☝TOEFL – один із найпопулярніших міжнародних іспитів для не носіїв англійської мови, який перевіряє здатність студентів розуміти та використовувати англійську на рівні університету. Ми хотіли би поділитися деякими порадами та ресурсами, які допоможуть вам краще підготувати своїх студентів до секції говоріння на іспиті.
Як ви, напевно, знаєте, Speaking – це найкоротша секція TOEFL. Однак водночас вона може бути найскладнішою для наших студентів, оскільки їм потрібно говорити в мікрофон, час для відповіді обмежений, а в кімнаті повно інших кандидатів, які складають іспит! Досить напружено, чи не так?
Крім того, формат тесту постійно змінюється, і з 1 серпня 2019 року три секції TOEFL, включно зі Speaking, були скорочені в такий спосіб:
Хороша новина полягає в тому, що ми ще маємо час на підготовку! Ось що потрібно робити з нашими студентами, щоб успішно скласти TOEFL Speaking: розвивати навички спілкування, записувати та слухати власні відповіді, навчити їх висловлювати власні ідеї коротко та чітко, вивчити деякі linking words, навчитися безпосередньо відповідати на запитання, а також аналізувати інформацію, яку вони чують або читають.
Той факт, що під час іспиту з говоріння не буде присутній реальний екзаменатор, для декого може стати унікальним викликом. Це може негативно вплинути на тих, кому потрібен реальний зворотній зв’язок під час розмови. З іншого боку, ця ситуація може бути виграшною для тих, хто має “сценічний страх” під час спілкування з реальною людиною. Ми підготували кілька порад, які допоможуть вашим студентам залишатися зосередженими та виконати завдання ефективніше.
Шаблони для говоріння
Шаблон дає кандидатам своєрідний “план атаки” або стратегію ефективного вирішення тих питань, які є в секції “Говоріння”. Він стає своєрідним ліхтариком для тих, хто загубився у темряві. Шаблони можуть допомогти вашим учням не втратити орієнтир, дозволяючи їм адаптовувати свої відповіді під різноманітні можливі тестові запитання. Правильний шаблон дозволить вашим учням структурувати відповідь та висловити думку з певною метою, а також отримати трохи додаткового часу на роздуми. Ви можете створювати шаблони разом зі студентами або користуватися такими веб-сайтами:
The Top TOEFL Speaking Templates for All Speaking Tasks
6 TOEFL iBT Speaking Templates for You to Use
TOEFL Speaking Templates – 2019 Edition
Практика говоріння
Не секрет, що practice makes perfect. Створюючи на заняттях атмосферу іспиту, ви лише допоможете своїм учням подолати їхні страхи перед днем іспиту. Звісно, добре мати шаблон, але набагато краще мати зразок відповіді. Бачити та слухати, як хтось виконує кожне завдання, та мати можливість порівнювати власні відповіді з чужими – найкращий спосіб створити почуття впевненості у своїх учнів. Якщо ви вже спробували відповідати за допомогою шаблонів, настав час встановити обмеження часу та пройти пробний тест за кожним із мовленнєвих завдань.
E2Language – канал YouTube, який вчить відповідати на кожне завдання з секції TOEFL Speaking. Відео про TOEFL iBT включають:
- Опис завдання
- Підготовку
- Презентацію
- Відповідь-приклад
Готуйтеся до TOEFL з нами!
Система нотаток
Кандидатам дається від 15 до 30 секунд, щоби підготуватися до кожного завдання. Занотовування дуже важливе під час читання та прослуховування в інтегрованих завданнях і під час підготовки. Поясніть своїм учням, що вони не повинні намагатися записати все. По-перше, тому, що їм не вистачить часу. По-друге, читання написаного тексту буде звучати неприродно, і вони втратять бали. Під час їхньої підготовки найкраще, що вони можуть зробити – це записати план основних питань, які вони хочуть висвітлити.
Для всіх питань, що містять аудіокліпи, кандидатам рекомендується зробити нотатки про:
- The topic of the conversation or lecture
- Key points, reasons, and examples
- Important terminology and phrases
- Different speakers’ opinions, questions, and reactions
- Any solutions or suggestions
- Any decisions made
Пам’ятайте, що нотатки для TOEFL повинні бути зроблені так, щоби ваші студенти могли використовувати їх протягом наступних двох хвилин. Ви можете розробити власні символи разом зі своїми учнями, якщо ви їх потім зрозумієте. Ось кілька прикладів:
Cause and effect: →
Similarity: =
Contrast: ≠
Reason: R
Detail: D
Ви можете спробувати скористатися списками та таблицями. Для списків використовуйте точки або цифри для відстеження кроків у процесі: точки за або проти чогось, рішення, приклади тощо. Тут ви знайдете багато ідей для розробки власної системи запису нотаток:
17 TOEFL Note-Taking Tips for Listening, Speaking and Writing
Графічні органайзери – ще один спосіб надати студентам структуру та підтримку. Вони можуть покращити розуміння, тому що дають можливість аналізувати структуру тексту та зв’язки, покращити пам’ять за допомогою організації інформації, сприяти генеративному мисленню та, врешті, просто допомогти.
Ось деякі варіанти: стовпці, метод Корнеля, абзаци, карта концепції, діаграма Венна, контурна форма та багато інших. Відмінна книга Джима Берка, у якій пояснюється, як робити ефективні нотатки майже на будь-яку тему, – “Tools for Thought”. Ідеї, викладені в його книзі, допоможуть вам навчити своїх учнів впорядковувати матеріали, запам’ятовувати легше та мислити ефективніше – далеко поза іспитом TOEFL – у їхньому академічному та професійному житті.
Ще більше шаблонів тут:
Graphic Organizers by Jim Burke
Ще цікаве: Як підготувати студентів до розділу Listening у TOEFL
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)