльність в одному з університетів Німеччини.
Молоді українські вчені отримають щомісячну стипендію, яка відшкодує витрати на проживання, кошти на подорож туди та назад, страхування та навчальні матеріали.
Програма триває від 7 до 12 місяців. Докладніше про неї можна прочитати за посиланням.
Fulbright Research and Development Program
Програма дозволяє провести дослідження в американських університетах тривалістю від шести до дев’яти місяців.
Подати заявку можуть громадяни України віком до 45 років із дворічним професійним досвідом, а саме:
- викладачі
- аспіранти та дослідники, які ще не мають наукового ступеня
- кандидати наук
- адміністратори вищих навчальних закладів
- працівники науково-дослідних установ
- журналісти
- фахівці з бібліотечної, музейної та архівної справи
- фахівці у сфері управління культурою
- працівники громадських організацій
Термін подання документів — 1 листопада.
Допомога студентам, дослідникам та вченим
У Португалії існує громадська ініціатива “Глобальна платформа вищої освіти у кризовий час”, яка допомагає студентам, дослідникам та науковцям з України.
Організація тісно співпрацює з вищими навчальними закладами по всій країні, щоб допомогти українцям знайти місця для навчання чи роботи. Охочим отримати допомогу потрібно також заповнити форму.
Як бачимо, українці мають великі шанси знайти роботу, здобути освіту чи практичний досвід за кордоном. Для цього, звичайно, потрібне якщо не вільне, то досить добре володіння англійською мовою.
Вивчити її якісно та підготуватися до іспитів, які в результаті відкриють перед вами нові можливості, можна разом з нами.
Не відкладайте свої цілі та мрії на потім, зробіть крок на зустріч їм уже сьогодні!
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)