Багато викладачів готують студентів до іспиту IELTS – напевно, одного із найпопулярніших у світі. А останнім часом через події в Україні та вимушену міграцію людей в інші країни кількість бажаючих отримати міжнародний сертифікат, що підтверджує їх рівень володіння англійською зріс у рази. Тож якщо ви займаєтеся підготовкою студентів до іспиту IELTS чи вирішили скласти його самі, наша підбірка джерел стане вам у пригоді.
Практика
Practice makes perfect – ця стара як світ приказка дуже актуальна для майбутніх учасників іспиту, адже без регулярної практики скласти IELTS доволі важко. Даючи студентам практичні тести, викладач знайомить їх із форматом, типами завдань, дозволяє перевірити себе в умовах обмеженого часу, звірити відповіді й отримати відгук, який допоможе в подальшій підготовці.
На досить популярному ресурсі Take IELTS від British Council ви знайдете поради та підказки, безкоштовні тести, завдання та джерела для практичної підготовки до IELTS.
А на сайті IELTS.org можна знайти приклади завдань із відповідями та аудіозаписи у форматі MP3 з розшифруваннями.
Стратегії
Щоб отримати високий бал на іспиті IELTS, необхідно дійсно добре володіти англійською. Крім того не завадить оволодіти стратегіями виконання різних типів завдань, адже це може суттєво покращити результат. Стратегії множинного вибору, підходи до читання такі, як скіммінг і сканування, а також інші, теж можуть будуть корисними.
IELTS LIZ – чудовий ресурс, який створила досвідчений інструктор з підготовки до IELTS. Тут можна знайти цікаві відео та навчальні матеріали, які допоможуть навчити мові цього іспиту й підходам для його успішного складання.
IELTS Grade – тримовний блог нашого освітнього центру. Тут ви знайдете розібрані завдання, статті присвячені окремим стратегіям для виконання завдань, зразки відповідей, списки корисних слів, тощо. Наші поради та підказки від досвідчених інструкторів IELTS допоможуть краще підготуватися до складання академічної версії іспиту – IELTS Academic.
Читання
Звісно ж, найкраща практика – це просто читати. Коли студенти звикають до читання статтей із газет та журналів, у них виникає менше складнощів із довгими статтями із самого тестування. Окрім National Geographic, ілюстрованого журналу з величезною кількістю неперевершених фото, у якому висвітлюються питання навколишнього середовища, природи та тварин, є ще BBC News, які корисні для академічної англійської, а водночас допомагають тримати руку на пульсі світових подій. А ще, звісно ж, The Economist, який висвітлює світову політику, економіку, науку та технології, і пропонує 3 безкоштовні статті на тиждень, якщо ви підписуєтеся. Втім, є ще багато інших корисних джерел.
Business magazine з безкоштовними текстами та вправами, які стосуються бізнесу та роботи.
History News Network – американський сайт, який спеціалізується на історії, як американській, так і світовій, на якому можна знайти також велику кількість статей щодо поточних подій.
BBC – новини, думки та багато іншого від найвідомішого медійного закладу Великої Британії. Охоплює всі теми. А ще це чудовий сайт для тренування слухання.
Аудіювання
Звісно ж, саме по собі слухання англійської – це найкращий спосіб підготовки до тестування цієї навички. Але якщо ви не хочете перетворювати власні заняття на нудне постійне прослуховування тестів для практики або старих нецікавих сценаріїв, є ще радіо та подкасти для кожної категорії та теми. Обирайте що-небудь, що зацікавить вас і ваших студентів, і це з більшою вірогідністю спонукатиме їх продовжити практику!
Британські подкасти, відібрані Buzzfeed
Говоріння
Speaking exam question – колекція сотен свіжих завдань та питань для тестування IELTS з інтернету, а також внесок відвідувачів сайту, які нещодавно складали іспит. Сайт містить питання для говоріння з частин 1, 2 та 3, і все це організовано за датами іспитів. Викладачі можуть використовувати це джерело, щоби познайомити своїх студентів із питаннями та темами перед складанням усної частини IELTS.
Письмо
IELTSBuddy та IELTSAdvantage продемонструє вашим студентам, як потрібно визначати найголовніше, те, що хочуть побачити екзаменатори, і висловлювати це чистою англійською. Окрім того, запропоновану унікальну структуру «речення за реченням» можна використовувати, щоби навчити власних студентів писати чудові твори.
Сподіваємося, ці джерела стануть вам у нагоді та надихнуть на підготовку кандидатів на складання IELTS. Або ж ви й самі захочете спробувати свої сили на іспиті 😉
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)