8 скоромовок, які відшліфують вашу дикцію до ідеалу

скороговорки на английском

Мабуть, скоромовки, або ламачі язика, як їх ще називають, присутні у будь-якій мові. Це короткі сентенції, часто абсурдні за змістом, однак складені таким чином, що поєднують у собі непрості для вимови звуки. Їх задають вчити дітям і навіть дорослим, які мають проблеми з дикцією та не можуть вимовити певні звуки.

Попри кумедність, скоромовки не варто сприймати як розвагу. Навряд вам вдасться вимовити котрусь із них правильно з першого разу. Вони не покращать вашу вимову автоматично, якщо ви не повторюватимете їх багато разів. Фахівці радять не намагатися одразу вимовити скоромовку швидко — краще зосередьтеся на коректній вимові кожного звуку, звертайте увагу на те, у якому положенні знаходяться ваші губи та язик  і лише потім поступово збільшуйте швидкість. Спробуйте вправлятися перед дзеркалом.

Навіть якщо вам здається, що проблем із вимовою англійських звуків у вас нема, скоромовки можна використовувати як своєрідну гімнастику перед публічними виступами. Зверніть особливу увагу на такі з них і не забувайте виписувати нову лексику — вона обов’язково стане в пригоді.

Dull Dark Dock

To sit in solemn silence in a dull, dark dock

in a pestilential prison with a life-long lock,

awaiting the sensation of a short, sharp shock

from a cheap and chippy chopper with a big, black block.

У цій скоромовці постійно повторюються приголосні звуки d, l, s та b. Також вона буде корисною для тренування вимови шиплячих, з якими у студентів частенько виникають проблеми: short, sharp shock, cheap and chippy chopper.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 9 розважальних ток-шоу, які прокачають вашу розмовну англійську

If a Woodchuck Could Chuck Wood

How much wood would a woodchuck chuck

if a woodchuck could chuck wood?

He would chuck, he would, as much as he could,

and chuck as much wood as a woodchuck would

if a woodchuck could chuck wood.

А ця скоромовка допоможе виправити вимову звуку w, а також ch. Крім того, ви зрозумієте, як відрізняється вимова слів could, wood та would.

I Slit a Sheet

I slit a sheet, a sheet, I slit.

Upon a slitted sheet, I sit.

Вивчивши цю скоромовку, ви відчуєте різницю між різними голосними звуками, зокрема довгим [iː]  і коротким [ɪ], а також навчитеся правильно вимовляти шиплячі звуки.

Skunk on a Stump

A skunk sat on a stump and thunk the stump stunk,

but the stump thunk the skunk stunk.

Завдяки цій скоромовці можна навчитися коректно вимовляти буквосполучення приголосних st та sk.

Benevolent Elephants

Seventy-seven benevolent elephants.

Ця скоромовка стане в пригоді, якщо ви маєте проблеми з вимовою так званих “губних” приголосних, як-от [f] та [v].

Cheese Trees

Through three cheese trees three free fleas flew.

While these fleas flew, freezy breeze blew.

Freezy breeze made these three trees freeze.

Freezy trees made these trees’ cheese freeze.

That’s what made these three free fleas sneeze.

Ця скоромовка вважається однією з найскладніших для вимови, навіть для тих, хто знає англійську з дитинства. Однак вона є дуже корисною для того, щоб навчитися правильно вимовляти звукосполучення приголосних fl та fr, звук z, а ще зрозуміти різницю у вимові буквосполучення th у словах “these,” “three,” “that’s” та “through.”

Noisy Noise

Any noise annoys an oyster, but a noisy noise annoys an oyster most.

А в цій скоромовці постійно повторюються схожі між собою звуки oy та oi, і різницю між ними помітно у словах noise, annoys, oyster.

Cupcakes

Cooks cook cupcakes quickly.

І насамкінець, така солодка кулінарна скоромовка допоможе “впоратися” зі звуком [k] у різних словах на зразок cupcakes та quickly.

Нагадаємо, що у Grade Education Center відкритий набір на зимовий семестр! Обирайте потрібний курс, реєструйтеся та чекайте дзвінка від менеджера. Йдіть у 2019 рік, не відкладаючи англійську на потім.