☀️ Останні заняття перед літніми канікулами мають особливу атмосферу. Черговий етап навчання завершено, ми підбиваємо підсумки й оцінюємо результати. Нарешті можна трішки розслабитись і не думати про обов’язки.
Учні вже налаштовані на довгий відпочинок, у них попереду стільки планів і пригод. Тож радимо відкласти інтенсивну практику на наступний рік, а поки — підтримайте чудовий настрій та використайте цей час для того, щоб порефлексувати та відсвяткувати досягнення.
Цього разу ми пропонуємо 10 ідей для ефективних останніх уроків англійської, що надихнуть і вчителя, і учнів перед канікулами!
Ігровий турнір
Почнемо з найпростішої ідеї — гри. Підготуйте для учнів їхні улюблені ігри, а під час заняття дайте їм змогу самим обирати, в які саме грати. Якщо маєте в розпорядженні кілька уроків, влаштуйте цілий турнір з командами, перегонами та турнірною дошкою.
Для цього підійдуть, наприклад, English Olympics, Jeopardy або Scrabble.
Надворі
Погода у травні не може не радувати, а під час уроків ми так мало часу перебуваємо за стінами дому чи навчального закладу.
Тож скористайтесь нагодою та проведіть останнє заняття за межами аудиторії. Це стане відмінною можливістю забути про рутину та зарядитись енергією.
Спробуйте активності, які краще проводити на вулиці, наприклад, такі галасливі та рухливі ігри, як Treasure Hunt, I Spy або Jump Rope Rhymes. Також можна читати історії, організувати дискусію або влаштувати справжній пікнік.
☝ Така атмосфера надихне учнів на активну взаємодію та забезпечить ефективне спілкування.
Однак зауважте, що для молодших учнів слід встановити певні правила для заняття надворі, аби уникнути хаосу.
Поза тим, не забувайте про реалії сьогодення: дбайте про безпеку класу, реагуйте на тривоги та обирайте місце для занять поруч з укриттям.
Плануємо відпустку
Планувати подорож — дуже приємне завдання, погодьтесь. То чому б не зайнятись цим на уроці?
Розділіть учнів на пари та попросіть спланувати літню відпустку. Продумати необхідно все: транспорт, місце зупинки, екскурсії, бюджет та інші аспекти.
Нехай їхня фантазія буде необмеженою:
- A cruise to Alaska
- Climbing Kilimanjaro
- Diving with whales in Fiji
- Exploring National Parks!
Або будь-яка інша пригода, яку вони мріють втілити в життя.
Проблемні меми
Ми стикаємось з мемами та gifs кожного дня. Вчителі по всьому світу постійно імплементують ці інтерактивні елементи у навчання та вже довели їхній необмежений потенціал.
Тож чому б не використати цей засіб комунікації, наприклад, для обговорення складнощів, які виникли в учнів у процесі вивчення англійської. Тема непроста, а гумор допоможе зняти напруження.
Створіть просту віртуальну дошку в Padlet та попросіть кожного учня знайти чи створити мем або gif, які дадуть відповідь на питання:
- What was your biggest struggle in English this year?
Після того, як всі завантажать свої картинки та анімації, перегляньте та обговоріть їх усім класом. І не забудьте добряче посміятись!
Футболка на згадку
Це чудова емоційна активність для формування спогадів і звʼязків. Особливо доречною вона буде, якщо це кінець курсу або ваш клас — випускники, і далі ваші шляхи розходяться.
Попросіть учнів принести просту футболку без написів та зображень. Підготуйте маркери та фарби та дозвольте учням проявити свою креативність.
Завдання учнів — обмінятися автографами, побажаннями англійською, відбитками рук або іншими малюнками на футболках один одного.
Після цього учні можуть обговорити свої творіння, описати елементи, які їм подобаються найбільше й обрати найцікавішу футболку.
Таким чином ви створите спільний спогад та цінну річ на пам’ять про спільне навчання.
Фотощоденник
Зафіксувати будь-який момент життя сьогодні так просто. Перегляньте з учнями їхні фотографії та згадайте, як проходив цей навчальний рік.
Активність проведіть таким чином: ви називаєте дату, а учні знаходять у своєму девайсі фотографію, яку було зроблено у цей день.
У парах або групах учні розказують про своє фото: коли та ким воно було зроблено, що було до та після, чому воно важливе для них. Спонукайте одногрупників ставити додаткові питання, аби забезпечити інтерактивність.
Це буде чудовою нагодою оживити дорогі спогади та спровокувати жваве спілкування у класі, а також відмінною практикою сторітелінгу та комунікативних навичок.
Плейлист для навчання
Музика займає важливе місце в житті сучасної людини. Тому ця активність неодмінно прийдеться до смаку вашим студентам.
Проведіть з учнями брейнстормінг, під час якого вони повинні згадати 4-5 пісень, що асоціюються у них із цим навчальним роком.
Як альтернатива, це можуть бути просто улюблені пісні, які вийшли за останні місяці навчання або пісні, поділені на категорії, наприклад:
- Which song was inspiring for you during distance learning?
- Which song reminds you of your classmate/teacher/best friend?
- Which song makes you happy?
- Which song lyrics do you like the most? Why?
Учні можуть презентувати свої улюблені пісні усьому класу. Слова найвідоміших пісень розберіть разом. А наприкінці створіть з учнями спільний плейлист для навчання, який кожен зможе використовувати, якщо захоче попрактикуватись влітку.
Міжнародне кафе
Останній урок англійської — це хороша можливість побудувати плани на майбутнє.
Згадайте, з якою метою ваші учні вивчають мову: отримати роботу, скласти іспити, переїхати в іншу країну, покращити мовленнєві навички й загальний рівень володіння, абощо.
Ця активність нагадає учням про їхню мету та допоможе зрозуміти, як її досягти.
Поділіть учнів на групи та створіть так звані «кафе», які будуть представлені за допомогою великих постерів, маркерів і, наприклад, таких ключових питань:
- Every day I’m planning to…
- I’m going to read/listen/watch to…
- By the end of summer, I will/I would like to…
У своїх групах учні пересуваються по класу від «кафе» до «кафе», обговорюючи ідеї навчання на літо та додаючи їх на постер. Така вправа надасть змогу висловити свої думки та надихнутися новими ідеями від інших груп.
Розмови за спиною
Для формування взаємодії та підтримки, а також практики вдячності, проведіть наступну активність.
Прикріпіть кожному учню на спину чистий аркуш паперу. Далі всі учні разом спілкуються mingling в класі та залишають на аркуші похвальні коментарі або слова вдячності один одному.
Часових обмежень для цієї вправи немає. В кінці учні зачитують усі чудові слова про себе.
Це стане хорошою комунікативною практикою та приємним завершенням навчального року як для дітей, так і для дорослих студентів.
Нагородження переможців
Влаштуйте вручення номінацій у класі наприкінці навчального року. Можна голосувати всім класом одразу, а можна підготувати цю активність заздалегідь: за тиждень роздайте учням список номінацій та попросіть проголосувати.
Наприклад:
- the most positive,
- the loudest the quietest,
- the most curious,
- the most improved,
- the best artist the best smile,
- most likely to become an English teacher,
- most likely to become president.
На останньому занятті підрахуйте голоси та нагородіть переможців. Не забудьте сказати щось хороше про кожного учня: всі можуть обговорити позитивні риси одне одного та поділитися приємними спогадами.
☝ Також попіклуйтесь, щоб кожен отримав свою нагороду. Учні можуть виголосити промову та слова вдячності з нагоди отримання своєї номінації. Така вправа допоможе пригадати лексику, що стосується особистості, та ступені порівняння прикметників.
Сподіваємось, наші ідеї активностей та ігор для останніх занять англійської принесуть вашим учням максимум задоволення, вони чудово відпочинуть влітку і з натхненням почнуть наступний навчальний рік!
Використайте цей час так само з користю і для себе. Попросіть зворотний звʼязок в учнів та колег, аби покращити свої навички викладання, проаналізуйте свої помилки та досягнення, ставте собі нову мету, отримуйте нові знання та розвивайте свої здібності. У цьому, як завжди, вам допоможе Grade Education Centre, адже ми плануємо безліч літніх активностей для викладацького комʼюніті!
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)