⭐️ Викладачі, які прагнуть професійно розвиватись, часто починають свій шлях вдосконалення зі складання міжнародних іспитів і отримання сертифікатів, що засвідчують кваліфікацію. Одним з таких тестів є — TKT.
Teaching Knowledge Test — це міжнародна кваліфікація для вчителів англійської, яка підтверджує професійні та методичні навички.
Модуль ТКТ: YL розроблений для викладачів, які займаються навчанням дітей у віці від 6 до 12 років.
Сам тест передбачає перевірку знання основних принципів та психофізіологічних собливостей навчання дітей молодшого шкільного віку, планування та підготовки навчальних матеріалів, оцінювання навчальних результатів і моніторинг прогресу.
Тож сьогодні ми детально поговоримо про екзамен ТКТ YL. Про всі секрети підготовки до нього нам розповіла Лідія Сімак, тренер CELTA та автор курсів підготовки до TKT у Grade Education Centre.
Let’s go!
Для чого складати ТКТ?
Таке тестування необхідне, перш за все, для вашого професійного розвитку як викладача. А якщо детальніше, то кваліфікація ТКТ дає вам змогу:
- розпочати карʼєру викладача, репетитора чи тренера на курсах, тобто ви зможете вчителювати у будь-якій організації, що здійснює навчальний процес;
- отримати Кембриджську кваліфікацію для викладачів;
- отримати безстроковий міжнародний сертифікат, що дозволить вам викладати у різних країнах світу;
- години обов'язкового підвищення кваліфікації в системі шкільної освіти України;
- отримати сучасні знання з комунікативної методики;
- закласти фундамент підготовки до отримання інших викладацьких кваліфікацій (CELTA, DELTA тощо).
Крім того, зараз багато учнів складають міжнародні іспити, щоб вступити до закордонного вишу. Тож викладач, який знає структуру та суть цих екзаменів, ба більше, має досвід їх складання, не обовʼязково саме IELTS чи Кембриджські іспити буде значно кориснішим і матиме більший попит, ніж той, хто цього не знає.
Під час підготовки ви обовʼязково вивчите екзаменаційні стратегії, а вони майже універсальні. Наприклад, завдання multiple choice чи matching є і в ТКТ, і в ЗНО.
Таким чином вчитель може розвинути навичку в учнях, яка допоможе розв’язувати тести цього типу на будь-якому екзамені.
Хто може здавати ТКТ YL?
Офіційних вимог до кандидатів небагато. Якщо ви хочете скласти цей іспит, то вам обовʼязково має бути більше як 18 років, а рівень вашої англійської має бути не нижчим за В1+. Рекомендовано також мати філологічну або педагогічну освіту.
Проте, наші тренери наголошують, що не слід складати ТКТ Young Learners, якщо це ваш перший ТКТ, і якщо ви не маєте досвіду викладання дітям. Чому?
Суть екзамену полягає в тому, щоб перевірити уже наявні знання та досвід тічера. На деякі питання вчитель може відповісти без будь-якої підготовки, тому що вони базуються на його досвіді.
Також під час підготовки досвідчені кандидати легше опановуватимуть матеріал, адже він для них не є чимось абстрактним, і вони можуть перевірити його на практиці у своєму класі.
ТКТ YL складніший за Module 1,2 та 3, тому що охоплює теми з усіх цих тестів, але сфокусований на контексті початкової школи. Скласти його успішно допоможе хороша підготовка, досвід і, як не дивно, знання британських підручників. Це важливо тому, що термінологія з цих підручників часто зустрічається у тестах. На цьому також наголошують наші фахівці.
Крім того, навіть підготовка на курсі не здатна повністю замінити реальний досвід викладання в класі. Все тому, що заняття базуються на:
- рефлексії власного досвіду,
- виправленні помилок,
- вивченні інформації, що безпосередньо стосується того, що відбувається у вас на уроці.
Проте, очевидною перевагою курсу є те, що студенти крім теорії отримують інсайти, що допоможуть їм легше працювати з дітьми.
То що ж робити молодим вчителям, які прагнуть отримати кваліфікацію?
Спробуйте почати з ТКТ Module 1,2, чи 3. Найкраще обрати перший, адже він зокрема охоплює знання, що викладач здобуває в університеті. Це непоганий фундамент для подальшої підготовки.
З чого складається екзамен?
ТКТ YL охоплює 4 великі сфери викладання англійської, але, на відміну від інших ТКТ, сфокусований саме на контексті навчання дітей. Ці сфери так чи інакше зʼявляються у тестах ТКТ Module 1,2,3. Тож у цьому розділі ми детально говоримо про те, що входить у склад іспиту.
Частина I
Knowledge of young learners and principles навчання учнів молодшого віку та принципи викладання англійської мови молодшим учням of teaching English to young learners, де розглядаються психологічні та вікові особливості учнів, їх мотивації.
Також приділяється увага характеристикам та потребам учнів і принципам визначення цього. Подібні теми розкриваються у ТКТ Module 1.
Тож, якщо ви склали цей тест, то матимете уявлення того, про що йтиметься у першій частині. Проте важливо правильно перенести всі ці знання у контекст молодших школярів. Саме цьому ви маєте навчитись на курсі або ж самостійно.
Частина II
Planning and preparing young learner lessons Планування та підготовка уроків для учнів молодшого віку — ця частина дотична до ТКТ Module 2. Тобто якщо ви складали цей іспит, то знову ж таки матимете непогану базу.
Проте, варто розуміти: підхід у цих тестах різний і питання та, тим більше термінологія, будуть відрізнятися. Тому, на жаль, не можна просто скласти Mодуль 2 і бути готовим до цієї частини у ТКТ YL.
У другій частині розглядається:
- планування уроків,
- підбір ресурсів за доцільністю та іншими критеріями,
- а також компоненти уроків.
Поза цим другий модуль вчить:
- що слід робити з матеріалами,
- що можна випускати, змінювати в уроках,
- та як раціонально використовувати матеріали,
- що робити, якщо підручник дітям занадто складний, легкий або нецікавий.
Принципи планування у сучасній світовій методиці не дуже відрізняються від того, що ми вчили в університеті — це просто свіжий погляд на стару парадигму.
Проте на курсі ми вчимося фокусуватись, включати в уроки певні компоненти й загалом розуміти що таке планування і навіщо це потрібно. Крім цього, викладачів ми вчимо розбиратись у методичних матеріалах і термінології.
Частина III
Teaching young learners Викладання учням молодшого шкільного віку — цю частину можна повʼязати з ТКТ Module 3, тому що там є management of a teaching and learning process. Однак, у цій частині багато що вирішує ваша власна вчительська практика і досвід.
Основний акцент зроблено на організації навчання у класі, а також ролі вчителя. Відходимо від класичної догми, що вчитель у класі домінує.
На курсі ТКТ всі ці підходи демонструють наші тренери. Адже, вони проводять заняття для викладачів так, як і навчають студентів.
Якщо учасник курсу абстрагується від цієї ролі, то він зможе помітити, що тренер веде уроки саме у тому форматі, про який говорить.
В університетах нам розповідали підходи до викладання, але у масштабах світових стандартів — вони застарілі та розглянуті нами лише теоретично. У цьому контексті ТКТ дуже корисний досвід, що допомагає знайти шляхи навчитись тому, що не виходило до. через брак практики, наприклад
Крім того, ця частина містить техніки корекції помилок. Як правильно це робити тренер на курсі показує на студентах.
Частина IV
Assessing young learners оцінювання учнів молодшого віку — цю тему зачіпають у ТКТ 1, у частині Assessment types and task. Тут вас навчатимуть:
- важливих навичок оцінювання,
- як це правильно робити,
- які є методики, підходи
- та яка різниця між ними.
Досвід підготовки до іспиту ТКТ допоможе вчителям почути та відрефлексувати альтернативні погляди на те, що раніше вважалось аксіомою.
Особливості іспитів ТКТ
Всі ТКТ базуються на однакових принципах, зокрема:
- 80 питань у кожному тесті,
- 80 хвилин на виконання,
- однаковий формат з 4 типами завдань.
Які є типи завдань?
1. Matching
Можуть бути завдання, де є 8 тверджень, які треба розподілити між 3 категоріями або потрібно дібрати пару і є зайвий варіант.
2. Multiple choice
Вибір правильних тверджень з наявних у списку.
3. Odd one out
У цьому типі завдання із 3 відповідей треба знайти одну зайву, що є неправильною.
4. Sequencing
Тип завдань, що передбачає розташування тверджень за послідовністю
Етап підготовки
Коли викладач вирішує складати ТКТ, то виникає наступне питання: як готуватись? Самостійно чи на курсах? Погляньмо на обидва варіанти, аби ви могли визначити, що підійде саме вам!
Самостійна підготовка дешевша та зручніша, адже не зобовʼязує вас раз чи два на тиждень у визначений час вивчати ТКТ. Ви регулюєте навантаження та організовуєте собі програму, заглиблюючись у ті теми, що для вас найцікавіші. Проте варто враховувати, що спеціалізованої літератури для підготовки немає. Вам можуть допомогти книги TKT Course Modules 1, 2, 3 та Essential Teacher Knowledge, але в них не так багато матеріалу.
Підготовка на курсі також має свої переваги. Зокрема, студентів навчають різним exam strategies. Це впливає як на результат, так і на час, витрачений на екзамені.
Також плюс у тому, що немає заздалегідь заготовлених лекцій, лише певні теми, які ми маємо обговорити та в рамках яких ми можемо заглибитись саме у ті питання, що є актуальними для подальшого вчителювання.
Під час заняття це відбувається у форматі діалогу. Тренер розповідає базовий матеріал, а далі запитує у студентів як це відбувалось у них у класах.
Такий підхід заохочує студента ділитись своїми проблемними ситуаціями, а всі інші допомагають йому знайти шляхи вирішення.
Кілька порад, що можна занотувати
І наостанок ми підготували кілька простих, але важливих порад щодо складання та підготовки до іспиту ТКТ YL.
- Не варто складати ТКТ без підготовки.
- Уважно читайте інструкцію до завдань, адже в ній закладені типи питань, що на вас чекають у тесті.
- Коли вирішуєте тести, одразу тренуйтеся переносити відповіді у бланк. Вчіться у ньому орієнтуватись, бо з першого разу це зробити важко.
- Завжди викреслюйте неправильні та використані відповіді, не читайте їх.
- Якщо ви зробили вправу й у вас залишились спірні пункти — пропускайте і робіть тест далі.
Після виконання перевірте скільки часу у вас залишилось. Якщо мало — переносьте усі відповіді, що є answer sheet. І тільки після цього повертайтесь до виконання пропущених вправ.
- Не залишайте поля для відповідей пустими. Якщо не знаєте — спробуйте вгадати.
- Не здавайте всі модулі в один день. Максимум — два, а краще лише по одному.
- Цікавтеся умовами в екзаменаційному центрі.
- Зробіть перед екзаменом тренувальний тест в exam conditions.
- Після того, як зробили тест, перегляньте свої помилки та проаналізуйте чому ви їх зробили. Можливо, ви поспішаєте, неуважні чи дійсно чогось не знаєте.
Отож, вам вирішувати чи актуальний такий курс, але ми сподіваємось, що надали вичерпну інформацію про підготовку. Будь-які питання, що можливо зʼявились у вас можете залишити нам у коментарях, або звернутись на пошту info@grade.ua.
Бажаємо успіху та наснаги, щоб легко подолати нову професійну вершину!
Коментарі
Щиро дякую вашій команді за статтю, інформація корисна, мотивує й водночас надає лайфхаки!
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)