Якщо ще декілька місяців тому ми не могли собі уявити, що курс CELTA відбуватиметься лише онлайн,то сьогодні вже маємо перших CELTA survivors, які пройшли підготовку у цьому форматі, отримали свої сертифікати, і вже викладають англійську по-новому. Крім того, навчання на курсі CELTA, за прогнозами, ще щонайменше кілька місяців відбуватиметься онлайн. Саме тому ми вирішили розповісти усе, що ви б хотіли дізнатися про цей формат, та чим він відрізняється від звичного.
Яка підготовка потрібна кандидатам перед початком курсу?
Власне перед тим, як подати заявку на проходження CELTA, нічого робити не потрібно. Курс розробили спеціально для тих, хто немає жодного досвіду викладання і бажає навчитися основ комунікативної методики. Тому потрібно лише знання англійської мови не нижче рівня С1 за шкалою CEFR та вміння її аналізувати. Якщо вас зараховують на курс, то ви отримаєте завдання, які потрібно виконати до початку навчання. Вони пов’язані із термінологією, яка використовуватиметься під час курсу, етапами уроків, форматами занять тощо. Це дасть змогу звикнути до того, що ми робитимемо на курсі, та бути на одній хвилі з усіма: тренерами та іншими кандидатами.
До зарахування відбувається співбесіда з кандидатом, під час якої вам потрібно виконати деякі завдання. Перш за все це дає нам змогу перевірити ваш рівень англійської, чи зможе кандидат пояснити граматику чи лексику студентам з різними рівнями володіння мовою, як правило А2 та В2, чи зможете ви відповісти на запитання студентів. Тому pre-interview tasks зазвичай письмові, і спрямовані на роз’яснення тих чи інших мовних питань пов’язаних із граматикою чи лексикою тощо. Ми також перевіряємо вашу реакцію на фідбек, адже впродовж курсу ми постійно даємо фідбек нашим кандидатам, а також кандидати дають його один одному. Таким чином, центр до початку курсу складає уявлення про кандидатів та може краще підготуватися до навчання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 речей, які необхідно зробити до початку курсу CELTA
Як відбувається навчання?
CELTA online відбувається на платформі Zoom. Як і під час звичайного онлайн-уроку, ви маєте змогу бути host of the meeting, демонструвати свій екран, надсилати файли та повідомлення, розподіляти студентів у пари та групи за допомогою breakout rooms та ін. Також ви повинні переходити з однієї breakout room в іншу та стежити за тим, що роблять ваші студенти. Різниця лише у тому, що під час CELTA у нашому центрі, ви маєте змогу ходити по авдиторії та monitor your students.
Ще один інструмент — це Google drive, на якому зберігається портфоліо кандидатів. Раніше це була досить важка та груба папка, куди потрапляло усе, що виконував кандидат: плани занять, письмові завдання, оцінка тренерів, спостереження уроків та ін.
Напередодні ми проводимо коротке навчання з кандидатами та показуємо їм як усе працює та як користуватися усіма інструментами. Отже, не варто хвилюватися, навіть якщо ви ніколи не використовували онлайн-інструментів. Ми підготуємо вас до початку навчання.
Як і в звичайному курсі CELTA, онлайн-формат передбачає:
- теоретичну частину у вигляді input sessions із тренерами;
- планування та підготовку до занять з допомогою тренерів;
- 8 годин викладання у реальних групах рівнів А2 та В2;
- фідбек від тренерів;
- спостереження занять однокурсників та більш досвідчених викладачів;
- 4 письмові завдання.
Варто зазначити, що зміст обох курсів CELTA online та face-to-face не відрізняється, за винятком того, що ми змінили деякі моменти подання матеріалу, щоб вони відповідали онлайн-формату. Наприклад, використовуємо ті ж самі breakout rooms, де ви можете обговорювати питання з напарниками, надсилаємо вам роздаткові матеріали замість того, щоб роздавати на папері тощо. Власне під час input sessions ми показуємо кандидатам що вони мають робити та чого ми від них очікуємо на заняттях, які вони проводять зі студентами. Деякі заняття з тренерами – більш теоретичні.
Впродовж курсу також проводимо консультації з нашими trainees. Наприклад, посередині курсу, відбувається зустріч з вашим тренером, де ви в індивідуальному порядку маєте змогу обговорити власний прогрес зі своїм тренером, поділитися своїми відчуттями та переживаннями тощо.
Типовий день на курсі CELTA
Як і під час звичайного курсу CELTA, ми проводимо 3 практичних заняття на день, коли кандидати навчають студентів. Наприклад, якщо в групі є 12 кандидатів, то 6 навчають групу рівня А2 під керівництвом одного тренера, а інші шість — В2 під наглядом іншого. В один і той самий день викладацьку практику мають 3 кандидати. Усі інші спостерігають. Заняття триває 45 хвилин. До початку заняття ви маєте надіслати усі матеріали та план своєму тренеру та іншим кандидатам для ознайомлення. Кандидати навчають від 5 до 10 студентів у групі.
Після 3 уроків і невеличкої перерви усі зустрічаються у Zoom room, де відбувається feedback session. Зазвичай на таких заняттях ми обговорюємо що спрацювало і що не спрацювало під час уроків, які проводили кандидати, і що можна було зробити по-іншому. Адже навчання відбувається саме тоді, коли люди працюють разом над якоюсь проблемою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За якими критеріями викладачам англійської обирати курси підготовки?
Далі переходимо до планування занять. Ті, хто навчав зранку, можуть трохи перепочити. Ті, хто має навчати наступного дня, збираються з тренером та обговорюють що вони планують робити завтра. З кожним кандидатом lesson planning відбувається по-різному. Ми даємо кандидатам так-звані TP points, в яких описуємо те, що вам потрібно буде викладати на уроці. Впродовж години усі кандидати мають змогу ділитися планами та ставити запитання тренерам. Важливо, що кандидати , котрі хочуть отримати Pass B чи Pass A – більш самостійні у плануванні уроків: вони самостійно підбирають автентичні матеріали, використовують різноманітні підручники, розробляють власні завдання тощо.
Після обідньої перерви, відбуваються 1 або 2 input sessions. Тут ви навчаєтеся ЯК потрібно навчати: від того як навчати граматики чи нової лексики, читання, до навчання з використанням технологій, оцінювання, ігор та ін. Саме тут в пригоді стають завдання, які ви виконували перед початком курсу, адже ми маємо змогу бачити що ви вже вмієте, і що ми можемо вам дати. Також під час цих занять ми розповідаємо про те, як потрібно виконувати Written Assignments.
Чим відрізняються сертифікати за курс CELTA online та offline?
Немає жодної різниці. Кандидати отримують сертифікат від Кембриджу, де зазначається їх прізвище та ім’я, дати проходження курсу, номер авторизованого центру та оцінка, Pass, Pass A чи Pass B.
Ви також отримуєте детальний звіт від центру, в якому відзначаються ваші сильні та слабкі сторони. Саме з цього звіту може бути зрозуміло, що ви проходили курс онлайн, тому що тренери можуть написати, наприклад, що вам потрібно більше працювати над ‘monitorng students in breakout rooms’ тощо.
За словами Катерини Проценко, директора відділу підготовки викладачів у Grade Education Centre: “Увесь світ знає, що CELTA зараз відбувається онлайн. І коли ваш роботодавець запитає у якому форматі ви проходили курс, не потрібно боятися. Як тренер, який провів вже 3 курси онлайн, можу впевнено сказати, що кандидати навчаються так само, а іноді їх прогрес навіть більш відчутний на курсі CELTA online. Тим паче, що якщо вам не потрібно витрачати час на те, щоб добратися до центру, і ви працюєте з дому, це може навіть краще позначитися на вашому результаті. Під час курсу ми також обговорюємо як би той чи інший прийом спрацював у реальному класі. Більш того, ви відпрацьовуєте навички роботи онлайн. Насправді ніхто не знає скільки часу ми ще працюватимемо в такому форматі. Адже це дійсно зручно, а не лише через певні обмеження. Отже, немає жодної різниці. Формат проходження курсу не зазначається у сертифікаті. Якби мені зараз потрібно було знайти викладача, я б навіть не звернула на це увагу. Для мене важливо було б подивитися на те, що написано у звіті тренерів, і я б попросила цього викладача провести демо-урок. Це все. ”
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)