Старанно готуєтесь до кожного заняття та намагаєтесь ідеально засвоїти тему? Або ж вам достатньо кілька разів прогорнути конспект та сподіватись на удачу?
А чи знали ви, що всіх студентів можна поділити на типи? Кожен з них навчається по-особливому та потребує індивідуального підходу до опанування матеріалу, зокрема, з англійської мови.
Тому в цьому блозі розповімо про різних учнів та про те, як зробити вивчення англійської для них ефективним та комфортним.
The nerd
Перший тип студента — це «the nerd» або ж «ботанік». Такий учень повністю віддається навчанню, однак інколи забуває про інші сфери життя.
Зазвичай «the nerd» цікавиться технологіями та відеоіграми, має високі знання в точних науках, зокрема математиці, фізиці. Цей тип показує здатність концентруватись на навчанні, вміє виділяти час та ресурси для досягнення власних цілей — це є великою перевагою у вивченні англійської.
Студент такого типу звик до самостійного навчання, тому не боїться звертатись до додаткових джерел інформації, таких як онлайн-курси, підручники та відеоуроки.
Однак, занадто академічний підхід може зробити вивчення іноземної мови нудним — тут потрібно знайти баланс та додати цікавих активностей.
Якщо ж ви впізнаєте себе, то рекомендуємо:
- проходити англомовні онлайн-курси з дисциплін та тем, що вас цікавлять — скористайтесь платформами Coursera або Udemy,
- читати книги англійською за вашими інтересами — ідеально підійде «A Brief History of Time» by Stephen Hawking, або «The Code Book» by Simon Singh.
- читати та писати публікації у технічні блоги або форуми: Reddit, Stack Overflow, Medium.
- дивитися наукові документальні фільми та лекції в оригіналі: «Cosmos: A Spacetime Odyssey», «The Theory of Everything», TED Talks, Khan Academy.
- грати у відеоігри англійською, наприклад «Civilization VI», «The Witcher 3».
- відвідувати розмовні клуби, де обговорюються наукові теми, наприклад, на платформі Meetup.
The scholar
«The Scholar» — типовий відмінник та стипендіат, завжди старанний, уважний та підготовлений. На відміну від ботаніка, він має хороші результати у всіх предметах, а не зосереджений лише на певній галузі.
Відмінник досконало засвоює інформацію, але не вигадує цікавих та індивідуальних методів навчання. «Scholar» досягає успіхів не тільки в академічних предметах, але й у спорті, мистецтві та соціальних відносинах.
Такий студент вчиться заради задоволення та саморозвитку, а не через тиск або необхідність. Це внутрішнє бажання до знань забезпечує йому стабільний прогрес в навчанні, зокрема в опануванні англійської.
Однак, через велику кількість занять і зобов’язань учень може страждати від перевантаження, що негативно впливає на його здоров’я та продуктивність. Також через бажання бути успішним у всьому, «scholar» може не завжди вдаватися в деталі окремих предметів, що іноді призводить до поверхневого засвоєння інформації.
Що ми радимо?
- Вивчайте англійську через академічні матеріали та курси: edX, FutureLearn.
- Читайте наукову літературу та статті англійською: журнали Nature, Science, книги «Thinking, Fast and Slow» by Daniel Kahneman, «Sapiens: A Brief History of Humankind» by Yuval Noah Harari.
- Використовуйте освітні застосунки для розвитку навичок: Quizlet, Memrise, Duolingo, Tandem, HelloTalk.
- Слухайте подкасти на різноманітні теми: Stuff You Should Know, TED Talks Daily, The Tim Ferriss Show.
The outstanding student
«The outstanding student» — це видатний студент, який не є відмінником, але досягає успіху в навчанні, хоча не віддає всі сили та не нехтує іншими аспектами свого життя.
Такий студент спрямовує зусилля на діяльність, яка допомагає розвиватись як особистість. Зазвичай «the outstanding student» дуже організовано навчаються, але оригінально підходять до запамʼятовування нової інформації.
Такий учень займається рівно стільки, скільки потрібно, і скільки сам бажає. Це може призвести до проблем у випадках, коли мотивація знижується або матеріал стає менш цікавим.
Тут можемо запропонувати кілька інших активностей!
- Використовуйте мовні застосунки, що перетворюють навчання на гру: Kahoot!, Babbel, Lingodeer, Lingvist.
- Поєднуйте навчання з хобі. Наприклад, дивіться серіали на Netflix та читайте книги англійською: Project Gutenberg, ManyBooks.
- Ведіть щоденник або блог англійською мовою.
- Спілкуйтесь з native speaker на спеціальних платформах або курсах.
The slacker
«The slacker» — це учень-нероба, який часто байдикує через брак мотивації. Він здібний, але просто не хоче займатись, бо інші заняття його цікавлять більше.
Які б круті активності йому не запропонували, він вважатиме, що є справи значно важливіші. Однак, все ж таки, його можна зацікавити у навчанні, але для цього треба докласти багато зусиль.
Завдяки своїй схильності відволікатися на інші речі, «slacker» має широкий кругозір і може запропонувати несподівані ідеї. Через брак традиційної мотивації «нероба» шукає нестандартні способи вирішення завдань — це може бути корисним для творчих проєктів.
Такий студент відкладає навчальні завдання на останній момент або зовсім ігнорує їх, а навчання може бути джерелом розчарування та стресу. Для таких студентів головним стає пошук матеріалів, які перш за все відповідають його істинним інтересам, а вже потім — допомагають опанувати мову.
Саме тому можна спробувати небанальні підходи!
- Читайте комікси англійською: Marvel Comics, DC Comics.
- Грайте у відеоігри: Minecraft, The Witcher 3, Assassin’s Creed.
- Дивіться YouTube-канали на теми, що вас цікавлять: наприклад, PewDiePie, Markiplier, TED-Ed.
- Використовуйте Twitter для слідкування за англомовними акаунтами на теми, які вам подобаються.
- Дивіться серіали в оригіналі на стрімінгових платформах: Netflix, Amazon Prime.
- Встановіть на телефон і комп’ютер англійську як мову інтерфейсу.
The disorganized student
«The disorganized student» — це неорганізований учень. Такий студент постійно забуває про завдання, не показує помітних результатів та старанності.
Він дуже неуважний і легко відволікається, що значно впливає на здатність зосередитися на навчанні та запам'ятовувати інформацію.
Однак, через хаотичний підхід до засвоєння матеріалу, такий студент іноді генерує нестандартні ідеї та підходи. «The disorganized student» діє інтуїтивно і спонтанно, що може призводити до несподіваних відкриттів та інновацій.
Як в такому випадку вивчати англійську?
- Встановлюйте таймер на 15-20 хвилин для інтенсивного навчання, потім робіть коротку перерву.
- Організуйте своє робоче місце так, щоб воно було зручним і привабливим для навчання.
- Грайте в інтерактивні ігри та квести: Escape Room, Quizizz.
- Вивчайте нові слова за допомогою мобільних застосунків: Drops, Clozemaster.
- Знайдіть англомовні сервери за інтересами, де можна спілкуватися з іншими учасниками у Discord.
- Використовуйте соціальні мережі, зокрема TikTok. Підпишіться на акаунти, що публікують короткі навчальні відео: @englishwithlucy, @bbclearningenglish. Або ж шукайте цікаві для себе сторінки за власними хештегами.
А до якого типу належите ви? Напишіть про це у коментарях!
Памʼятайте, що кожен з нас — унікальний, а тому і вивчення мови має бути адаптованим під наші потреби, переваги та недоліки.
Використовуйте запропоновані ресурси для вдосконалення рівня англійської, але не бійтесь експериментувати та шукати найкомфортніші та найдієвіші способи запамʼятовувати нову інформацію.
Якщо ви потребуєте допомоги професіоналів, які підберуть програму вивчення мови відповідно до ваших особливостей та потреб, запрошуємо у Grade!
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)