Вивчення будь-якої іноземної мови — це не лише про граматику, словниковий запас та рівні. Це також знайомство з іншою культурою — традиціями, святами, популярними фільмами, серіалами та багатьма іншими аспектами ✴️ Всі вони дають базу для розуміння тих чи інших мовних явищ, як-от ідіом та крилатих висловів, прислівʼїв та приказок.
Тож, сьогодні пропонуємо поринути в новорічну атмосферу та дізнатись більше про традиційне святкування New Year в англомовних країнах світу. Ho-ho-ho, let’s go!
Австралія
Найнезвичніший Новий рік для українців, звісно, австралійський. Адже саме там Санта Клаус приходить з подарунками в шортах та полюбляє серфінг. Це зумовлено географічними особливостями країни — з грудня по лютий у них літо, а середня температура на “зимові свята” може сягати +25°C.
Зазвичай австралійці для святкування обирають вулиці міст, пляжі, кафе та ресторани. Загалом, Новий рік на відміну від Різдва, яке заведено святкувати вдома з рідними та близьким, — це час вечірок, танців та активного відпочинку.
Однак, деякі традиції обʼєднують австралійців з українцями. Наприклад:
- to decorate the Christmas tree — прикрашати новорічну ялинку,
- to cook traditional new year's dishes like Aussie beef and beer pie for Santa Clause — приготувати традиційні новорічні страви, такі як австралійська яловичина та пивний пиріг для Санта-Клауса,
- to decorate the house with pine wreaths, branches and bright garlands — прикрасити будинок хвойними вінками, гілками і яскравими гірляндами.
Традиційна кухня відрізняється від нашої, адже є лише одна обовʼязкова страва — пиріг з будь-якою начинкою та монеткою всередині. Той, кому монетка потрапить до шматочка — вийде заміж або одружиться протягом наступного року.
У великих містах Новий рік зустрічають феєрверками та музичними вечірками. Популярні маскаради та тематичні заходи. Температура у січні ідеально підходить для активного відпочинку, тому австралійці часто вирушають на природу та святкують наступ Нового року на пляжі або круїзному лайнері. Коли годинник пробиває 12-ту всі радісно цілуються, тиснуть руки та радіють настанню нового року.
Британія
Англійці, так само як і більшість європейців, головним зимовим святкуванням вважають Різдво, однак Новий рік не залишається без уваги в цій країні.
У Великій Британії ще з початку грудня люди прикрашають свої домівки всередині та ззовні, на вітринах та в торгових центрах зʼявляються новорічно-різдвяні атрибути — ялинки, гірлянди, різнобарвні кульки та інші прикраси.
31 грудня не є офіційним вихідним, а тому більшість працює, а після — йде святкувати. Хтось проводить New Year Eve вдома, хтось обирає для святкування паби, бари та ресторани, що відчинені для відвідувачів всю ніч.
Готують зазвичай:
- apple pie — яблучний пиріг,
- oatcakes — вівсяні коржі круглої форми з отвором посередині,
- pudding — пудинг,
- kebben cheese — сир кеббен,
- roast goose — смажений гусак,
- steaks — біфштекси.
Традиційний англійський новорічний напій — punch. пунш
Цікавий факт: оскільки Новий рік для британців — лише продовження Різдва, то і подарунки обирають символічні, які не несуть жодної матеріальної цінності. Наприклад, ялинкові прикраси, символи року або свічки та ложечки.
Британці мають також кілька новорічних традицій:
- коли годинник пробиває північ, вони відкривають задні двері будинку, аби випустити старий рік, а на останній удар відкривають передні — щоб впустити до будинку Новий рік;
- перший гість 1 січня має велике значення для власників будинку: якщо це хлопець з темним волоссям — рік буде вдалим. Він має принести хазяїнам хліб, вуглину та трохи солі. Вуглину спалюють, а першого гостя — годують та вітають;
- закохані можуть цілуватись під омелою вдома або в місті під бій Біг Бена, такий ритуал за повірʼям принесе успіх, удачу та щире кохання в прийдешньому році;
- іноді британці підпалюють бочку з дьогтем, що символізує позбавлення від старого, аби дати місце новому;
- Singing “Auld Lang Syne” — співати давню новорічну британську пісню “Auld Lang Syne”, що зараз би звучало як “old long since”.
Канада
Багато людей починають святкування з вечірок і так зустрічають Новий рік ввечері 31 грудня. Святкують і вдома, і в барах, і в клубах. Однак, у деяких сільських районах, зокрема в провінції Квебек, люди можуть провести новорічну ніч за риболовлею та ранком повернутись додому з великим уловом. Інші користуються нагодою, щоб трохи насолодитися зимовими канадськими пейзажами або повернутися додому з різдвяних канікул.
Зазвичай, 31 грудня в Канаді офіційний вихідний, тож у великих містах та туристичних центрах проводяться великі урочистості з концертами, спортивними заходами та феєрверками.
Святкування Нового року сягає корінням у давню традицію відмічати зимове сонцестояння, як у Європі, так і у корінних народів на території сучасної Канади.
Є також кілька цікавих новорічних традицій у канадців, наприклад:
- купання білого ведмедя: люди 1 січня пірнають у крижану воду, щоб вітати Новий рік,
- поїдання горохового супу,
- гучні крики й оплески опівночі — це має відігнати злих духів.
Нова Зеландія
Так само як і австралійці, жителі Нової Зеландії святкують Новий рік по-літньому.
Однак, це важко назвати святкуванням у звичному для нас сенсі, адже головним святом тут теж вважають Різдво, вітати з яким починають ще з 1 грудня. Тому після нього у новозеландців час для подорожей та відпочинку.
Тут традиційно запускають гучні новорічні феєрверки, а підіймають келихи рівно о 00:00.
Деякі люди віддають перевагу святкуванню з сімʼєю та друзями, а інші — відвідують новорічні скакання та літні ярмарки. Крикет — це спортивна подія, яку багато новозеландців дивляться під час новорічних свят.
Більшість традиційних ритуалів на свято були завезені сюди разом з британцями та жителями інших країн, що у 1800-ті роки пристосовувалися до Нового року влітку на території Нової Зеландії.
США
Святкування та активності на Новий рік в США дуже схожі на інші країни. Вони так само обирають вечірки з сімʼєю або друзями, походи на фестивалі та концерти, святкування в ресторанах та пабах.
Однак є одне всесвітньовідоме дійство, що відбувається щорічно 31 грудня в Нью-Йорку — опускання новорічної кулі на Times square. Ця куля весь рік розташована на високому флагштоці та лише о 23:59 1 грудня опускається на 21 метр вниз.
Куля прикрашена блискучими елементами та панелями зі світлодіодами. Її опускають вже понад 100 років — з 1907. Виключенням стали новий 1942 та 1943 роки, коли на території США ввели режим світломаскування.
Подивитись на це дійство щорічно збираються тисячі людей з усього світу.
New Year’s vocabulary
Свята вже зовсім скоро, а тому, щоб допомогти вам увійти в Новий рік з багатим словниковим запасом та продовжувати розвиватись далі, ми підготували новорічний словничок виразів.
- Counting down to the new year — зворотний відлік до нового року
- Watching the ball drop in Times Square — Спостерігати за падінням кулі на Таймс-сквер
- Kissing at midnight — поцілунки опівночі
- New Year’s Eve — новорічний вечір/ніч
- New Year’s Day — новорічний день, 1 січня
- A glass of bubbly — келих з бульбашками, тобто з шампанським, що традиційно пʼють в новорічну ніч
- To toast/a toast — тостувати, тост
- Fireworks — феєрверк
- A New Year’s resolution — новорічна обіцянка — традиційна обіцянка собі щось виконати або досягнути в новому році
- Confetti — конфеті
- Out with the old, in with the new — “геть старе, пустіть нове” — новорічне гасло
- To dance the night away — танцювати всю ніч
- To ring in the new year — зустріти Новий рік
- A sparkler — бенгальський вогонь
- To dress up for a party — одягнутися на вечірку, наряджатись
- To throw a party — влаштувати вечірку
- A hangover — похмілля
- To turn over a new leaf — ідіома, що означає почати з нового аркушу.
Тож, бажаємо вам мирних та спокійних свят і нехай ваше новорічне бажання неодмінно збудеться!
Записуйтесь до нас вивчати мову! В Grade ви можете знайти курси англійської для різних рівнів, онлайн або офлайн, також є опція «англійська для компанії» чи будь-який інший варіант.
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)