Платиновий партнер Cambridge Assessment English

Ліцензія UA007

Ярославів Вал, 13/2-б
  Золоті Ворота
info@grade.ua
confirm

Дякуємо!

Наш менеджер звяжеться з вами.

callback-phone-icon

Зворотній дзвінок

  • Ім'я та прізвище
  • Телефон

Даю згоду на обробку моїх персональних даних з метою визначення рівня англійської мови та надання інших освітніх послуг

confirm

Дякуємо!

Наш менеджер звяжеться з вами.

Чим урізноманітнити заняття зі студентами

Чем разнообразить занятия со студентами

Як зробити заняття більш ефективними та захоплюючими за допомогою додаткових матеріалів – розповідає Олена Кошовська, CELTA&DELTA qualified Teacher, BE Instructor:

Матеріали для занять з точки зору викладача – особлива тема.

З одного боку, сучасні підручники різних видань чим тільки не насичені: і першокласні фотографії, і різноманітні вправи, націлені на граматику, лексику та навички, безліч записів носіїв мови для прослуховування, ресурси у вигляді ігор і активності, навіть цілі DVD-уроки! Спробуй встигни все це охопити у рамках навіть 90-хвилинного заняття.

Однак у реальності ми часто стикаємося із необхідністю пошуку додаткового матеріалу з якоїсь конкретної теми. Наприклад, вивчаючи граматичну конструкцію, бачимо, що у підручнику є лише одна вправа на controlled practice. Але з минулого досвіду ми знаємо, що для кращого засвоєння теми студентам потрібно їх як мінімум три.

Але ж для того щоб викликати цікавість до теми та допомогти студентам «розговоритися» вочевидь недостатньо двох питань, які пропонуються для обговорення у pre-reading або pre-listening task. Креативність (або досвід?) підказують нам, що краще подивитись та обговорити коротке відео чи кілька скетчів. А можна принести реальні об’єкти на заняття та побудувати дискусію навколо того, що оточує нас у житті за межами класу. У будь-якому випадку, викладач часто змушений відступати від завдань, запропонованих у посібнику.

Що ж запропонувати студентам і де швидко знайти цікавий та корисний матеріал?

Не буду оригінальною, запропонувавши популярний серед викладачів сайт busyteacher.org. Можливо, є ще ті, хто не відкрив для себе його розлоги та можливості. Реєстрація не потрібна. Існує п’ять категорій матеріалів у верхній частині сторінки сайту: Worksheets (від grammar до pronunciation), Articles, Posters, Books and More. Якщо потрібний який-небудь worksheet, пошук проводиться досить легко та швидко за темою та рівнем, і ви завантажуєте його у форматі pdf. У Articles багато корисних онлайн статей на різноманітні теми та аспекти викладання. Якщо вас цікавлять книги, то придбати їх можна за $10 кожну. Або ж відслідковувати спеціальні пропозиції. У More можна знайти, наприклад, Worksheets by season, розділений за місяцями матеріал про свята або лексика, присвячена певній порі року. Сайт об’ємний, проте орієнтуватися на ньому легко. Слід спочатку витратити трохи більше часу для ознайомлення, щоб пізніше швидко знаходити потрібний матеріал.

Хочу також звернути вашу увагу на сайт lessonstream.org.

Його особливість – visual lesson plans for teachers by Jamie Keddie (про нього можна почитати на головній сторінці). На сайті представлені покроково розписані плани занять із активністю та посиланнями на матеріали, які знадобляться під час заняття (worksheets, posters, short videos, etc). Якщо ви клікнете Browse the Lessons, на сторінці з’явиться, як правило, 10 зображень планів занять із вказанням теми, рівня, типу студентів (adults, teens, young learners) і фокусу заняття (grammar area, lexical topic or function). Таким чином, можна продивлятися варіанти та ідеї занять, якщо у вас досить часу. Існує багато цікавих та нестандартних рішень, витрачений час окупиться, повірте. Якщо ж часу немає, то пошук прискорюється шляхом відбору критеріїв, вказаних зверху сторінки: Language levels, Learner type, Time, Main activity, Language aim, Topic, Materials. Повний план заняття завантажується у форматі pdf. Реєстрація для цього не потрібна.

Ну, і не обійтися без додаткової практики listening – the more we listen in the foreign language, the better our listening comprehension is.

Ви знайомі з подкастами? Це такі короткі тексти або діалоги на певну тему, озвучені носіями мови. Фокусом такого фрагмента може бути як лексика, так і граматика. Подкасти цінні своєю автентичністю, оскільки мова в них звучить дуже природньо, неначе слухач потрапляє ненадовго до мовного середовища. Тим студентам, які скептично ставляться до записаних треків у підручнику, подкасти можуть бути чудовою альтернативою для практики сприйняття на слух ‘живої’ англійської мови. Зазвичай після такого прослуховування питання: “А що, вони справді так говорять?” вже не ставиться. На сайті https://learnenglish.britishcouncil.org/en/learnenglish-podcasts ви знайдете велике різноманіття подкастів. Їх можна завантажити собі на комп’ютер, планшет або телефон. Завантажити можна також текст подкасту та завдання до нього.

Цікавих, корисних та незабутніх вам занять!

Rate this post