НМТ-2024: відомі дати тестування та кількість запитань
Міністерство освіти і науки України оголосило офіційні дати проведення обох сесій Національного мультипредметного тесту у 2024 році.
«НМТ відбудеться з 14 травня до 19 липня — в цей період пройдуть основна та додаткова сесії тестування» — повідомив міністр освіти Оксен Лісовий.
Що відомо про завдання на НМТ-2024?
Також абітурієнти дізнались кількість тестових запитань. Зокрема, по 30 питань міститимуть тести з наступних дисциплін:
- українська мова,
- українська література,
- історія України,
- біологія,
- хімія, географія.
Тест з математики містить 22 завдання, тоді як з фізики — 20. В тестах з іноземних мов, кількість питань складатиме 32.
Додатково повідомляється про те, що Український центр оцінювання якості освіти затвердив загальні характеристики предметних тестів, а також схеми нарахування балів — ознайомитись з ними можна за посиланням.
Як проходитиме тестування?
Протягом одного дня відбудеться тестування з усіх 4 предметів. А загальна тривалість НМТ — 240 хвилин.
Іспит буде розділений на 2 етапи: перший передбачає виконання завдань з української мови та математики, а другий — з історії України та вибіркової дисципліни. Кожен етап триватиме по 120 хвилин, а між ними впровадили перерву у 20 хвилин.
Учасники можуть самостійно розподіляти час на виконання завдань з кожного предмету в рамках одного блоку. До прикладу, якщо випускник завершить тест з української мови швидше, то матиме більше часу на розвʼязання завдань з математики.
Коли розпочнеться реєстрація?
Реєстрація для участі в НМТ-2024 ще не стартувала. Однак відомо, що вона розпочнеться у березні та триватиме до початку квітня.
За цей час випускники повинні:
- створити особистий кабінет,
- завантажити у нього всі необхідні документи,
- внести інформацію про себе,
- а також обрати четверту дисципліну для складання.
Чи можна взяти із собою воду?
Випускники можуть приносити воду та пити її під час тестування.
Проте є нюанс — пляшку з водою необхідно залишити на столі з особистими речами. Це потрібно, аби рідина не розлилась на компʼютер, адже в такому випадку можливість скласти тестування буде під загрозою.
Чітких заборон щодо пиття води немає — абітурієнти зможуть вставати з робочого місця у будь-який момент.
До слова, нещодавно ми детально розповідали про те, які зміни чекатимуть на українську освіту в наступному навчальному році. Зокрема, уряд планує оновити систему вступу до вишів, зменшити їх кількість та змінити систему фінансування вищої освіти на грантову. Читайте детальніше у новині!